Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 168)

plakát

Riverdale (2017) (TV seriál)

První řada: Rádoby Twin Peaks (někdo tu zmínil ST??? Vážně), co se podobá ale spíš Gossip girl, bohužel ani intrikám v GG nesahá ani po kotníky a vesměs tu tedy máme seriál na úrovni One tree hill nebo Beverly Hills. Někdo tu psal, že to bere jako parodii  - ale ani jako parodie to není vtipné. Postavy se chovají jak z jinýho světa, spousta věcí například ohledně zmizení Polly se stát nemusela a je to strašně povrchní a tupý... a ty šablonovitý postavy mě ničí. Další řady: Zatímco u první řady jsem přemýšlela nad tím, že s Riverdale nadobro skončím, druhá řada mě přiměla se do tohohle temného bizzarního městečka zamilovat. Ano, před sledováním je opravdu potřeba vypnout mozek, protože je to prostě strašně hloupoučké. Ale zároveň neskutečně návykové. A kdo mě opravdu drží u obrazovky, jsou Betty a Jug. Bohužel kvalita dílů po time jumpu je kolísavá a původní kouzlo seriálu o psycho puberťácích, co vyšetřují vraždy na denním pořádku už se jaksi vytratilo. Snad můj názor zvrátí nové epizody...

plakát

Neuvěřitelná (2019) (TV seriál)

Je strašně smutné a opravdu NEUVĚŘITELNÉ, že se něco takového děje. Bohužel celkem na denním pořádku. A věřte, že jste součástí problému, pokud musíte veřejně ventilovat, že podle vás jsou daleko horší věci než znásilnění a problém zlehčovat. Slečna tady by zasloužila pár facek, její jediná omluva by mohla být to, že se ještě jedná o školačku, která ani pořádně neví, co píše. Jinak minisérie je tragickou ukázkou toho, že systém dost často selhává. Víceméně "happy" end jako tady (nevím do jaké míry inspirovaný skutečností) se většinou v takových případech nekoná. Možná, že pro někoho to bylo utahané, ale mě si všechny hlavní představitelky hrozně získaly. Úžasné výkony.

Dívka ve vlaku (2016)

Nevěděla jsem, že "divkou" se mohou označovat i rozvedené alkoholičky ve středním věku, ale nebuďme hnidopiši.:D Knihu jsem nečetla, tak třeba onu dívku kvůli filmu postaršili? ... Měla jsem chuť na kriminálku s překvapivým rozuzlením, takže mi tenhle film strašně sednul do nálady. Je pravda, že ve finále se o nic extra originálního nejedná, ale mě to chytlo. Film drží hlavně obsazení, které se podle mě vážně vyvedlo, ačkoliv bylo celkem těžké s hlavní "hrdinkou" sympatizovat, protože ruku na srdce, vožralí lidi mi lezou na nervy a neni na ně hezkej pohled, natož když si myslíte, že je to nějaká duševně chorá stalkerka, z níž se dokonce vyklube vrah a celá zápletka bude trapně předvídatelná. Nakonec to tak naštěstí úplně nebylo.

plakát

Ginny a Georgia (2020) (TV seriál)

Gilmorky s krimi nádechem, které mají sice možná navrch, co se příběhu týče, ale ztrácejí body kvůli jedné z hlavní představitelek. Zatímco u Gilmorových děvčat si víceméně zamilujete obě (dobře, Lorelai o trochu víc), tady by Ginny mohla vyhrát nejotravnější seriálovou postavu (: V první polovině mi jenom lezla na nervy, ve druhé už je naprosto nesnesitelná. Asi možná jako klasickej puberťák, jenže kdybych se chtěla rozčilovat nad tím, jak se náctiletí chovají, otevřela bych si instagram místo zapínání Netflixu. :D Tenhle koncept "já sněhová vločka, nevděčný parchant a nejublíženější člověk na světě, co z principu nenávidí starající se matku" je už prostě strašně ohranej, a já bych si přála, aby byli seriáloví tvůrci jednou trochu kreativnější... Dospělácká linka je oproti tomu bezchybná, Georgia mě baví a vůbec bych se nezlobila, kdyby dostala víc prostoru než puberťáci na střední. Kdo by nechtěl takovou maminu? :D No, asi jenom Ginny :))) Pokud se dočkáme druhé sezóny, doufám, že Ginny trochu zmoudří, a přibude Georgii a fórků. Když se snaží hrát na vážnou notu (hlavně v teen světě) G&G totiž mají tendence sklouzávat do strašných klišé vod. A to seriálu, co se na jednu stranu snaží být originální, nesluší :)

Malá rybka (2020)

