Nejlepší je pěnivá (2005) (studentský film)

Myslel jsem, že to bude o pivu (dvanáctce), ale nakonec dobrý.

Nekromantik (1987)

Ta závěrečná scéna nemá chybu.

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Není to sice Záskok ani Dobytí severního pólu, ale stále na plné hodnocení. Genadij Rumlena jako Bobeš nemá chybu.

Nenávist (1995)

Le monde est a vous...

Nepříjemná pravda (2006)

Exaktní hodnocení nechám na jiné, je těžké hodnotit dokument, jenž se snaží poukázat na celosvětový problém souvisejíci s naší planetou a na druhé straně se nevymyká z kontextu ostatních prvoplánových dokumentů. Zkrátka a dobře, když chcete někoho o něčem přesvědčit, není to rozhodně nic těžkého. Ale měl bych pár poznámek, které mi při sledování utkvěly v hlavě. Tak prvně, Al Gore je vynikající řečník, dokáže vysloveně z hoven uvařit svíčkovou a tak není k podivu, že metody které používá a které kolikrát hraničí až s televizní šou, dopadají celkem zlehka na úrodnou kůru mozkovou zpočátku nijak nezainteresovaného diváctva. Koneckonců je to politik světových formátů, kdo jinej by vám mohl vnutit názor, že právě to či ono je dobré a důležité nebo naopak. Věda se dá zneužít i využít a věřte tomu nebo ne, pomocí vědeckých výsledků se dá dokázat opravdu skoro všechno, stačí umět obratně manipulovat se slovy, grafy a výsledky nejrůznějších vědeckých analýz. Čistě hypoteticky, kdyby chtěl Al Gore přesvědčit diváka, že globální oteplování je mýtus, povedloby se mu to stejně dobře, jako se mu povedlo tímto dokumentem ho přesvědčit o opaku. Chvílema mi to přišlo jako Gorův osobní medailonek, ve kterém se strejda Al snaží uchránt nebohou matičku zemi. Ano, globální oteplování tu je a ví to doufám každý, alespoň průměrně inteligentní člověk. Protikuřácká agitka, zklámání z prohry v prezidentských volbách a podobně mě jen utvrzují v názoru, že Gorovi v tomhle dokumetu asi nejde primárně o globální oteplování. Ale i když si připustím že ano. Planetu si ničíme, je to hrozný, je to varující, ale je to fakt. Fakt se kterym neudělá nic žádná vláda na světě, včetně té nejvlivnější. A myslím si, že Al to ví, ví moc dobře, že se nikdy nedostanem do stádia, kdy všichni na světě budou například používat elektrické automobily, alternativní zdroje energie a podobně. Lidská morálka a ziskuchtivost jsou věčné, věčnější než samotná planeta země a pokud si někdo založí firmu na výrobu elektromobilů, bude neúprosně sežrán konkurencí ignorující veškeré, přírodě pomáhající a ulevující příkazy a zákazy. Veřejnost si samozřejmě žádá prevenci proti globálnímu oteplování, ale kroky, které jednotlivé vlády na světě dělají jsou neefektivní a děláné vysloveně naoko. Kjótská smlouva je pak jen zábleskem v téhle černočerné otázce devastace planety. Musíme být ale vděční za každou takovouhle snahu a Al Gore se, ať z kteréhokoliv důvodu, snaží opravdu hodně, ale jak jsem již uvedl, je to boj s větrnými mlýny, který lidstvo nikdy nevyhraje. Jsou lidé a organizace, které svojí neutuchající snahou tento boj alespoň prodlouží, avšak zvítězí právě ona lidská ziskuchtivost, závist a touha po bohatství a úspěchu. Čili shrnuto podtrženo, obrovské plus za snahu, za každý takovýhle dokument, které lidi přinutí si tento velmi závažný problém uvědomit a zároveň ne tak velké, přesto znatelné mínus, za pochybné důvody, které Al Gora vedou k této činnosti. PS: Neříkejte mi, že za jedno léto umřelo v Itálii 22 000 lidí horkem? Nebo je to snad možné?

Nevěsta monstra (1955) odpad!

Tak jako prokousat se timhle "filmem" je celkem složitá věc, věřte mi. Mě osobně se to nepodařilo a usnul jsem zhruba po polovině (ve 2 odpoledne). Ale scény, kdy oběti oné hrozné chobotnice přes sebe přehazují vlastní silou její chapadla mě opravdu pobavili.

Nezapomeň na mě (2010)

V tejto polohe sa mi Patyzón páči oveľa viac ako v tej Súmrakovej. Jeho zarastený rebel bez príčiny s cigaretou v hube je zaujímavým prísľubom do budúcnosti v jeho hereckej kariére. Nevim proč píšu slovensky, jsem dost ožralej.

Než si pro nás přijde (2007)

Film jak víno. Čím je člověk starší, tím mu samozřejmě bude nabízené téma bližší. Výběr herců na jednu stranů chválím, na tu druhou je to jednoznačně sázka na jistotu, kdo víc je starej dobrák než Morgan Freeman a kdo víc je starej neruda než Jack Nicholson, který zde hraje o malinko lépe než jeho kolega. Sázka na jistotu je i se scénářem. Klasická věc dvou stárnoucích lidí, kteří si chtějí zpříjemnit chvíle, než si pro ně přijde zubatá. Zároveň je jasný, že to nebudou dva nerudní boháči nebo dva staří dobrý mazáci. Podle osvědčených metod je tedy jeden z nich dobrák, druhý už tak trochu ne a navzájem si mají co dát. Dalo by se říct klišé, ale čert ví proč mi to v tomhle případě tak sedlo, že jsem byl při hodnocení o moc shovívavější, než by zřejmě bylo záhodno. A až si pro tyhle dva bezesporu výteční herci opravdu odejdou na poslední cestu, bude tenhle film první, po kterém sáhnu v případě, že se mi zasteskne.

Nikdy to nevzdávej (2008) odpad!

Na tomto místě se měl nacházet kvalitní, vtipný, originální, dlouhý a zajímavý komentář, ale nemám čas ani chuť ho napsat.