• Thriller

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Rok sa s rokom stretol a tvorcovia zistili, že musia plniť kvóty. Takže tu už máme lezby, zberačku, šikmú, hendikepovanú, už len pes chýbal. Príbehovo laťku ale posunuli o hodný kus ďalej, rovnako tak aj prevedenie bolo na inej úrovni. Skvelá séria. Desivá, ale skvelá. Trojku daj sem hneď. 4 z 5

Blue Beetle (2023)

Výhoda tohto filmu je, že pri tom enormnom množstve mexikancov tam už neostalo miesto pre zberačov, buzerantov, lezby, psov, postihnutých a ďalších. Čiže kvóty neboli naplnené, som pohoršený! A teraz vážne. DC sa každým novým filmom strieľa do vlastnej nohy a čaká, že to bude hit. Toto tak pred 15 rokmi pre neznalých teenegerov, jak príbehom, tak efektami. Netreba pri tom rozmýšľať, prečo sa koná tak, ako sa koná, napríklad. Proste, píčovina, pri ktorej som bol rád, že som kino vynechal. Slabučká 1 z 5

Sly (2023)

Sly spomína a rekapituluje. Dozvedame sa zakulisné pikošky, ale slzičky som nemal. 3 z 5

Renfield (2023)

Až prekvapujúco zábavná podívaná, kde ma Klietka skutočne bavil, príbeh bol fajn, Renfielda som nepoznal, čiže aj poučné to bolo. Akcia ušla, minutáž rozumná. 3 z 5

Seminář (2023)

Mohli sa tu švédi viac uvolniť, lebo veľmi zošnurované to bolo skrz všetky súčasné kvóty a pravidlá. Avšak, dobrý teambuilding nie je nikdy zlý. 3 z 5

#annaismissing (2023)

Na české pomery solídny snímok, trefný a hodiaci sa do dnešnej doby. Dokonca aj tie mladé šťabajzny to celkom ustáli a zahrali. 3 z 5

Nezvěstná (2023)

Keď ste videli Pátraní, toto je rovnaký štýl, ale príbeh opäť o niečo posunutý. Skvelo to graduje, jablčková rodinka odprezentovaná na maximum, nemá to hluché miesta a nepustí vás to. Silné 4 z 5