• Krátkometrážní

Španělská chřipka (2018) (TV film)

Hmmm, tak americká, a ne španělská chřipka... A těch paralel... Velice vhodné pro dnešní obzory. Čili do příštího léta (minimálně) máme vystaráno.

Cars Toon: Burákovy povídačky (2008) (seriál)

Dětinské, pubertální, rošťácké, prostě skvělé. To nejlepší z grotesky pro dnešní dobu. O dvě třídy lepší než filmy. Kdo vymyslel Buráka, by měl dostat metál. Hevy metááál! Kur-ňa!

Satiemania (1978)

Atmosféra doznívající secese. Konec starého světa. Krása ženského těla. Zrod popkultury. A světa nového. Hudba jako stylotvorný prvek. A ten impresionismus... Mistrovská díla světové animace.

Hra na protiklady (2019)

Zajímavý nápad, chytré a nápadité provedení. Pro animovaný film naprosto skvěle zvolené. Vzpomněl jsem si na jiný pedagogický experiment z jednoho hraného filmu, Dylan vs Dylan.

Yes-People (2020)

Vynikající záležitost. Jednoduché, vtipné, lidské. Drsného není na přítomném humoru nic. Hluboce lidské, naplněné rytmem života. A zdaleka ne tak severské.

Acid Rain (2019)

Řemeslně zvládnuté, ale příběhově tuctové. Nicméně to vypadá, že nejen porota má ráda techno (rave) historky z karavanu.

Opera (2020)

Povedená komplexní alegorie fungování lidské společnosti. Taková animovaná boschovina. Dalo by se na to koukat znova a znova a objevovat v té spoustě postaviček a dějů, co mi to té doby uteklo...

Člověk tetovaný (2020)

Drsný horor, na který se některé současné maminky nebojí vzít do kina svoje ani ne dvouleté holčičky (fascinující psychologický experiment, u kterého jsem rád, že nevím, jak dopadne). Animačně a výtvarně precizní, atmosférou pohlcující. Chtělo by se říct až dekadentní. Ale pozor, natočeno podle skutečného lidského příběhu.