Všichni musí být v pyžamu (1984)

Vyborny Frantisek Husak v roli kontrolora lidi na nemocenskych a Josef Kemr v roli jeho otce jako stary suknickar. Film temer ze zivota, ktery krasne poukazuje na nesvary lidi v socialismu, ktere by si dnes uz malokdo dovolil. Skoda vetsi hustote hluchych mist, protoze vtipny tento film myslim je i dnes.

Oceány (2009)

Po vizualni strance naprosto dokonala a uzasna podivana. Clovek zasne, jaka krasa a kolik ruznorodych tvoru ciha na dnech oceanu. Dokumenty vsak hlavne vnimam jako zdroj informaci a tech je zde minimum.

Zlaté kapradí (1963)

Rukopis Jiriho Weisse je vice nez citelny. Velmi dobre zpracovana pohadka (?) podle predlohy Jana Drdy. Slusna a temna atmosfera s dobrym hereckym obsazenim.

Bizon (1989)

Na filmu, kde vas zaujme pouze schopnost Bizona stehovat sam nabytek ci odnest deset beden s melouny je trochu malo. Elmar Klos, ktery v mych ocich natocil nejlepsi ceskoslovensky film (Obchod na korze) a uzasnou komedii (Tri prani) to je zklamani, pokud vsak vezmu v potaz, ze film natacel po dvacetilete pauze a v temer 80-ti letech, tak se ani neni cemu divit...

Pravidla hry (1939)

Myslim, ze se jedna o film, u ktereho za 2-3 dny nebudu vedet, o cem vlastne byl. Uprimne nechapu, proc ma u kritiku tolik oceneni? Takovy Bunuel ve svych filmech daleko lepe zobrazil satiru na tema burzoazie ci snobstvi (Andel zkazy, Nenapadny puvab burzoazie, Viridiana...). I pres velmi dobre herecke obsazeni a vykony jsem byl filmem jako celkem zklaman.

Jezero smrti (2008)

Chovani postav neni vzdy logicke a myslim, ze je to nejvetsi slabina filmu. I kdyz, vzhledem k zanru se to da tolerovat. Spise nez horor se film muze brat jako socialni drama, ktere nema daleko k tomu, aby se nedejboze neco podobneho nestalo i v realnem zivote. Zaver je vyborny a krasne poukazuje na duvod chovani teenageru. Z hercu nejvice stoji za zminku mlady Jack O Connell.

Hana a její sestry (1986)

Myslim, ze zde se Allen trefil do krize a nalady strednich let:-). Usmevne, lehce depresivni a hlavne vystizne. U W. Allena mi vzdy vadi, ze dej filmu tristi do ruznych epizod, Hana a jeji sestry nejsou vyjimkou, zde se vsak vse krasne spojilo. Kvalitni herecke vykony vsech zucastnenych.

Zjizvená tvář (1932)

Herecky vykon Paula Muniho neni o nic horsi nez Al Pacina v remaku z roku 1983 a vicemene tahne cely film. Jiz v uvodu film zaujme vyzvou k vlade, co bude delat s rostouci kriminalitou mafianskych gangu, coz me celkem prekvapilo. Film je o to cennejsi, ze se odehrava v pritomnosti a na atmosfere to jde znat. Misty mozna trochu naivni, ale i dnes porad dobre.

Andyho film (2009) (amatérský film)

Film ma trochu pomalejsi rozjezd, posledni tretina ale slusne graduje a vrazdy bez poradneho motivu maji dobry naboj. I diky slusnym hereckym vykonum, pokud vezmu v potaz, ze se jedna o amatersky pocin. Mozna by bylo dobre zapracovat na kvalite zvuku.

Ivana v útoku (1963)

Hodne prosty dej. Nevim, zda tento film by dokazal dnes nekoho zaujmout? Nize ale s hodnocenim nepujdu, protoze mi dnes podobne filmy pro deti a mladez chybi. I kdyz se v tomto pripade moc nedivim, ze je Ivana hodne zapomenuta hrdinka.