Blbý a blbější (1994)

...a jak se nechali okrást malou hodnou stařenkou na vozíčku, rozhovor u pumpy "Lyže žejo......faaaajn....sou tvoje?.....faaaajn....obě dvě?....." a nebo "Chtěl bych se milovat se školákem" atd atd. Viděl jsem to snad už stokrát a pořád se u toho chechtam jako magor, snad každej volovině co ty dvá udělaj. A Radyo mi mluví z duše. Jen dávam o hvězdičku víc, protože já jsem se fakt po**al smíchy :))))

Ten nejlepší (2000)

Musím souhlasit s Eldrickem a majkem_n. Mě tenhle film dost chytil za srdce. Je o tom, že dokázat lze všeho, když pro to člověk udělá maximum a o tom, že i ve starym morousovi se může skrývat chlap se srdcem na pravym místě. Jeden z filmů, který ve vás (nebo alespon ve mě) něco nechal.

Training Day (2001)

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Vynikající atmosféra, herecké výkony i děj. Jeden z filmů, kdy vás to od začátku hrozně baví, jenže pak se tam najednou něco po**re, zvrtne, šok, všechno je jinak než jste čekali....v ten moment vás ten film naprosto dostane a baví vás to ještě víc. Od tohohle filmu neodtrhne ani na chvíli oči. Je tam sranda, akce, napětí, zvraty...akční thriller se všim všudy a ještě něčim navíc. K tomu vám to určitě i do jistý míry přiblíží představu o světě drog a korupce. Bez depaty za plnej počet.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Nejlepší díl trilogie (později série), intergalaktická pohádka pro všechny věkové kategorie. Doteď nějak nechápu, jak je možné, že tenhle film byl natočen v době kdy jsem ještě tahal kačera...co kačera, já ještě spal za kamenem:))) I teď to vypadá vizuálně pořád super!!! Jednoznačně kultovní film 20. století.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Od tohohle jsem toho moc nečekal, takže mě vlastně ani nezklamal, tak nějak bych řekl, že naplnil moje očekávání. Možná jsem čekal trochu originálnější děj (např. větší část filmu odehrávající se ve válce v budoucnosti), což se ale nekonalo. Spíš se zas opakoval děj z dvou dílů předešlých. Ze začátku tam byly docela i vtipné scény (nástup obou terminátorů), akce a efektů bylo taky dost. Zklamal mě spíš konec, který mi připadal, jakoby už nevěděli jak to ukončit, tak to takhle típli. Každopádně celkem důstojná tečka za Arnoldovo filmovou kariérou.

Superman se vrací (2006)

Pro mě jako až infantilně věrného fanouška Supermana největší zklamání letošního roku. S tím rozpočtem, který film má, jsem byl přesvědčen o tom, že to prostě musí bejt bomba. Bohužel opak je pravdou. Hlavní kámen úrazu je děj, který je nastavovaný a přišel mi opravdu s prominutím až dementní. Navíc za ty peníze tam těch efektů moc neni. Víc scén, než je vidět v traileru, nečekejte! Může za to asi i ta nešťastná délka, kdy už jsem se těšil, až to skončí a půjdu domů. Celý film je jen spousta blábolů o ničem, občas nějaká kráťoučká akce, na kterou už ke konci ani člověk nemá náladu a sílu. Samotný herec se mi zezačátku jevil docela sympaticky, ale klasická scéna kdy běží Clark do temné uličky a rozepína si košili, aby se změnil v Supermana byla groteskní, postrádající jakoukoliv gracii. Pro mě s Reevesem zemřel i Superman. (Samozřejmě ani Reevesovské díly nebyli všechny dokonalé (viz. III, IV), ale to už je na jinou recenzi.)

Silent Hill (2006)

Film podle hry, která mě, abych pravdu řekl, vůbec nebavila, protože byla strašně zdlouhavá a trpělivost neni zrovna moje silná stránka. Na druhou stranu ale také někdy hodně brutální a strašidelná, stejně jako cca polovina tohoto filmu. Polovina až dvě třetiny filmu byla docela nuda, ale na druhou stranu, když se vždycky otevřelo peklo, tak to bylo fakt PEKLO!!! Hodně dobře udělané, brutální bez jakékoliv cenzury. Takže celkově tak nějak průměr, kdyby to bylo o něco kratší, dal bych možná o bod víc.

Pravdivé lži (1994)

Akční rodinná komedie, která nestojí jako v ostatních Arnoldovo filmech na jeho svalech, ale ději, humoru a hereckých výkonech. Alespoň do 15ti let byl Arnold můj hrdina a herec číslo jedna, teď už ale bohužel jeho filmy moc nemusím, spoustu jich upadá do zapomění (Komando, Dvojčata....), ale tohle je držák, kterej mě bude bavit asi pořád. K tomu všemu vyníkající hudba a hlavně Jamie

Rambo II (1985)

Po psycholickém thrilleru Rambo I je trochu těžké hodnotit dvojku, která jedničku v jistém ohledu nemůže nikdy předčít. Jediné co ale mají tyto dva filmy společného je hlavní hrdina a jeho minulost. Dvojka je akční smršť a hlavně zábava. Druhý a poslední díl Ramba, který má svoji hodnotu a baví mě i po X tém shlédnutí.

Potomci lidí (2006)

Velmi originálně natočená utopická sci-fi, která vyniká především svojí až mrazivou realističností. Představte si svět za 20 let¨při válkami, epidemiemi a terorismem zpomaleném technickém pokroku. K tomu spoustu scén točeno jedním kameramanem navozujíci dojem, že jsme přímo uprostřed dění, které není film, ale skutečnost. To vás naprosto vtáhne do děje a máte pocit, že jste jeho součástí. Při scéně, kdy se snaží roztačit a nastartovat auto jsem se málem zvedl ze židle a chtěl jim běžet pomoct :) Celkový pesimistický nádech částečně vyrovnávají krásné scény a i pár vtipných odlehčení. Nebudu ale nic z toho jmenovat a popisovat, jděte na to, protože tenhle film za to opravdu stojí. Pro mě jednoznačně nejlepší film tohoto roku.