China O'Brien (1988)

Hodně zapomenuté VHS béčko, které mi dost připomínalo epizody z Walkera Texas Rangera.

Vražedná konstelace (2016) (seriál)

První série slušná, druhá docela zbytečná. V rámci severských kriminálek existuje x výrazně lepších, takže tato je vhodná pro diváky, kteří je viděli všechny.

Darkland (2017)

Béčková zápletka a v určitém ohledu seriózní akčňák. Nijak inovativní ale řemeslně slušné.

A jak to bylo dál... (2021) (seriál)

Děvčata nám zestárla, doba se posunula a tak je nutné se přizpůsobit ji i věku. Samantha odešla a tak už se místo sexu řeší jiné podstatné věci. Např. operace kičle, alkoholismus, stárnutí a samozřejmě problematika LGBT. Samotní gayové už nejsou v dnešní době tak žádání, takže jsou zde postavy, které se nazývají oni a dokonce se to dotýká i hlavních postav a jejich rodin. A právě to, jak je to do seriálu na sílu roubováno, mě nejen nebavilo ale i štvalo. Seriál je tak vhodný hlavně pro ty, které se blíží věku hlavních hrdinek a prožívají jejich osudy, změny a stárnutí už od začátku.

Ambulance (2022)

Michael Bay nepřišel léčit rakovinu ale bavit lidi, jak sám řekl a toto dělá už skoro tři dekády a přestože kvalitou střídavě, tak stále po svém. Ambulance spadá někde mezi divoké Mizery a ještě divočejší 6 Underground a frenetičnost posouvá na novou úroveň. Pokud tedy vaše oblíbenost Michaela Baye končí někde u prvních Transformers nebo dokonce Arnageddonu, Ambulanci se vyhněte velkým obloukem, jinak vám může přivodit zdravotní komplikace. Michael Bay vzal premisu ze zapomenutého dánského thrilleru, vzal si z ní pouze základ a natočil si svoji vlastní Nebezpečnou rychlost obalenou v GTA 5. A vznikla neskutečně kinetická pecka, která velice snadno může přivodit epileptický záchvat a pro puritány odpor, ale mně se Michael trefil do noty, takovým způsobem, že jsem měl podobné stavy naposledy u druhých Mizerů. Je to divočina, sedne to málokomu a asi to bude propadák, ale já se bavil. Bay svou vizuální stránku posunul ještě o kus dál a to co zde vytváří kamera jsem nikdy neviděl a uvidím to maximálně v dalším jeho filmu. Je to jak akční jízda, tak i stylový výlet prosluněnným L.A. těmi nejstylovějšími ulčkami. Mohl bych se nadále rozplývat ale je to ten film, který se musí vidět a pokud to sedne, tak i prožít a nechat se vtáhnout. Sedlo mi to moc a podobně přímočarý akčňák mi dlouho chyběl, jsem za něj opravdu rád a přál bych mu komerční úspěch, abychom něco podobného, mohli v kině potkávat častěji.

Průsmyk (2019) (seriál)

Řemeslně výborné s překvapivě výraznou a skvělou hudbou. Příběhově bohužel nic nového a navíc si tvůrci ani nejsou jistí, jestli chtějí být detektivkou o masovém vrahovi, nebo thrillerem o narušeném teroristovi. Ani jedna z těchto částí není dostatečně silná a dotažená. Hodnocení 1. série

Euforie - Série 2 (2022) (série)

Temnota, deprese a beznaděj na ještě vyšší úrovni než tomu bylo poprvé, bohužel jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že už se zde až moc hraje na efekt a na to být co nejvíce krutý, protože to je vlastně cool. Netroufám si tvrdit, zda se v tom dnešní mládež vidí, ale doufám, že ne. Ne, že by seriál úplně adoroval drogy, sex a nemravné chování, ale i přes určitou depresivnost je to celé natočené tak, aby to vlastně vypadalo dobře. Řemeslně silné s výborným soundtrackem, ale oproti první sérii už jsem tak nějak poznával, že už jsem na podobný seriál asi starej.

Deník Andyho Warhola (2022) (seriál)

Andy byl divnej, ale jeho excentrismus, dílo a to jak ovlivnil popkulturu je zvláštním způsobem fascinující a poutavé. Jen bych to raději viděl v kratší podobě, která by se zaměřila na to nejdůležitější.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Proč natočit další sequel, prequel, restart, remake, nebo co to vlastně je, filmu který si už skoro nikdo nepamatuje. Nevím, každopádně nový texaský masakr není ani zdaleka tak povedeným filmem, jako nedávné pokračování Halloweenu, ale nudnou sračkou s nesympatickými hrdiny, kterým přejete tu nejhorší možnou smrt. Řemeslně překvapivě slušné a krvavé scény působí příjemně drsně a opravdu krvavě, ale koho to zajímá. Nuda, bez napětí a ani to násilí nebaví (snad jen autobus je mírnou satisfakcí).

Nightlife: Na tahu (2020)

Čekal jsem zábavnou komediální jízdu a dostal utahanou nudu.