Sbohem, Bafano (2007)

Jak hodnotit film, ktery idealizuje nekoho, kdo za dvacet let polozil celou zemi ekonomicky na lopatky a ma jednu z nejvetsich kriminalit na svete? Ja se uz na podobne filmy divat nebudu...

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Kunderu jsem nikdy necetl. Ale samozrejme udela ceskemu divakovi radost, kdyz se zahranicni filmovi tvurci rozhodnou tocit podle "nasi" knizni predlohy. Ackoliv jsem jim ceske prostredi sotva veril, myslim, ze si dali s vypravou praci. Dejove to uplne nesedi pohromade, je zde ale cela rada zajimavych momentu. Kazdopadne je zajimave divat se na nasi historii cizim pohledem. Z hereckych vykonu nikdo vyrazne nezaujal, Landovsky potesil.

Ha phraeng (2009)

Thajci jsou hororovi experti a techto pet povidek nevychazi ze solidniho prumeru.

Malý Muk (1953)

Za me hodne povedena, epicka pohadka se slusnou vypravou a hezkym pribehem. Ja vim, ze dnes uz si moc fanousku nenajde, ale z padesatych let se urcite jedna o nadprumernou pohadku. Z celosvetoveho hlediska.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Tak nejak jsem tusil, ze mi bude serial sity na miru a jen jsem cekal na vhodnych osm hodin, kdy si to mohu pustit vkuse. Za me super, skvely namet a zpracovani. Tajne misto bylo taky skvele resene, vcetne masek, choreografie, kamery a hudby... Vubec se nedivim tomu celosvetovemu boomu a jsem rad, ze me filmove uspokojeni se od doby Temneho rytire muze zase sklouznout po mainstreamove vlne. Jedine, co me zklamalo je zaver, ale ani ten nezmeni nic na tom, ze jsem si serial a napeti v nem uzil od zacatku do konce. Vyborne herecke vykony. Co ovsem na Olihni ocenuji nejvice, je chovani jednotlivych postav. Povedena zalezitost, doporucuji.

Grimsby (2016)

Ne, ze by me ten jeho humor mel urazet... Jen me proste nebavi na to cumet. S vypetim vsech sil davam dve hvezdicky. Snad za ty kotlety.-).

Kaviár jen pro přátele (1969) (TV film)

Velmi trefna kritika spolecnosti, ktera se nijak vyrazne nezmenila ani za padesat let. Dobre vykreslene postavy a dobre napsane dialogy. Herecke obsazeni uz je jen tou pomyslnou tresnickou na dortu.

Superman se vrací (2006)

Krome postavy Supermana, ktery je zzenstily vice nez obvykle film nema co nabidnout. Zoufale parazitovani na predloze plny nesmyslu. Zbytecny film.

Siworae (2000)

Kdyz uz mam nekdy chut na nejakou tu filmovou romantiku, sahnout po necem korejskem je vetsinou spravna volba. Siworae me ale zklamalo, zaver se stale mota v bludnem kruhu, je plactivy... Az me to nechalo emocne uplne chladnym. Neni duvod shanet se po americkem remaku.

Mama Brasil (2018)

Od filmu jsem nic velkeho necekal a bohuzel se tak i stalo. Ctvrtou hvezdicku pridavam jen za atraktivni prostredi ulic brazilskeho Ria. Mama Brasil nenabizi zadny poradny pribeh, jen pohled na vsedni problemy obycejnych lidi. Film se opira o dobre napsanou postavu matky Ireny, ktera je i nemene dobre zahrana Karine Teles.