• Thriller

Báječný hotel Marigold (2011)

Krásna plejáda anglickej hereckej geriatrie. Film o starých, ktorý však veľa povie aj súčasnej generácií. Judi Dench a "jej" myšlienky pohladia na duši. Patel ja prirodzený, svojský a konečne dostal úlohu, v ktorej ani nemusel hrať. On vytváral tak prvok odľahčenia. Celkovo film pôsobí veľmi dobre a som z neho príjemne prekvapený. 3 z 5

Jump street 21 (2012)

Príjemná oddychovka, pri ktorej som sa solídne bavil. Niektoré scénky ( najmä tie s Ice Cubom ) rozosmejú asi každého. Hlášky sa taktiež podarili, obsadenie sadlo dokonale. Dej a prostredie fajn, nie celkom predvídateľný, ale ani nie prekvapujúci. Teším sa na dvojku. 3 z 5

Kamui, ninja na útěku (2009)

Japonská kinematografia zase ponúkla jeden kúsok o ninjoch. Bohužial, patrí do kategórie podpriemerné B-čko. 2 z 5

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Škoda, že mi dajak ušli tie prvé diely, ale z posledných troch čo som videl, pri tomto som sa bavil asi najlepšie. Skvelé scénky, hlášky a famózny Stifler. 4 z 5

Projekt X (2012)

K tomuto len jedno : Chcem to dakedy zažiť. Hangover sa nechytá. 5 z 5

Žena v černém (2012)

Ja tieto duchárčiny, horory a podobné bojím, bojím filmy vážne nemusím. Tak prečo som to pozeral?? Ani sam neviem. Možno kvôli Radcliffovi, ako sa dokáže zbaviť nálepky poteraz a zahrať úplne odlišnú úlohu. Možno kvôli knižnej predlohe, na ktorú niekedy natrafím. Neviem. Jednoducho som to videl. A opäť som sa utvrdil v tom, že tento žáner nerobí dobre mojím črevám. Dej skvelý, pútavý, udrží až do konca. Nočná scéna v dome, zimomravky netaké. A nečakaný záver bol úplne skvelý. Dobre spracovaný duchársky film, ktorý nezakladá na obsadený, ale na predlohe, scenáry a atmosfére. Radcliffe celkom schopný. Kebyže som fanúšik, tak dám viac, ale takto len 3 z 5

Mezi vlky (2011)

Tak taký slabí film s Neesonom som ešte asi nevidel. Od režiséra A-teamu, struhúce trileru, pri ktorom sa človek baví, neočakáva takýto prepadák. Žiaľ, slabí scenár, chabá scenéria. Melancholické časti nudili jak sviňa. Tých zopár vážne skvelých akčných pasáži nevytrhne tento film " spod ľadu" . U mňa veľká slabota. Jedna za digitálnych vlkov a druhá za Neesona. 2 z 5

Temný rytíř povstal (2012)

Takže, završenie trilógie je tu. Neostáva nič iné, ako si to vychutnať na veľkom plátne. Temný rytier nás pripravil na to, že koniec bude veľkolepý. A veru, že aj bol. Škoda však, že len po vyzuálnej stránke. Dej bol rozťahaný, priehľadný, ale aj tak zaujímavý. Skvelý začiatok ma dokonale vtiahol do deja. Striedanie akčných scén so scénami plnými dialógu by som pri dvojke asi nezniesol, ale tu to bolo nevyhnutnosť. Príbeh trebalo vysvetliť, načrtnúť pokračovanie a ukončiť. Postavy. Bane ( Hardy ) jednoducho pán. Skvelý hlas ( som zvedavý ako s tým poradia v dabingu ), hora svalov a ťahy z Warriora pohladili na duši. Jeho súboje s Batmanom však boli veľmi zle natočené, zlá kamera a strih poriadne ubrali z tejto "podívanej". Náhubok bol fantastický a taktiež aj jeho kabát som si veľmi rýchlo obľúbil. Ako postava nesklamal, tupá hora svalov, skvelé vycvičená ale aj napriek tomu ovládateľná. Dúfam, že s Baneom sa ešte stretneme. Ďalej je tu Zlodejka. Pravdepodobne to mala byť Catwoman, ale mala od nej poriadne ďaleko. Slečna Hathaway bola dobrá. To ako sedela na Batpode, no nádhera. Inak sa priedviedla zopár skvelými bojovími kúskami, kostýmom a niekoľko scén vážne dobre zahrala. Trochu ma prekvapilo zaobchádzanie s Alfrédom. Postava, ktorá počas dvoch filmov sa snažila tú temnú atmosféru trochu odľahčiť, teraz do nej zapadla naplno. Slzy Caineho ľudí možno dojmú, ale mňa vytáčali. A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na Gordona - Levitta. On na mňa pôsobí veľmi zvlášne. Má taký nevýrazný, neherecký ksicht, ťažko pracuje s emóciami, preto si neviem predstaviť, ako bude hrať Robina. Taktiež slečna Cotillard bola skvelá. Pekná, aj keď sviňa. A krátky návrat Neesona ma veľmi potešil. Mám výhrady aj k bojovím scénam. Strih ich veľmi kazil. Nová Batmanová hračka, Bat, bola pôsobivá, so skvelou palebnou silou. Čo sa týka atmosféry, bola temná, chaotická, presne taká, aká mala byť. Pre mňa osobne bol vrchol filmu dobývanie radnice. Boj, nečakaný zvrat a zásah Zlodejky som sledoval s otvorenými ústami. Už asi dosť bolo mojích slov. Na záver len toľko. Skvelý epický, veľkolepý film, s fantastickým prevedením, skvelým obsadením, pôsobivými trikmi. Temného rytiera síce neprekonal, ale dokonale trilógiu zakončil. Otvorený záver je len čerešnička na torte. 4 z 5 .... videné v Cinemaxe, PO

Muži v černém 3 (2012)

Takže, videl som asi pred sto rokmi jednotku, dvojku nie a keď už ide tá trojka v kine, no tak na to pojdem. Aj tak to nebudem ťahať. A vobec to nebolo také zlé. Aj som sa zasmial, aj trochu nechal uniesť dejom, videl v latexe odetú Nikol a hlavne počul Pitbulla. Narážky na černocha v drahom aute, padajúci finančníci a iné hlášky celkom bavia. Brolin skvelý, lepší ako zvráskavený Jones. Sem - tam stupídne dialógy miestami slabé efekty. 3 z 5 videné v kine, CZ dabing

Náhradníci (2009)

Zaujímavý námet, kvalitné obsadenie, dejovosť a napätie. Ale aj tak už chcem vidieť Willisa v Expendables 2. 3 z 5