Pravdivý příběh vzestupu hudební legendy Arethy Franklin. Od jejích počátků, když jako malá zpívala v kostelním sboru, k tomu jak se vypracovala na mezinárodní super hvězdu. (Forum Film CZ)

petikacka

Miluju její písně...Její filmový životopis se může zdát spoustě lidem nudný a dlouhý. Možná i je. Nicméně já jsem si ho užila i s jejími běsy ( nebo právě proto, že vím o čem to je) a někam mě to i posunulo. Na rovinu musím říct, že znám daleko lepší hudební životopisy, přesto i tento zůstane v mém srdci...Za mě zjitřených 75% ()

vydumnica

Respect tu naberá nový význam. Veľmi pútavo natočený životopisný snímok. UPDATE: Nerada mením svoje hodnotenia k filmom, ale v tomto prípade som sa rozhodla zo 4* jednu odobrať. Nemám totiž pocit, že by som Respect chcela vidieť znova. Väčšinou pozerám opakovane len tie filmy, ktorým som dala aspoň 4*. Čo sa týka iných hudobných životopisov, musím uznať, že Respect je ozaj slabší film ako Rocketman či Bohemian Rhapsody, nehovoriac o Elvisovi! Hlavný dôvod je však ten, že Respect na mňa zapôsobil dosť negatívne. Nehovorí o veciach, o ktorých by mal hovoriť viac. Vôbec nie je bežné, aby 12ročné dieťa malo dieťa, o dva roky hneď ďalšie, táto smutná záležitosť je tu len akoby tak mimochodom. Áno, určite bola Aretha Franklin touto skúsenosťou poznačená, ale aj tak nechápem, prečo tak málo priestoru. Z Wikipédie som sa ešte dočítala, že otec Arethy Franklin mal mimomanželské dieťa tiež s nejakou 12ročnou dievčinkou!!! Je mi z toho až zle. Najsympatickejšia postava filmu mi bola mama Arethy Franklin. Jennifer Hudson zahrala svoju rolu myslím dobre, ale Aretha mi išla dosť na nervy, táto filmová, o skutočnú som sa nikdy nezaujímala. Hudobná zložka bola trošku až príliš, naopak keby som bola fanynkou soulu a AF, bola by som len rada. Mala pekný hlas, ale tento štýl hudby nepočúvam. 65%. ()

Maximilianus

Životný príbeh Arethy Franklin nebol tak búrlivý, zaujímavý a dobre a inovatívne natočený ako Bohemian Rhapsody a najmä Rocketman, ale aj královná soulu si čo to odžila a v živote to nemala jednoduché. Podľa mňa sa film zameriava na málo z jej života, nejde až tak do hĺby a do emócie. A pritom mi to na tomto filme ani nevadilo a užíval som si pesníčky a skvelý spev Jennifer Hudson. Vo výsledku som ale nemal pocit, že sledujem niečo výnimočné. Ako pocta legende ale film slúži fajn. 6,8/10. ()

BOURQUE

Režisérsky debut Liesl Tommy nedopadla podľa predstáv (minimálne z môjho pohľadu). To je však každopádne na pochvalu, že si vybrala ťažkú úlohu. Sfilmovať život úžasnej (Soul) speváčky Aretha Franklin totiž vôbec nie je jednoduchý. Výsledný film nesie na sebe všetky tie klišé motívy, ktorým by sa v takýchto prípadoch malo čo najviac vyhnúť. Tých 145 minút napriek snahám plynie pomaly a všetky prostriedky sú využité neefektívne. Škoda za ten výsledok – tento životopisný film nedokáže priblížiť skutočnú A. Franklin. Každopádne J. Hudson sa snažila. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Vxxx

Aretha byla samozřejmě neuvěřitelně nadaná zpěvačka a muzikantka, bohužel její život asi nebyl dost zajímavý pro 150minutový film, protože to byla nuda. Nějaký respekt, růst, síla nebo ani nic podobného z toho filmu nesálalo. Pokud bych měla Arethu soudit podle snímku, tak to byla hloupá tichá puťka, která prostě jen uměla zpívat. A to si Ms Franklin určitě nezasloužila. Škoda, doufala jsem v Oscarovku. 2* ()