Appaloosa (2008)

Naprosto průměrnej western, kterej se asi snaží mírně napodobovat Wyatt Earpa, ale moc mu to nejde, většinu z téměř dvouhodiný stopáže zabíraj jen kecy, ale po nějaký pořádný přestřelce ani vidu, ani slechu a když už se teda Ed Harris přece jen k nějaký odhodlá, tak je taková nemastná neslaná a ještě trapně krátká. Krom toho Reneé Zellweger se na roli moc nehodila a duo Ed Harris - Viggo Mortensen taky nic moc teda

Babylon A.D. (2008)

Béčková scifárna jak vyšitá, se spoustou akce, výbuchů, mrtvol a s typicky předrsnělým Vin Dieselem, kterej se nezapotí téměř při ničem a snaží se házet do placu tvrdý hlášky. Co se týká příběhu, tak je jak vyčóřenej z Potomků lidí, ale bohužel dialogy, herci i příběh jsou někdy extra směšný, ale to zase vynahradí závěrečných nadupaných 15 minut, kde se fakt akcí nešetří a Vin to tam kosí slušně. Nicméně ten úplněj závěr mě zase poslal totálně do kolen, takovou nálož sem nečekal, jestli bude pokračování, tak bych viděl, že bude společný s The Pacifier

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood je zpátky a zase v neskutečný formě a to jak režisérský, tak i herecký, sice i samotnej příběh je kvalitní, ale rozhodně to neni nic, co by obstálo i bez dokonalý postavy válečnýho veterána Waltera Kowalskiho. Podle mě to je pro Clinta jedna z nejlepších rolí vůbec, co kdy měl a jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů, co kdy předved a to i přesto, že už je skoro až přestárlej, ale vůbec to nevadí a ve filmu je, i přes takovej dědkovskej postoj, neuvěřitelně drsnej a sugestivní, že bych se taky bál, že mě prostě odstřelí a půjde zase spát jak mimino. Čim je Clint starší, tim je prostě lepší. Parádní film

Sissi a Yetti (2007)

Německá dobytkářská odpověď na Shreka. Vůbec se nedivim, že rodiče z toho utíkali s malejma dětma, jak Dolph Lundgren od dobrejch scénářů, jelikož těch prasáckejch a sexistickejch narážek je tam víc než dost, možná až moc a jedinej, kdo se tak u toho může dobře bavit je někdo jako já, ale i tak je tu spousta vtipů, který jsou spíš trapný a celkově to vyznívá dost slabě, když se zrovna nezadaří něco zábavnýho.

Wu shu: Ji mi dang an (1993)

Run and kill je drsnej hororvej thriller v hong kongským podaní, což znamená, že některý scény, který by se v americe báli vůbec vypustit do světa jsou tady dotáhnutý do úplnýho konce, nicméně oproti předchozím CAT III filmům co sem viděl tohle neni rozhodně tolik zvrhlý, tady jde spíš o zajímavě se vyvíjející thrillerovej příběh, kterej hlavně ke konci nabere fakt ultimántní obrátky a závěrečnej boj o přežití mezi Kentem Chengem a psychopatickým Simonem Yamem je absolutně skvělej

Přežít Vánoce (2004)

Pohodová komedie s vánoční atmosférou, která i přes svuj hodně jednoduchej příběh dokáže pobavit a Ben Affleck je bezesporu zábavnej, i když ho kde kdo moc nemusí

Lepší zítřek 3 (1989)

Jednoznačně nejslabší z celý série, ale přesto slušná akční zábava, kterou ale oproti předchozím dílům trochu sráží zbytečná dvouhodinová délka a do příběhu zakomponovaný občanský nepokoje a vietnamská válka. Krom toho z předchozích dílů to už zbyl jen Chow Yun-Fat, kterej ale nese jméno postavy z jedničky, což mě trošku mate. Jestli to má být prequel a nebo ne, fakt sem to z toho moc nepoznal, nicméně akce spousta, mrtvol taky a závěr ve velkým stylu

Lepší zítřek 2 (1987)

Druhej díl mi po většinu doby přišel o něco málo slabší než jednička, i když je pravda, že děj se zdá být promakanější, nicméně mě to tak nebavilo a docela znatelně mi tu chyběl Mark(Chow Yun-Fat) a jeho cool drsná image, ovšem Woo asi vytušil že bez Chowa to nepůjde a tak ho do filmu celkem chytře, i když dost jednoduše, zase dostal a mohlo začít závěrečný peklo, kde se naprosto, ale fakt úplně totálně rozmasakruje velký sídlo až po strop naladovaný tak 200 zabijákama a já byl nakonec snad i spokojenější než u jedničky, jelikož pohled po závěrečným masakru na podlahu pokrytou krví a mrtvolama, byl fakt impozantní

Lepší zítřek (1986)

Typická kriminální Woo-ova řežba s jeho dvorní mašinou na mrtvoly v hlavní roli v podobě Chow Yun-Fata, kterej většinou na nic nečeká a kropí tam minimálně pětičlenný skupinky se svým samopalem. Parádní akční náklad

Black (2005)

Nikdy bych nevěřil, že zrovna z Indie přilítne film, kterej označim jako jedno z nejsilnějších a nejlepších dramat, co jsem kdy viděl. Ono je pravda, že třeba jihokorejská produkce chrlí spousty melodramat, který jsou mnohdy podobně kvalitní, ale tam většinou silný momenty přichází až ke konci, jenže Black prakticky už od samýho začátku celým svým pojetím a vlastně i tématem dokáže vytvořit tak silnou atmosféru a momenty, že jsem nic takovýho, co by trvalo po celej film, sand ještě neviděl. A herecký výkony nemá cenu ani komentovat, dokonalost, neni náhoda, že Rani Mukherjee za svůj výkon vyhrála co se dalo.