Kapitán Phillips (2013)

Příjemná dějová linie, vás postupně vtahuje do napínavé plavby s neoblomnými piráty. Ti jsou ochotni pro výdělek udělat cokoliv. Plynule se probíjíte dějem do fáze, kdy už to vážně zavání hrozbou o holý život. Pokusy o záchranu života a zdržování pirátů k očekávané záchraně jsou stále neúspěšné. Více si vychutnejte ve skvělém snímku, s Tomem Hanksem, v hlavní roli. Film má mnoho co má mít a ještě něco navíc. Drama, napětí, zvraty, vážnost, gradace, akce, dojetí...a proto dávám 5 hvězd s jistotou!!

Red 2 (2013)

65% víc nemohu dát. Film mě moc nenadchnul, ale zas na druhou stranu je to nenáročná pohodovka na zabití podzimního večera. A samozřejmě Malkovich jako vždy excelentní.

Rivalové (2013)

Skvěle natočený příběh o jezdcích na té nejlepší úrovni. Hodně se mi líbilo zpracování příběhu a to s jakou lehkostí Howard zvládl závodní scény. Ani mi nepřipadalo, že má film dvě hodiny. Prostě jsem byl vtažen do filmu a jen se kochal. Není ani potřeba film více vychvalovat, protože to už udělali jiní!

Millerovi na tripu (2013)

Ani mi nepřišlo, že film má skoro dvě hodiny. Pohodová jednoduchá komedie, kde je pár postav, které vám zpříjemní den. Nečekejte žádný náročný děj, film prostě běží a vy se dobře bavíte. Sem tam se vyskytnou dobré hlášky...hlavně jak J. Aniston mluví sprostě, to jsem nečekal a dost mě to rozesmálo...:D

Pot a krev (2013)

Od tohoto žánrově spletitého díla čekejte hodně zábavný film. M Bay se asi hodně zapotil při jeho natáčení. Opět vše moc dobře propracované a dost nápadité. Obsazení filmu je víc než dokonalé, nečekal bych od Monka, že vystřihne takovou parádní roli, ve které není nouze o šrámy na těle a to několikrát. Rock s Wahlbergem coby steroiďáci ve filmu válí! A jejich spolupráce dohnala film ne velmi dobrou podívanou. Nechtělo se mi ani věřit, že byl film natočen podle skutečné události. Inu co nemáš v hlavě, musíš mít ve svalech...:D A ještě si neodpustím pochválit mojí oblíbenou Rebel Wilson, která se poslední dobou herecky dost prosazuje a strašně mě baví její postavy obdařené bláznivým humorem. Navíc nesmím opomenout Bayova slova: "Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi." - Michael Bay na adresu jednoho ze svých kritiků.

Drsňačky (2013)

Vydařená akční komedie se spoustou zábavných dialogů pohrávajícími si s dobrým humorem. Sprosté a drsné policejní dámy se vzájemně doplňují. S. Bullock je i ve svém věku stále atraktivní a tato role ji jen povýšila její herecký potenciál. M. McCarthy, respektive její role se mi moc líbila. Bylo natočeno spousty filmů, kde se rolí policejních parťáků ujali muži a tato komedie nasvědčuje jen tomu, že i ženské obsazení se dá vyšperkovat v zábavnou a hodně příjemnou akční komedii.

Warrior (2011)

Na jednu stranu jednoduché a trochu předvídatelné. Nicméně plnohodnotné akční drama, splňující všechna očekávání. Děj je dobře rozložen a u filmu jsem se vůbec nenudil. Pro mě jednoznačně nejlepší z posledních filmů tohoto ražení. Proto celých pět hvězd.

Všemocný (2011)

Překvapivě strhující a dobrý pocit zanechávající film. Nutí vás to se nad sebou zamyslet, co udělat lépe apod. Zajímavý scénař a režisérsky dobře povedené. Bradley herecky nezklamal Nirova přítomnost samozřejmě potěšila.

Transformers 3 (2011)

Neskutečné množství akčních scén, které občas nestíháte ani pořádně vnímat, proto se na film podívám ještě několikrát. Naprosto skvělý 3D zážitek, kdy vám občas běhá mráz po zádech a opravdu si připadáte jako součást filmu, kdy máte pocit že se vznášíte a podílíte se na záchraně lidstva. V průběhu filmu zažijete i spoustu vtipných hlášek a scén, což film nabitý nadměrnou akcí skvěle odlehčí. A nemůžu opomenout krásnou Rosie, Statham má doma opravdu pěknou dcérku. Myslím, že Bay v tomto žánru nemá konkurenci a zároveň se těším na další tvorbu. I jako obyčejný fanda transformerů dávám celých pět hvězd.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pro oko náročného diváka skvělá podívaná. Filmu nechybí ani nápaditý humor, který je zde naprosto vhodný. Akčních scén je po celý film si myslím víc než dost a jsou přímo monstrózní. Setkání dvou "supersiláků", ať už při vzájemných bitkách či spolupráci je příjemné sledovat. Oproti předchozím projektům je tento film více propracovaný a proto mé hodnocení činí celých pět hvězd.