Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 171)

plakát

Cesta svatojánských mušek (2021) (seriál) 

Nádherný a dojemný příběh o přátelství napříč dekádami. Katherine Heigl si mě konečně získala. Bravo. Jen zapomenutého psa mi bylo trochu líto, nechápu, proč do scénáře furt cpát domácí mazlíčky, když na ně posléze tvůrci zapomenou:D

plakát

Známí neznámí (2021) 

Máme ji každý. Naši kapesní malou “černou skříňku” plnou tajemství. Nebo ne? Karty - tedy telefony - na stůl dámy a pánové! Co se asi bude dít, když před známými odhalíte všechny zprávy a hovory, co vám během oslav Nového roku přijdou? Tahle česká konverzačka se opírá o téma dnešní zvrácené doby, kdy je jednodušší lhát a podvádět víc než kdy jindy. Na české poměry to bylo dost zábavné, takže lehce nadhodnotím.

plakát

Cruella (2021) 

Skvělý film z období sedmdesátek, v němž exceluje Emma Stone. Drama na pozadí fashion průmysl mě fakt bavilo, jen to na můj vkus bylo příliš rozvleklé a stačila by tak hodinka a půl. Cením, že Cruella nesvlíkla dalmatiny z kůže a jen se jejich vzhledem inspirovala, takhle by to mělo fungovat i reálně:)

plakát

Taková moderní rodinka (2009) (seriál) 

Když jsem zahlédla ukázku na Netflixu, říkala jsem si, že půjde o další přiblblý sitcom překypující nesympatickými postavami. Ach, jak jsem se mýlila! Respektive, rodina Dunphyů mi moc sympatická není, ale stejně jsem si je nějakým způsobem dokázala zamilovat. Nejlepší je rozhodně Gloria a gay páreček s jejich vykutálenou dcerunkou. Geniální záležitost, co mě rozesměje i v nejtemnějších chvílích.

plakát

Viník (2021) 

Nepřijde mi to hodnocení tady úplně férové, když čtu, že každý kdo dal nízké hodnocení porovnával s Tísňovou linkou. Já byla po celou dobu Jakeova hereckého koncertu napnutá jak kšandy. Jeho emoce a napínavá atmosféra mě přikovaly k obrazovce jako dlouho žádný snímek ne.

plakát

Nejšťastnější holka pod sluncem (2022) 

Film se dotkl palčivých témat, ale nakonec opravdu jen dotkl, což je škoda, protože námět tohohle počinu není vůbec špatný. Z komentů zde je mi celkem blivno btw, falešných obvinění ze znásilnění je naprosté minimum a jen v ČR se se znásilněním setkala třetina žen, tak si alespoň ověřte fakta, než budete šířit bludy a mýty, ušetříte si ostudu. O to smutnější je, že urážlivé komenty píšou i ženy.

plakát

Riverdale (2017) (seriál) 

První řada: Rádoby Twin Peaks (někdo tu zmínil ST??? Vážně), co se podobá ale spíš Gossip girl, bohužel ani intrikám v GG nesahá ani po kotníky a vesměs tu tedy máme seriál na úrovni One tree hill nebo Beverly Hills. Někdo tu psal, že to bere jako parodii  - ale ani jako parodie to není vtipné. Postavy se chovají jak z jinýho světa, spousta věcí například ohledně zmizení Polly se stát nemusela a je to strašně povrchní a tupý... a ty šablonovitý postavy mě ničí. Další řady: Zatímco u první řady jsem přemýšlela nad tím, že s Riverdale nadobro skončím, druhá řada mě přiměla se do tohohle temného bizzarního městečka zamilovat. Ano, před sledováním je opravdu potřeba vypnout mozek, protože je to prostě strašně hloupoučké. Ale zároveň neskutečně návykové. A kdo mě opravdu drží u obrazovky, jsou Betty a Jug. Bohužel kvalita dílů po time jumpu je kolísavá a původní kouzlo seriálu o psycho puberťácích, co vyšetřují vraždy na denním pořádku už se jaksi vytratilo. Snad můj názor zvrátí nové epizody...

plakát

Neuvěřitelná (2019) (seriál) 

Je strašně smutné a opravdu NEUVĚŘITELNÉ, že se něco takového děje. Bohužel celkem na denním pořádku. A věřte, že jste součástí problému, pokud musíte veřejně ventilovat, že podle vás jsou daleko horší věci než znásilnění a problém zlehčovat. Slečna tady by zasloužila pár facek, její jediná omluva by mohla být to, že se ještě jedná o školačku, která ani pořádně neví, co píše. Jinak minisérie je tragickou ukázkou toho, že systém dost často selhává. Víceméně "happy" end jako tady (nevím do jaké míry inspirovaný skutečností) se většinou v takových případech nekoná. Možná, že pro někoho to bylo utahané, ale mě si všechny hlavní představitelky hrozně získaly. Úžasné výkony.

plakát

Dívka ve vlaku (2016) 

Nevěděla jsem, že "divkou" se mohou označovat i rozvedené alkoholičky ve středním věku, ale nebuďme hnidopiši.:D Knihu jsem nečetla, tak třeba onu dívku kvůli filmu postaršili? ... Měla jsem chuť na kriminálku s překvapivým rozuzlením, takže mi tenhle film strašně sednul do nálady. Je pravda, že ve finále se o nic extra originálního nejedná, ale mě to chytlo. Film drží hlavně obsazení, které se podle mě vážně vyvedlo, ačkoliv bylo celkem těžké s hlavní "hrdinkou" sympatizovat, protože ruku na srdce, vožralí lidi mi lezou na nervy a neni na ně hezkej pohled, natož když si myslíte, že je to nějaká duševně chorá stalkerka, z níž se dokonce vyklube vrah a celá zápletka bude trapně předvídatelná. Nakonec to tak naštěstí úplně nebylo.

plakát

Ginny a Georgia (2021) (seriál) 

Gilmorky s krimi nádechem, které mají sice možná navrch, co se příběhu týče, ale ztrácejí body kvůli jedné z hlavní představitelek. Zatímco u Gilmorových děvčat si víceméně zamilujete obě (dobře, Lorelai o trochu víc), tady by Ginny mohla vyhrát nejotravnější seriálovou postavu (: V první polovině mi jenom lezla na nervy, ve druhé už je naprosto nesnesitelná. Asi možná jako klasickej puberťák, jenže kdybych se chtěla rozčilovat nad tím, jak se náctiletí chovají, otevřela bych si instagram místo zapínání Netflixu. :D Tenhle koncept "já sněhová vločka, nevděčný parchant a nejublíženější člověk na světě, co z principu nenávidí starající se matku" je už prostě strašně ohranej, a já bych si přála, aby byli seriáloví tvůrci jednou trochu kreativnější... Dospělácká linka je oproti tomu bezchybná, Georgia mě baví a vůbec bych se nezlobila, kdyby dostala víc prostoru než puberťáci na střední. Kdo by nechtěl takovou maminu? :D No, asi jenom Ginny :))) Pokud se dočkáme druhé sezóny, doufám, že Ginny trochu zmoudří, a přibude Georgii a fórků. Když se snaží hrát na vážnou notu (hlavně v teen světě) G&G totiž mají tendence sklouzávat do strašných klišé vod. A to seriálu, co se na jednu stranu snaží být originální, nesluší :)