• Thriller

Neznámá bitva (2019)

Úvodná scéna je najlepšia od vojaka Ryana. Potom sú tie brutalitky pekne dávkované a miešané s kecavími pasážami. Našťastie to nie je tak silno stranícke a gerojské, ako posledné ich filmy. Vojaci sa správajú a rozprávajú, ako vojaci, čo práve niečo odbojovali oddychujú, bojovky sú skvelé, postavy tam síce sú ale jebal ich pes, koho zaujíma nejaký politruk? Atmosféricky to ale zožralo všetky doterajšie počiny od skurviackych Panfilovcoch až po digitálny T-34. Asi prvý rusák, ktorému dám plnú paľbu a viem, že to chcem vidieť ešte raz. Ržev sa teda podaril. 5 z 5

Radioaktivita (2019)

Film o žene mohla natočiť len žena. A tak to aj dopadlo. Prvá polka ešte jak tak ušla. Poučné, pútavé, občas úsmevné. Druhá polka, čistá depresia z opisu života jednej "klasickej" ženy, ktorá rozprávala tak rýchlo, ako keby ju niekto naháňal a prežívala pocity, čo bežného diváka nezaujímajú, ale ženskú režisérku áno. Najviac tu aj tak bol ten objav, jeho vysvetlenie a presah do súčastnosti. Vidieť v kine, hrozne pičujem. Slabučné 3 z 5

Příliš osobní známost (2020)

Film zbytočný jak celá Urbaníkovej tvorba. Depresívny, neprijemný, akože real life, ale ozaj, koho to zaujíma. Srbochorváti tiež odveci, ako keby sme u nas nemali neokukane tváre, ktoré by s nimi mali ešte lepšiu chémiu. Nie nie, Urbaníková nie je môj šialok kávy. 1 z 5

Dolittle (2020)

Samoúčelné ale pozeratelné. To bolo asi prvé, čo ma napadlo. A Iron Man je podstatne lepšia voľba ako tí pred ním. Krásny vizuál, vtipné zvieratká a hollywoodske klišé a nedomyslené detaily. Presne, ako to máme radi. Úsmevná oddychovka, ktorá nemá záujem sa na niečo hrať, len chce potešiť oko a možno pripraviť pôdu pre dvojku. 4 z 5

Fantasy Island (2020)

Inception v lacnom a "hororovejšom" prevedení. Na peknom ostrove a priemernými hercami a Peňom, ktorého budú doraz dávať aj na klobásu. Myšlienka fajn, prevedenie priemerné, spletitosť deja vo vrcholnej fáze prepálená a na smiech. Nebavilo ma nad tým rozmýšľať ale príjemne to odsejpa a desivosť je ubratá na potrebné minimum. 3 z 5

Attila (2020)

Dve hodiny životného príbehu, ktorý rozprúdil záujem o MMA v československu. Bez srandy, kto to nezažil, tie treningy, to napätie, tie emócie, nemôže pochopiť skutočný význam a prínos týchto novodobých gladiatorov pre spoločnosť. Vetrovsky však natočil jeden veľmi zaujímavý dokument, kde sa to snaží zmapovať a ukázať, čo je v pozadí tých 15-25 minútach, ktoré vidíme my. Síce som bol team Karlos, Attilka má srdce a za sebou príbeh, ktorý by nejedného zlomil. 5 z 5

Velké šéfky (2020) odpad!

Čo to kurva bolo zas za píčovinu nepozeratelnu? ODPAD!

Časový posun (1979)

A tak, milé deti, Rusáci vyhrali vojnu. Bolo ich veľa, umierali po stovkách a stále sa od niekadiaľ vyrojili noví bojovníci. Film je strašne dlhý a nemá absolútne žiadne tempo. Nvm, či to je dobou vzniku a vtedy sa v Japonsku tak točilo, ale striedať filozofovanie a bojové sekvencie bez nejakej gradácie a zmyslu ma nudilo. Plus asi ďalších milion nepresností a detailov, čo to celé kazilo. Ale tá masívna bojová scéna bolo niečo, čo sa už dnes nevidí a hlavne to už nikto nedokáže natočiť. Nie je to zlý film, určite sa v ňom niečo dá nájsť. Druhý krát by som si to už ale nepozrel. 4 z 5

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Ja len dúfam, že česká historiografia sa k Moravcovi začne správať inak. Nálepku najväčší zradca si rozhodne nezaslúžil. Krásne je tu vidieť, prečo, kedy a z akých príčin robil, čo robil. Nemyslel to zle, snažil sa chrániť všetkých a mať z toho prospech. Casting špičkový, zahraté ešte lepšie. S atmosférou sa možno ešte dalo pracovať, ale tak to je detail, ktorý nevadil. Na to, že to bol TV film, to bolo hodnotnejšie ako celá česká tvorba dokopy za posledné dva roky. 5 z 5