• Thriller

Cesta (2014)

Super nudná austrálska pičovina. Gaj ma celý čas jeden výraz a Patizón toho retarda snaď ani nehral, len proste bol. Toto je presne ten film, pri ktorom zasadíte zemiaky, ostriháte stromčeky a vyšklbete si kotlety, lebo nič sa tam nedeje. 1 z 5

Pět nejlepších (2014) odpad!

Ne! Ani náhodou a hlavne ani vizuálne. ODPAD!

Školní sraz (2015)

Ani komédia, skôr slabšia dráma. Black to drží, má to hĺbku, neni to úplne sprostý výplach, ale bez vtipu a bez nejakej možnosti zaujať. Dramatický oblúk priehľadný, zápletka tiež. Nepoteší, neurazí. 1 z 5

Promiňte, že žiju (2014)

Taliani predbehli dobu a už tak dávno natočili film plný feminizmu a buzerantov, čo ide ruka v ruke. Ukričané, plné bizarných scén, s preexponovanými vtipmi. Jediné plus je, že je to niečo zaujímavé. Snaha architektov zachrániť najväčšiu bytovku v Európe, posolstvo a nemalo to 2 hodiny. 1 z 5

Vincentův svět (2015)

Toto bol asi nejaký seriál že, lebo tie postavy už majú medzi sebou vzťahy, do ktorých nezainteresovaný divák neprenikne v plnej miere. Inak je to len rádoby komédia so zbytočnými spomaľovačkami, prepálenými scénami, chabou zápletkou. Prostredie je ale pekne, vidieť tie autá a camea rôznych celebrít ma potešilo. Za tých pár trefných vtípkov 1 z 5

Loft (2014)

Nemôžete ísť do filmu, v ktorom hrá Scofild a neupodozrievať ho zo všetkého. Bolo to však pútavé, dobre zahraté, s inteligentným príbehom a postavami, ktoré to tak nejak doplňali. Nehralo sa to na niečo čo nie je, nepresiahlo to isté hranice. Silné 3 z 5

Pravdivý příběh (2015)

Tu by bol asi kniha lepšia, hlavne kvôli vnútorným monológom. Film síce dáva priestor divákovi na utvorenie si nejakeho obrazu a uchopenie charakterov, ten záver to ale trošku rozbije a nie je úplne jasné, čo toho vypaseného, špatného žida motivovalo. Exkluzivita? Peniaze? Senzačný príbeh? Stali sa priateľmi? Rozhodne ma to ale zaujalo, obsadenie skvelé, Franco si to dával a aj napriek všetkému, divá má určitú slobodu a možnosť "vlastneho vyšetrovania". Zdramatizované solídne, nenudí, zaujme. 3 z 5

Sloní píseň (2014)

Úplne som čakal nejakú nervy drásajúcu, dialógovú drámu, kde do poslednej minúty nebudete vedieť, čo a ako. Čo som dostal? Klasickú kanadskú píčovinu, čo sa chcela hrať na veľmi sofistikovaný thriler, vznikol z toho len nezaujímavý blábol, ktorý sa vás snaží držať v napätí, ale vám je to niekde od polky úplne jedno. Proste filmy s bláznami sú už raz také. 1 z 5

Jak roste naděje (2014)

Rodinná dráma s prímesou dawňaka. Našťastie, je to príjemne natočené, nie urputne dlhé a netlačí sa až tak na emočnú pílu. Ale inak je to drist na vyplnenie sobotného večera na Markíze. 1 z 5

Já, Earl a holka na umření (2015) odpad!

Po prvých piatich minútach som vedel, že toto bude niekde v kalných vodách môjho hodnotenia. A po tom čo jej pustil ten desný, záverečný film, som sa v tomto presvedčení len utvrdil. Nebavia ma tieto stredoškolské emočné, umierajúce pičoviny. Nech pri tom slzia teenky, mne s tým dajte už pokoj. ODPAD!