• Telenovela

Hyubnyeo : kalui kieok (2015)

SPOILERY: FIlm som si pozrela len kvoli Byeong-heon Lee, ktory je jeden z mojich uplne najoblubenejsich hercov vobec, a ani tu nesklama. Avsak to je jedine, co nesklamalo. Sled nelogicky konani hlavnych postav mi prisiel uplne pritiahnuty za vlasy. Namiesto venovaniu casu naozaj podstatnym momentom je nam naservirovany zostrih velmi tazkeho pribehu, ked vlastne maju vsetci dve mena, najskor je to dcera zavrazdeneho bojovnika, potom dcera nasich hrdinskych milencov. Bojove umenie tiez hruza, jedneho z najvacsich bojovnikov premoze mlada baba ktora dva tyzdne trenuje s ucitelom, ktory trenoval aj jeho. Nehovoriac o uplne najvacsej hluposti prepichnut vlastnu matku a otca a za co vlastne,??? ok otca este chapem, ale za co matku ktora sa cely zivot o nu starala?no neviem, je to proste cisty priemer

O kuřatech a lidech (2015)

3 hviezdicky za herecke vykony a total absurd. Avsakpredchadzajuce Jensenove filmy mali fakt pointu. Tento ju uz nema

Zloba - Královna černé magie (2014)

V poslednej dobe akosi prestavam posudzovat filmy podla cervenej farby na csfd, pretoze ja nechapem ako moze byt tento film na vysoko hodnoteny. Ved ano, uplne zle to nebolo ale to nelogicke chovanie postav bolo neznesitelne. SPOILERY: 1. RUzenka vobec nebola krasna 2. TIe kridla si mohla kedykolvek pricarovat 3. FIlip bol totalny trko 4. To akoze 16 rokov nevidel svoju dceru len sa kvazi zozieral nenavistou k niekomu komu odrezal kridla??? 5. TIe kolovratky z akeho dovodu nespalili? Zamknut kolovratok do pivnice asi nie je najlepsie napad. atd atd mohla by som ist donekonecna

Stážista (2015)

Absolutne priemerny, nicim nezaujimavy film, ktory v divakovi nezanecha ani tu najmensiu stopu alebo dvojminutove premyslanie co a ako. Pozitiva su v krasnych outfitoch a milych scenkach s pracovnikmi firmy. Negativ je vsak viac. Obcas prilis dlha stopaz, potom pocit, ze ja vlastne ani neviem co Annu prinutilo si Bena oblubit, okrem upratania stola sa zase az tak neprejavil, naivna predstava toho, ze ked budem 24 hodin denne robit mam na to pravo len preto ze som zena? Ani mne by sa nepacilo keby mam muza doma na 10 minutove ranajky a ziadne kecy o tazkom "zmysle" by mi ho nenahradili. A ani to dieta nebolo velmi sympaticke. Proste nic moc

Babel (2006)

Tak ale toto je naozaj sklamanie. Inarritu je jeden z mojich najoblubenejsich reziserov, ale taketo nelogicke chovanie postav? Ja ked porovnam kvalitu Babel a prvotiny Amorres Perros, co bol dlhu dobu jeden z mojich najoblubenejsich filmov vobec, je tam naozaj rozdiel dvoch tried a preto tie tri hviezdy. Nadherna hudba.

Tygr a drak (2000)

UF UF - no to snad nie - ak je toto oscarovy film tak zaplacem. Cinske filmy mam rada ale toto bola nejaka mega fantasy o lietani a neuveritelnych bojovych scenach mi pride uz pritiahnute za vlasy. Tri hviezdy len za nadhernu hudbu, Chowa a Yeoh a scenku/flashback z puste. Pre mna velke sklamanie

Milionář z chatrče (2008)

naivne, prvoplanove a do dnesneho dna pochopim to nevidane ocarenie tymto filmom. SPOILER: posledna otazka - WTF??? smrt brata ktory sa len tak rozhodne sa zabit? WTF?? megasupertruper happy end? priemer - dobra myslienka, dobry patel, zlate deti a krasna pinto. thats all.

