Snídaňový klub (1985)

Osobne moc nechapu tak vysoke hodnoceni. Vzorek studentu ve mne zadny reprezentativni dojem te doby neudelal. Postavy byly zbytecne osobnostne vyhranene. Nepochopil jsem moc chovani profesora. Celkem by me zajimalo, jak by vypadal ten film dnes? Urcite by sprt byl cernoch, sportovec gay, kralovna krasy mulatka a rebel by asi zustal bily... Vidim, ze profesne se mladi herci na filmovy vrchol nedostali.

...ani smrt nebere (1996)

Dnes uz zapomenuty film. Je to takova blazniva komedie, ktera ne vzdy je uplne vtipna, ale par dobrych momentu se zde najde. Z dnesniho pohledu je na filmu nejzajimavejsi herecke obsazeni.

Joker (2019)

K dokonalosti tady chybi jen trochu propracovanejsi pribeh. Ale vykresleni hlavni postavy je dostacujici a Joker je uzasny i v podani Phoenixe. Uzasne natocene retro snad nekde ze sedmdesatych let. Rezie dokonala ve vsech smerech, stejne tak zvuk, hudba, kamera a v neposledni rade skvela atmosfera. I bez vetsi akce se divak nudit nebude. Jsem jen krucek od plneho hodnoceni. Videno v ostravskem Cinestaru.

Čas zabíjet (1996)

Dnes uz historicky film, stat se to dnes, nabere to uplne jine obratky. Jinak solidni Schumacherova rezie a velmi dobre herecke obsazeni.

Tepuy - Cesta do hlbín Zeme (2006)

Ti jeskynari jsou frajeri, ja bych tam prvni nevlezl... Ani teda jako desaty.-). Film je ale spise o pocitech nez o informacich. Nerikam, ze je to spatne, ale ja u dokumentu preferuji druhou moznost.

Nejtemnější hodina (2017)

Sice skromna vyprava, presto celkem dobre natoceno, misty s dost pusobivou atmosferou. Je to ale takove detinske, kycovite. Herecke vykony nejsou nejhorsi. Cekal jsem to trochu "odbornejsi", skoro jako povinna tvorba pro skoly.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Pokud divak zustane objektivni, tak tomu nemuze dat hvezdicku ani z recese... Jinak je Soukup velice zajimava osoba, netusim s kym bych ho mohl srovnat?

Parazit (2019)

Parazit je neskutecne zabavny film, nekdy ke konci se uskutecni oslava narozenin, ktera snimek posune trochu jinde... Ale co, Korejci jsou jini a nasili minimalne ve filmu vnimaji jinak nez my. Kdyby tady zacaly zaverecne titulky, dal bych pet hvezdicek. Ten konec se nepovedl, uplne zbytecny... Jinak dokonaly film, plny humoru (za vsechny imitace slavne severokorejske televizni moderatorky), velmi dobrych hereckych vykonu, vyberu lokaci... Po technicke strance bezchybne. Za me skoda konce, jinak filmovy zazitek. Videno v ostravskem Minikine.

Sever (2019) (seriál)

Chvalim namet, opravdu zajimave tema pro kriminalni serial. Ale vetsinou je to strasne okate naivni a moc zbrkle. Madl je dobry herec, ale tuhle roli jsem mu neveril. Jinak je herecke obsazeni zdarile a Sever ma nekolik opravdu dobrych momentu. Rezie dobra, vse stoji a pada se scenarem.

Potvora (2017)

Kazdemu "normalnimu" chlapovi uz kolem dvacate minuty dojde, ze je neco spatne a presto Rasmus jen sotva dokaze odolavat. Ten film je ve sve obycejnosti naprosto dokonaly, stejne jako vynikajici Amanda Collin. Bohuzel me nenapada jediny cesky reziser, ktery by ze stejne latky natocil takovy civilni skvost.