Pot a krev (2013)

Slibný úvod naladí na očekávání typu "tak tohle bude sranda a relax, taková ta jednoduchá blbina, u který si odpočnu a zasměju se". Tohle očekávání mi vydrželo dobrou půl hodinu, a když už jsem začal být netrpělivý, začalo to být nejenom nudný, ale opravdu trapný. Krev ve filmech mi nevadí, když není prvoplánová, ale tady ty nechutný scény byli víc nechutný tim, že měli bejt zjevně vtipný, což opravdu nebyly. Působilo to na mě trochu, jakoby ti herci sami nevěřili tomu, že mají hrát něco tak otřesnýho, čemuž odpovídala kvalita jejich výkonů. Tak za co vlastně 2 hvězdy? Ed Harris, vystihnutí typických nasteroidovaných fitkařů a fakt, že je to údajně podle skutečnosti, takže jsme se zase dozvěděli něco nového ze světa vyšinutých :)

Chlapectví (2014)

Na film se dívá příjemně a přes dlouhou stopáž se dá film zkouknout bez zívání. Určitě zajímavé je zpracování, kdy se film točili mnoho let a všichni herci skutečně ve filmu rostou, stárnou, dospívají. Jeho kladnou stránkou je zachycení obyčejného života typické rozvedené rodiny a myšlenkové pochody dospívajícího chlapce. To je ale zároveň jeho negativum, protože ve filmu se neděje téměř nic dramatického nebo překvapivého. Pro mě to byl velmi odpočinkový čas, kde se s množstvím věcí, které se ve filmu dějou, každý z nás ztotožní a řekne si "Jo, přesně tak jsem to měl taky". Až budete mít takové rozpoložení, pusťte si to.

Až na krev (2007)

Žánrově i atmosférou mi to trochu připomnělo Jsme to, co jsme, tady ale tvůrci naštěstí nutí člověka přemýšlet a brutalita tady spočívá v chování, ne v tunách krve. Výborné herecké výkony a netradiční hudba, která filmu teprve dodává tu pravou depresivní atmosféru.

Interstellar (2014)

Interstellar neni postavený na sci-fi, vesmírných scénách a efektech, ale na úžasném příběhu o (ne)lidskosti. Opravdu to člověka strhne do děje a prožívá to s nimi tak, že má několikrát na kahánku (ano, slzičky :) ). Myslím, že kdo se rejpe v logice filmu, úplně nepobral tu message, kterou chtěl Nolan říct. Každopádně ty tři hodiny utekly jako nic, za mě film roku.

Borgman (2013)

Na jednu stranu souhlasím s komentáři u velmi pozitivních hodnocení. Na druhou stranu já osobně jsem se po shlédnutí filmu sám sebe ptal - proč jsem na to vůbec koukal?? Je pravda, že pokud bych měl hodnotit divnost, tak bych mohl dát klidně za pět. Nejsem si ale úplně jist, že to je to, co ve filmu očekávám :)

Strážci Galaxie (2014)

Vlastně to neni vůbec nic převratnýho, další sci-fi fantasy comixo kokotina...ALE je SUPEEEER!!! Protože hlášky nejsou narozdíl od všech ostatní marvelovek trapný, protože superheroes jsou vlatně největší looseři, a proto je s nima taková sranda, a protože je to celé dohromady tak výborně udělaný a nemůžu tomu vůbec nic vytknout, že si to dávám hned do mého osobního žebříčku do TOP 5, možná TOP 3!!!

300: Vzestup říše (2014)

Pokračování oproti jedničce postrádá tu antickou grácii. Místo nezapomenutelných akčních scén jich je tady většina spíš na úrovní "nenas****" občas bohužel až trapné, a samozřejmě o nějakých zajímavých charakterech se tu nedá vůbec mluvit. Vyjímkou je velitelka Artemisia v podání Evy Green, která zde opravdu výborně ztvárnila čisté zlo. Ta naštěstí film aspoň trochu vytáhla na za mě 60%.

Robocop (2014)

Ta část filmu, která zobrazuje "druhou" šanci v podobě života jako policejní robot, dopad na rodinu, vztahy, to, jak tohle všechno Murphy prožívá, to je zpracováno moc hezky a originálně. Řešení sociální stránky věci a robotů je za začátku taky smysluplné, od poloviny filmu se to ale začíná všechno moc překombinovávat, rádoby rozjíždět a k tomu pouze pár akčních naprosto nenapínavých scén. Nejsou špatně zpracované, ale špatně vymyšlené. Od novýho Robocopa bych čekal trochu originálnější a rozmanitější likvidování nepřátel. Celkově to ale není špatný film, ve svým žánru a kategorii je to OK - pro srovnání ani starej Robocop pro mě nebyla žádná pecka, ale prostě film, kterej, jak se dnes říká, nena**** :) Poctivé tři hvězdy, možná tři a půl za jedinýho opravdu hrajícího Gary Oldmana :)

Rallye smrti (2008)

Samozřejmě, že je to totální hovadina, ale baví dvěmi věcmi: 1) Děj, dialogy a vůbec celá (anti)logika jsou tak pitomý, až se tomu člověk směje 2) Scény docela šlušně promáklý. Ideální film, pokud chcete po pracovně a mentálně náročném týdnu totálně vypnout mozek a relaxovat a nevadí vám trocha toho stříkajícího kečupu :)

Gravitace (2013)

Včera v noci jsem se šel podívat na oblohu plnou hvězd...nekonečný vesmír... Už se nemusím ptát, jaké to tam asi je, protože už jsem tam byl :)