Trhlina (2019)

Vitam podobne namety v ceskem a slovenskem filmu. Solidni budovani atmosfery a dobry zvuk. Jako film to na me ovsem moc nefungovalo, vcetne dialogu a pribehu samotneho, ktery me proste postupem casu nudil. Jedina zajimava postava v podobe Tomase Mastalira. Mary Bartalos je pekna holka. Jinak spise spatne, no.

Buena Vista Social Club (1999)

K dokumentu jsem se dostal vicemene nahodou. Muzikanty neznam, ale hudba je to pekna. Stejne tak me nikdy neomrzi zabery z Havany. Film je hodne o atmosfere, ale pres slusnou stopaz se divak moc informaci nedozvi.

Slepý (2007)

Tak po delsi dobe jsem videl film, ktery me dojal. Velmi dobre a zajimave zpracovane s nadhernou hudbou a vytecnou atmosferou. Ruben byl sice ze zacatku na facku, ale nasel jsem si k nemu cestu. A Marie zaujala hned od prvniho okamziku. Mozna mohli tvurci vybrat osklivejsi herecku, mne skareda neprisla. Vse ve filmu do sebe zapadlo na jednicku a setkani v knihovne bylo uzasne. Jeden z nejlepsich romanticky ladenych filmu, co jsem videl. Velka skoda, ze takove filmy si nenajdou sve misto ani mezi desitkami televiznich kanalu.

Útěk do Budína (2003) (seriál)

Vice nez slusna vyprava, jde poznat, ze se jedna o rozsahlejsi material z celovecerniho filmu. Co me ovsem zaujalo nejvice je herecke obsazeni. Namet je zajimavy, rezie a samotny pribeh je strasne utahany a priznam se, ze me to dejove nebavilo. Ale sve jiste kouzlo to ma...

Svoboda pod nákladem (2016)

Pusobivy dokument o praci, kterou nemuze delat kazdy. Zajimave nazory a pekna kamera v krasnem prostredi...

Válka o planetu opic (2017)

Sestupna uroven nove opici trilogie se u me potvrdila. Od Zrozeni nevidim zadny posun v technickem zpracovani a o deji ani nemluvim. Zklamani, ze ktereho me nevytrhnul ani Harrelson.

Třetí táta (1988) (TV film)

I pres jasny dejovy vyvoj a jednoduse napsane postavy se jedna o prijemny rodinny film. Vyskocil dost mozna podal jeden ze svych nejlepsich hereckych vykonu. Hezky odvypraveny pribeh v hezkem prostredi, pekna hudba a dobre herecke vykony. Vzpominkove retro.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Zajimava fikce, ktera je propojena se skutecnymi osobami a udalosti, ktera bohuzel ve skutecnosti dopadla uplne jinak. Dvojice DiCaprio-Pitt funguje na jednicku, ma to atmosferu a slusnou vypravu. U Tarantina je vyborny soundtrack samozrejmosti. Vypointovane to je nakonec dobre, presto si myslim, ze to mohlo byt dejove plnejsi. Ale i pres delsi stopaz se jedna o dobrou zabavu. Videno v ostravskem Cinestaru.

Saljut-7 (2017)

Jak jsem byl z filmu Vremja pervych nadseny, zde musim optimismus trochu krotit. Krome samotneho nametu me ve filmu nic zvlast nezaujalo. Po technicke strance mi to prislo obycejne, i na ruskou produkci. Ty oslavne zavery taky filmu neprospivaji. Ale uplne zle to neni, pro fanousky kosmonautiky povinnost.

Manželská tonutí (1996) (seriál)

Hodne povedeny serial. Mozna skoda, ze jsem ho objevil az ted... Kazda povidka ma co rict. Velmi zajimave herecke obsazeni, kde Kostka a Cibulkova dominuji.