Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Za me velmi uveritelne kriminalni drama, ktere se opira o velice kvalitni scenar, toceny podle skutecnych udalosti. Dobra atmosfera, zpusob vedeni pripadu a herecke vykony kvalitni. Toni Collette v roli jedne z detektivek se sve role ujala vytecne, jeji postava by v pohode utahla celou radu kriminalek. Plne hodnoceni vlastne nedam pouze z jednoho duvodu, ze uz asi nebudu mit potrebu se nikdy k serialu vracet. Ale jinak jde o velmi dobry serial.

Zbohom, sladké driemoty (1983)

Az na par vyjimek (hlavne diky Jakubiska) je az desive, jake maji slovenske filmy ze 70.-80. let tragicke a pro divaka neuveritelne neatraktivni zpracovani. To je snad svetovy unikat. A je to skoda, protoze potencial tam byl.

Moskva na Hudsonu (1984)

Zajimavy a vdecny namet. Ostatne si myslim, ze se bude historie zase opakovat... Stopaz uz me pomalu unavovala, spousta scen presladlych. Ale Robin Williams to zahral dobre.

Gólman (2019)

Bohuzel, druhy "The Rocket" se nekona. Film pusobi strasne levnym dojmem. Sawchuk sice dlouho nezil, ale jeho kariera a soukromy zivot by si zaslouzil lepsi pojeti. Co chvalim, tak podobu s hercem a hokejovy namet. Ale kanadskou filmovou tvorbu hodnotim jako jednu z nejhorsich, minimalne v zapadni kulture. Tak jsem nic moc necekal a vzhledem k obsahu, pridavam treti hvezdicku.

Povodeň (1958)

Martin Fric je jednim z nasich nejlepsich reziseru v historii. Povoden se svymi triky a destivou atmosferou jest toho dukazem. Libilo se.

Závod s měsícem (1984)

Myslim, ze se jedna o pekny romanticky film. Ja jsem jim tu lasku veril. Mlady Cage a Penn uz jsou jen jako bonus. A druhy jmenovany je vyborny.

Olga (2021)

Zcela urcite zajimavy namet a zvolene prostredi, at uz z Majdanu nebo atletiky. Cela rada zajimavych dialogu, situace nabite atmosferou... Jako celek mi Olga ale uplne nefunguje.

S písní v tísni (2022) (TV film)

Skoro to vypada, ze scenar nemohl dat dohromady dusevne zdravy clovek. Co mi ale hlava nebere, ze podle toho jeste nekdo natoci televizni film a televize samotna ho uvede ve svuj nejatraktivnejsi cas z celeho tydne. Neuveritelne.

Harry a syn (1984)

Svym zpusobem pekny film, ktery me ale neskutecne nudil a zdal se mi nekonecny. Pro fanousky Newmana asi povinnost, jinak moc duvodu neni, proc si Harryho pustit.

Hořký podzim s vůní manga (1983)

Na svou dobu dechberouci vyprava. Film uz jen atraktivnim prostredim je zajimavy sam o sobe. Obe dejove linie maji divaka cim oslovit. Presto si myslim, ze vzhledem k velkorysemu rozpoctu mohl byt scenar lepe vypointovany a umel bych si predstavit i lepsi herecke vykony.