Profesionál (2003)

Uzasny scenar, podle ktereho by spatny film ani nemohl vzniknout. Coz neni pripad Profesionala, vtipne a dobre zahrane...

Vyšehrad (2016) (seriál)

Ja se vzdy alespon pousmeju. Myslim, ze celkem trefna satira na ruzne eskapady mladych fotbalistu. Vsadim se, ze uz se jich i dost v "Lavim" videlo:-).

Trabantem z Austrálie do Asie (2016) (seriál)

Tento cestopis je tak dokonale natoceny a sestrihan, se spoustou zajimave zdokumentovanych zaberu, ze misty tvurce podezrivam, ze serial neni dokumentarni, ale hrany...:-). Bavilo me to, neco malo noveho jsem se dozvedel a hlavne, jsem "hercum" zavidel a pral jim to dohromady. Dobra prace!

Black Books (2000) (seriál)

Jak mi je britsky humor protivny, tak musim rict, ze tenhle serial mi sedl. Nevidel jsem sice vsechny dily a ne vsechny scenky jsou uplne povedene, ale zaklad je vice nez dobry. Zajimave postavy, v cele s vybornym Dylanem Moranem v roli Bernarda.

Můj milovaný nepřítel (1999)

Zajimavy dokument o Klausi Kinskim, rozporuplnem silenci, ktery se nesmazatelne zapsal do historie svetove kinematografie. Ve filmu se najde hned nekolik zajimavych scen, ktere jen potvrzuji silenost tohoto herce. Souhlasim vsak s nazory, ze tema nabizi jeste vetsi potencial, nez ten, ktery se k divakovi nakonec dostal. Nektere ukazky z celovecernich filmu byly zbytecne dlouhe.

Zlomené květiny (2005)

Dobre natoceny film, ktery me bavil a zajimalo me, jak dopadne. Slusny scenar a vyborne herecke obsazeni s Bill Murrayem v cele.

Všechno co mám rád (1992)

Po vizualni strance nadherny film. Diky rozdeleni do ruznych kapitol, dej filmu trochu trpi, ale podstata Tomasova zivota je vystihnuta dostatecne. I kdyz se v hlavni roli objevi anglicka herecka, tak snimek netrpi porevolucni kreci. Zdarily pocin Martina Sulika. Zajimave, ze Studenkova ma po sedesatce lepsi postavu nez zacatkem devadesatych let.

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou (2016) (seriál)

Se zajmem jsem si pustil vsechny dily a za me spokojenost. Dobra trasa, slusne sportovni vykony a dve sympaticke postavy... Velmi dobry cestopis.

Náš Karel IV (2016) (seriál)

Sice televizni, presto poctive udelany dokument se spoustou informaci.

Kráska z Nového Orleánsu (1941)

Dalsi, z rady roli Marlene Dietrich, kde si doslova hraje s muzi:-). Skvele vypointovana romanticka komedie. Zajimava kamera a pekna hudba.