The Defenders (2017) (seriál)

Zbytečné, to je to co jsem při sledování celou dobu cítil.

Trigger Point (2022) (seriál)

Parádní britský napínák z prostředí pyrotechniků. Velice svižné tempo bez nudné vaty, hodně akce, napětí i zvratů. Výsledek mírně sráží lacinější technická stránka, ale zážitek to vyloženě neničí. Obě série super.

Saw X (2023)

Přiznávám, že strukturu příběhu této hororové série jsem absolutně zapomněl už někde u 3 dílu a mnoho let od posledního Saw tomu také moc nepomohlo. Proto jsem se na nejnovější, desátý díl, díval jako na další, krvavý horor. V rámci krve a brutality, má Saw X co nabídnout ale ve chvíli, kdy si někdo sám řeže nohu nebo se vrtá v mozku, tak už mi předimenzovaná nerealističnost vadí, zvlášť když si divák brzy uvědomí, že to stejně nemá pro záchranu postav význam. Pro hardcore nadšence této série to asi bude jeden z těch lepších kousků, ale na mě to už bylo moc a moji pozornost film ztratil už v první třetině a nezachrání to ani očekávaný megazvrat na konci.

Anaconda (2024)

Čínská verze dnes již zapomenutého hororu s Jennifer Lopez, která je po všech směrech horší. Více se zaměřuje na debilní a nezajímavé postavy, je zde spousta naprosto zbytečných a do filmu se nehodících scén a naprosto příšerné CGI, které vypadá hůře než ve skoro 30 let staré americké verzi. V rámci hororů s přerostlými hady, snesitelnější kousek, ale je to jako si vybírat jestli je horší spálenina, nebo zlomenina. 30%

Los Amigos (1973)

Drsnější a špinavější western, který více připomíná Peckinpaha, než klasické spagetti westerny. V rámci žánru, výrazně slabší kousek.

Boy Kills World (2023)

LSD akční výplach od Sama Raimiho a hravého režisérského debutanta. Vizuálně rozjívené se slušnou choreografií a originální akcí, která ale nemá žádné wow momenty a rychle se přejí. S vypnutým mozkem snesitelné ale zbytečně dlouhé se zbytečně překombinovaným koncem.

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Ne takový průser jako zapomenutý paskvil od Shyamalana, ale stále spíše pro výrazně mladší publikum, které přepálenost a postavy možná i ocení.

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Vizuálně hezčí Doktor z hor, z prostředí zvěrolékařů na anglickém venkově. Takové milé, hezké a celkově nemám co vytknout, jen nejsem cílovka.

Smrtící déšť (2023)

Klasicky vystavené katastrofické drama, které se bohužel bere smrtelně vážně a z velké části jde o komorní záležitost, kdy se postavy někde schovávají. Chybí tedy jakékoliv trikové atrakce, námět je dost hloupý na to, aby mohl fungovat jako vážně míněný film a herecky to je jedna velká tragédie. Naprosto zbytečný a velice špatný film.

Ripley (2024) (seriál)

Černobílý trip po krásách Itálie s nenápadným a chladným podvodníkem, který se ničeho neštítí. Vizuálně podmanivá podívaná, která nikam nespěchá a pokud ji divák skutečně podlehne, dostane ojedinělý zážitek s nádhernými obrazy, zaplněnými nezapomenutelnými postavami v čele s panem Ripleyem.