• Thriller

Nekonečný boj (2015)

Jasné, že je náborárstvo ťažká práca, a prečo? Lebo je to práca s ľuďmi! Téma je fajn, nie tak často ukázaná, ale celkovo film nemá čo ponúknuť. Je to dráma, ktorá nechytí, lebo u žiadnej z postáv sa neide do hĺbky a žiadna nás vlastne ani nezaujíma. Film len na dokreslenie obrazu o armáde a jej menej známych častiach. 1 z 5

Mučen pro Krista (2018) odpad!

Rumunskí cigáni v rúchu kresťanstva vyplakávajú, ako boli prenasledovaní, bití a mučení zlými komunistami a ako oni za nič nemohli. Och, to si snáď robíš srandu. A aj tak to niekto dokázal prežiť. Žasnem. ODPAD!

Soupis kandidátů (2019) (TV film) odpad!

To nevymyslíš, to je Kanada. Ja len dúfam, že čajka ten prejav hrala, lebo ak ho má taký v skutočnosti, tak by som ju asi ošpliechal elektrickou kolobežkou. ODPAD!

Mistr (2020)

Ach, neverím tým poliakom ani nos medzi očami. Robia z tých nemcov úplných a neschopných debilov. A to sa vôbec nebudeme baviť o filmových, logických a dejových chybách. Ked sa to už rozbehne, príde gap so smutnou hudbou a môžeme napätie budovať odznova. Videl som už lepšie športové a táborové filmy. Slabučičké 3 z 5

Bod varu (2021)

Šialené. Absolútne mimo moje chápanie. Ako sa dá v takomto prostredí robiť? Neskutočné, čo sa tam dokáže odohrať. Jasné, posralo sa mu všetko, čo sa posrať mohlo a jasné, bolo to vyhrotené pre ten efekt, ale aj tak. Väčšina tých vecí sa môže diať, všetky vzťahy čo tam sú, na pracovisku, s hosťami, rôzne vplyvy, no brutal. Ďalší hrot je, že je to jeden záber. Nostalgicky som si zaspomínal na legendárnu Victóriu, ktorá mi takto presne ustrelila dekel a tomuto sa to podarilo tiež. Len to nacvičiť, pripraviť, naučiť sa, kto má kedy čo urobiť, masaker. Bod varu je určite film, ktorý vás nenechá chladných a je úplne jedno v akom smere. Je to tak komplexné, že každý si tam niečo nájde. Nedá sa inak ako 5 z 5

Chůva jménem Alex (2017) (TV film) odpad!

Ďalší kvalitný kanadský thriller. ODPAD!

Hodina stínů (2021)

Sfilmovaná divadelná hra (podla mna), na ktorú ale musíte byť nastavený. Ja som nebol. Židovské drísty o smrti ma nezaujímali, aj keď som rozumel ich pohnutkam a motivácií, nedokázal som sa na nich napojiť a prežívať to s nimi. Niekto si to asi pôjde, ja to nebudem. 1 z 5

Ztracené okamžiky (2019)

Drámičky zo zasneženého prostredia, kde mne bola zima za všetkých. Avšak, nevybočovalo to z rady podobných námetov, akurát, že tu dali nepočujúceho a končilo sa to tak, ako sa to končilo. Subjektívne to malo pol dna a nie 90 minút a správanie matky mi prišlo dosť nelogické. Ako podmaz fajn, nedokáže to ale strhnúť. 2 z 5

Směna (2020)

Tak tak, čo ste si napúšťali do krajiny, to máte. A už to bude len horšie. Čo sa filmu týka, chcelo to byť veľmi raw, ale tie roztrasené handky a detaily po chvílke začnú liesť na nervy. A aj šofér bol čistý čurák. Mal milion príležitostí to vyriešiť a neurobil nič. Objektívne 2, ale takúto situáciu som ešte nevidel, takže 3 z 5

Marťanské lodě (2021) odpad!

Netuším o čom to malo byť, lebo som nepočul a nerozumel som im ani kokot. To keď sa takto točí v Brne, tak to nech s tým idú do piče. Zvukára asi platili pivom a ten im to vrátil. Nedopozerané. ODPAD!