Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Podle obrovských hodnocení jsem čekal nějakého nástupce legendárních "Přátel" a i když se tak nestalo jedná se o vynikající romanticko-komediální sitcom s výborným, vtipným a sympatickým obsazením, chytrým scénářem a povedenými a vtipnými scénami. Jako obrovské plus považuji i fakt, že se i v 5. sérii kvalita drží velmi vysoko, což se bohužel nedá říci o blížícím se závěru. Kult po zásluze ale legenda bohužel ne.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Nepříliš povedená pohádka snažící se nést v duchu pohádek 70. a 80. let. Bohužel herci jsou velmi nevěrohodní a mdlý, příběh je hodně obyčejný a chybí zde nějaká "akce". Nepovedený pokus o pohádkový návrat. V rámci Troškovi filmografie ale jasný nadprůměr.

Maličký (1978)

Poměrně citově vydírací animák od Walta Disneye o starém oslovi a jeho malém pánovi, který ho musí prodat.

Muž, který chtěl být králem (1975)

Ze začátku zajímavá, zábavná, výpravná dobrodružná podívaná s výbornou dvojicí pravých britských mistrů, která bohužel v poslední třetině změní směr a začne být poněkud zdlouhavější a trochu nudná a vytratí se z ní veškerá zábava, která ze začátktu tak skvěle fungovala. Ani skvělý konec už výsledek nezachrání.

Princ a chuďas (1990)

Dobrodružství známých postaviček Walta Disneye mám radši v komiksech ale i zde jsem se velice bavil.

Hádej kdo? (2005)

Nevtipná a nepovedená variace na komediální klasiku "Hádej, kdo přijde na večeři". Asthon Kutcher je nesympatický až hanba a dělá takový kraviny, že by ho každý normální člověk okamžitě vyhodil z baráku a bohužel Bernie Mac celkový dojem moc nezachraňuje, protože se zbytečně drží při zemi.

Pýcha národa (2009)

Krátký film, který byl promítán v kině ve filmu "Hanebný pancharti" pojednávající o tom jak německý mladík zabil během pár dní několik desítek amerických vojáků.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino si už ve světě filmů udělal takové jméno, že kdykoliv oznámí nový projekt nemůžou se filmový fandové dočkat. Alespoň tedy ti, kterým jeho filmová tvorba nevadí. Jako svůj další projekt si vybral válečný film, který se zdál být remakem u nás nepříliš známoho filmu "Inglorious Bastards" (v našich končinách známý jako Ten prokletý obrněný vlak). Z tohoto filmu si však ponechal jen pozměněný název a vydal se úplně jinou cestou. Taraninovým znalcům musí být jasné, že se nebude jednat o typický válečný film a trailery to jasně potvrzují. Režisér na 2. sv. válku kouká s velkým nadhledem a i toto vážné téma trochu zlehčuje. Trailery slibovaly krvavou řež ale skutečnost je jiná a akčních scén je zde velice málo. Quentin opět rozehrává svojí dialogovou hru a v tomto případě pracuje i s velmi dlouhými scénami. Už jen úvod ze začátku připomínající "Tenkrát na západě" má nějakých 20 minut a odehrává se v malé chatě za stolem. A takových scén je zde víc než dost, takže akci očekávajcí diváci budou značně zklamaní. Naštěstí každý ví, že Tarantino dialogy umí a zde tomu není jinak. Jsou neskutečně propracované, některé napínavé a navíc se pan režisér občas zachová dost nečekaně, takže v pozdějších fázích už si divák nemůže být ničím jistý a pár scén opravdu překvapí. Jako vždy si svůj film zaplnil výbornými a spíše neznámými herci a hvězdu Pittova formátu nenechal pořádně rozjet a překvapivě mu nedal o nic víc prostoru než všem ostatním. Kdo opravdu potěší je neznámý Christoph Waltz v roli "lovce židů", který si svojí postavu neskutečně vychutnává a v některých chvílích z něj jde pravý "nacistický" strach. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 ale nakonec jsem musel dát plný počet a to z několika důvodů: 1) jedná se o neobvyklý film, který působí úplně jinak než jakýkoliv jiný válečný (nebo kterýkoliv jiný) film co jsem viděl 2) po skončení filmu mi zůstal v hlavě celou noc a další den jsem si musel zopakovat několik nejlepšcíh scén 3) je to trochu povrchní důvod ale je to prostě Tarantino a toho já rád :) "Pancharti" se tímto posouvají na třetí pozici nejlepších filmů QT.

Maltézský sokol (1941)

Povedená "noriovka" o soukromém detektivovi, který pátra po vrazích svého parťáka a přitom hledá tajemný předmět v podobě sošky sokola. Film má slušné tempo a i když se v druhé půlce smrsne na běhání z kanceláře do hotelového pokoje, kde probíhají dlouhé monology, nechybí mu napětí a Humphrey Bohart je zde za správného drsňáka.

8MM 2 (2005)

Typický příklad toho jak se přiživit na úspěšném filmu, i když s ním pokračování nemá vůbec nic společného. TV thriller, který se oproti originálu nezaměřuje na atmosféru ale na erotiku. Kdyby ve filmu bylo více sexu mohl to být klasický erotický film, který dávají po půlnoci na Nově.