Čirá beznaděj, jejíž (minimálně) polovinu jsem prořvala. Někde na anglických stránkách jsem četla komentář, co mě zaujal a co film vcelku vystihuje: Little Fish zanechá nesetřesitelný pocit, že lidé, které milujeme, mají moc spojit nás s tím, čím jsme a na čem nám záleží způsoby, které se nedají zlomit.

plakát

Ví o tobě (2021) (TV seriál)

OBSAHUJE SPOILERY! NEČÍST, POKUD JSTE NEVIDĚLI. Věřila jsem, že mě čeká inteligentní psychologický thriller s mindfuck rozuzlením. Ano, to mindfuck rozuzlení se konalo, ale bez všeho ostatního. Bohužel si tím tvůrci trochu podřezali větev, protože hlavně ono rozuzlení nedává příliš smysl.Ok, kdybych si připustila, že astrální cestování a něco jako výměna těl existuje - jakto, že Rob (v těle Adele) znal detaily bytu Louise? Nebo se jednalo jen další lež z jeho úst? A jakto, že Louise se naučila cestovat až postupem času poté, co začala opakovat onen pochybný proces (k tomu se taky dostanu) a Rob to zvládl hned napoprvé? Mimochodem kdybyste to nevěděli, když nemůžete usnout, stačí si spočítat prsty na ruce a hned usnete, klidně i ve stoje :))))) Celkově ono pochybné "spočítej si prsty, podívej se na hodiny, představ si dveře" bylo dost úsměvné. A konec... proč Louise jednoduše nepoprosila taxikáře o pomoc, co by vyřešila tím, že astrálně cestovala k Adele? Chtěla se na ni při umírání dívat?:D U toho finále už jsem se opravdu chytala za hlavu. Celkem mě to mrzí, protože jinak mě děj chytnul hned od začátku, herečka Adele byla výborná, atmosféra správně mysteriózní.

V jako Vendeta (2005)

People should not be afraid of their governments, governments should be afraid of their people Film z roku 2005 a bože, tak moc aktuální v roce 2021... Důkaz, že když se chce, tak DC sakra umí, a o sto procent líp, jak Marvel. Ideas are bulletproof.

Výchozí bod (2014)

You know a scientist once asked the Dalai Lama, "What would you do if something scientific disproved your religious beliefs?" And he said, after much thought, "I would look at all the papers. I'd take a look at all the research and really try to understand things. And in the end, if it was clear that the scientific evidence disproved my spiritual beliefs, I would change my beliefs." Ian... what would you do if something spiritual disproved your scientific beliefs? Pro ty, kdo čekají čisté nefalšované sci-fi to nejspíše bude zklamání, já byla mile překvapena i koncem, který vás nechá, ať si uděláte názor sami.

plakát

Zlo s lidskou tváří (2019)

Je to spíš tak na těch 3,5*.Ten film je bohužel bez emocí. Dokážu pochopit, proč se zaměřili zrovna na Tedovu přítelkyni a jeho šarm, spíš než jeho řádění, ale díky tomu je to celé tak nějak emočně ploché... bylo by třeba fajn, kdyby Ted vyprávěl svoje vraždění retrospektivně a my měli možnost vidět, že za tím okouzlujícím úsměvem a modrýma očima se opravdu skrývá zrůda. Nebo alespoň jedna scéna, kdy na chvíli ztratil kontrolu, jak píše Pilda17. Efron nejspíš ve své životní roli, ale přesto nedostal úplně příležitost vydat ze sebe nejvíc. Navíc Bundy v jeho podání byl opravdu jen charismatický a šarmantní, ale ne tak inteligentní a výřečný, jako byl ve skutečnosti. Zrovna před pár týdny jsem viděla dokumentární sérii o něm a tak můžu říct, že jeho charakter je tady vykreslen opravdu nedostatečně. Řekla bych, že vinu nese i scénář... zapamatovatelné výroky totiž byly jen ty, které opravdu proběhly. Jinak scénář k uzoufání, někdy mi to přišlo až trapné... kdyby to nebylo o Bundym, líbilo by se mi to víc. Ale jsem zkrátka toho názoru, že nejznámější sériový vrah si zaslouží větší pecku, opravdovou sondu do jeho mysli. Nicméně atmosféra i úhel pohledu celkem jedinečný, Lily Collins i Kaya Scodelario úžasné.

Elita (2018) (TV seriál)

Pro mě obrovský překvapení. Nenechte se odradit komentáři typu "španělská gossip girl", protože tady se klasická přihlouplá záležitost pro teenagery, co řeší akorát prkotiny vlastně vůbec nekoná. Všichni hlavní ""hrdinové"" jsou neskutečně na pěst, ale stejně se nemůžu odtrhnout.