Jednoduchý plán (1998)

Slusny thriller o tom, kdyz clovek udela spatne rozhodnuti a strhne se cela lavina situaci, ktere uz nejdou zastavit. Funguje scenar, film je dobry od zacatku do konce. Zajimavy vyber postav, lehce absurdni, ale porad dobre a zabavne.

Moje mistrovské dílo (2018)

Ustredni dvojice je svym zpusobem sympaticka, ktere nejde pri lsti nefandit. Za me hezky a misty usmevny film o dvou starnoucich muzich a jejich pratelstvi. Ktere si kazdy z nich vyklada trochu jinak. Libil se mi namet, prostredi, kde se film odehrava i herecke vykony. Dobry film.

Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti (1972)

O dost sviznejsi a zabavnejsi, jak prvni dil. Dost mozna nejkrvavejsi filmova tour, jakou jsem mel moznost videt. Bylo by celkem zajimave sledovat reakce feministek po zhlednuti tohoto filmu.-). Zaujme i maly kluk, ktery krvave besneni kolem sebe se stoickym klidem sleduje z kocarku. Libila se mi i kamera. Ma to sve kouzlo!

Angliština Engliština (2012)

Mne se libi, jak se vetsina indickych filmu snazi pozitivne vychovavat divaky. A treba i dodat mistnim hospodynkam trochu sebevedomi. Musim rict, ze me ta jejich forma bavi a vzdy se cas od casu na nejaky Bollywood rad podivam. Jazykova skola a jeji postavy jsou velmi zabavne.

Nová strašidla (1977)

Vyborne satiricke povidky plne cerneho humoru. Presne takove italske filmy miluji. Vyborne natocene, kazda epizoda umi necim zaujmout. Ornella Muti jako letuska zcela bezchybna.

Vystěhovalci (1971)

Sice to na me neudelalo takovy dojem jako Kazanova Amerika, Amerika... Presto se jedna o vyborny film, plny sneni o lepsim zivote za velkou louzi. Velmi dobry a uveritelny scenar podle knizni predlohy. Dobre herecke vykony v cele s Ullmann a Sydowem. Tesim se na pokracovani.

Boccaccio '70 (1962)

Zajimave zpracovani ctyr povidek od prednich italskych reziseru sve doby. Neopakovatelna atmosfera. Sophia Loren uzasna jako snad vzdy.

Ruce v záruce (2022) (TV film)

Ale jo, za tu bidu v predeslych dvou dilech se to zase trochu vratilo k bakalarskemu normalu. Hlavne diky vyborne Polivkove. Ta je momentalne nase nejlepsi komedialni herecka... Libi se mi celkem i namet.

Žižkovská romance (1958)

Dnes sotva uveritelne, ze by svobodne matky delaly kvuli diteti takove drahoty. Ale bavilo me to. Ma to peknou atmosferu stareho Zizkova. Zajimave herecke obsazeni. Krome Renaty Olarove, tu nevim, odkud ji vytahli..?!

Cesta domů (2021)

Cestu z mesta hodnotim jako jeden ze dvaceti nasich nejlepsich porevolucnich filmu. Dvojka uz takove urovne nedosahovala, ale porad umela pohladit oci i dusi nejednoho divaka. Cesta domu uz je jen slaby odvar. Chapu, ze ta trilogie dava jisty smysl, ale film jako takovy mi byl misty az protivny. A to je Vorel muj velky oblibenec.