Výměna (2008)

4 hviezdy, pretoze si myslim ze odklon od praveho pribehu filmu uskodil. SPOILERY: myslim si, ze v liecebni a pribehom o prostitutkach uplne zabili cas. eastwood sa az prilis zaoberal chybami policie, co dokazovalo aj rovnake casove useky pri oboch procesoch. drama matky a vraha vsak bola omnoho podstatnejsia. Dalej sentimentalna historka o walterovi - ten chlapec ktory sa nasiel bol povodne spajany s vrazdami ale nakoniec sa ukazalo, ze na ranci ani nebol. Rovnako sa sice uvazovalo ze vrah zabil do 20 obeti, ale realne sa potvrdili 3 - bratia wilsonovi a walter. Velmi dolezitu ulohu hrala matka vraha, ktora udajne bola tou, ktora upozornila svojho syna, ze walter ho moze spoznat, nakolko nakupoval s christine v tom obchode ako vrah a tak ho zabili sekerou tak, ze mu roztali lebku vsetci traja aby sa navzajom neusvedcili. Tak zabili aj bratov wilsonovych. Keby sa pribeh viac zameria na toto ako na niektore zbytocne pasaze, mozno by to bolo na 5 hviezdiciek. rovnako som angeline neverila tu ulohu, raz bola jemna krehka trpiaca matka aby sa o pol hodinu zmenila na sebavedomu flirtujucu koketu stale sa zahadne usmievajuc nad roznymi vitazstvami nad policiou a pod. Ale inak ok

Kauza Cervanová (2013)

Mne sa len opat potvrdilo, aky je vkus slovenskeho/ceskeho divaka voci dokumentu "objektivny" a preco je modre z neba najsledovanejsou realciou. Toto vysoke hodnotenie ma priam zaraza. 1. nepadol jediny dokaz ani objektivny nahlad na realne skutocnosti 2. Ak sa 4 sudy vratane toho v Strasbourgu nemylia, tak chudera Cervanova sa musi v hrobe obracat 3. Vsetko je robene ucelovo. Priklad - rozhovor so sudnymi lekarmi. Ten druhy bol ustrednou postavou vsetkych kriminalnych pripadov Slovenska a odrazu je to podplateny XX lebo panu reziserovi sa to chce, pritom ocividne im nepovedal co sa deje. A ten treti ako co zistil? Ved tam sa absolutne nic nedozvieme, je to len sugescia divakovi. Dalej, preco nie je uvedene ze zaznam v denniku sestier francuzskych mal preciarknuty datum a strana bola doplnena dodatocne? Preco nie su uvedene svedecstva samotnych odsudenych? Ako mohli oznacit miesto vrazdy a ine veci? Nie je trochu pritiahnute za vlasy vykonstruovat spor na 7mich vrahov? Ved s 2 by to islo jednoduchsie. Nikoho si nezastavam ale tento dokument vo mne paradoxne prehlbil vinu odsudenych, pretoze nicim nepodlozili vyvratenie dokazov. Obrovske sklamanie.

Narcos (2015) (seriál)

Tak ale toto je skutocne pecka. Uz velmi dlho dlho nebol nejaky serialovy pocin takym mne oku lahodiacim ako prave narcos. Ocenujem rozhovory v spanielcine, vykreslenie postav. Ocenujem ze videnie sveta nebolo az take ciernobiele, aj ked sem tam sa ani tomu nezabranilo. Herecke vykony vynikajuce, rezia vyborna, kamera....proste pre mna TOP 5 tv shows ever a idem aktualizovat rebrice. Ako decko som sledovala juana pabla rabu ako telenoveloveho hrdinu, rovnako ako manuela a any de la reguery, ktori si dokonca spolu zahrali.