Na dotek (2004)

Pro mně naprosto úchvatný snímek. Takový nářez, co se týče dialogů, jsem už dlouho nezažil.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Celý film je takové příjemné šumění o ničem, na které se hezky kouká. Kdežto konec je totální kvaziintelektuální blábol (ne pro samotné vyústění, ale zdůvodnění). V tu chvíli se z neodolatelné postavy Ráchel Weisz vyklubala normální kráva - o pardón, chtěl jsem říct velká umělkyně.

Virus 1.0 (2004)

Blbost zaobalená do depresivní atmosféry a paranoie zůstane pořád blbostí.

Wimbledon (2004)

Romantická komedie, která se nesnaží z tradičních klišé vytěžit maximum, ale přistupuje k nim s nadhledem a neodolatelným britským šibalstvím. Tenhle žánr prostě angličané umí a když se k tomu navíc přidá povedené herecké obsazení, tak u hodnocení nemám co řešit.

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Milé překvapení a docela zábavná sonda:) do zákulisí provozu jedné restaurace. Nejsem zastáncem fekálního humoru, ale tady (až na pár momentů) mi to vůbec nevadilo. V rámci žánru čtyři pecky a ani nemrknu. Jen tak na okraj co se týče člověka, který stojí za českým názvem; distributor by měl na jeho post dosadit někoho více kvalifikovaného. Třeba prodavačku z masny.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Ve zvláštní škole. Učitelka: "Milé děti, včera jste dostaly za úkol pokusit se napsat scénář na téma akčně komediální krimi thriller. Tak třeba začneme u tebe Pepíčku. Jak jsi nazval ten svůj?" Pepíček: "Ocean's Twelve.."

Štěstí (2005)

Snímek, který se nesnaží profitovat z hlášek, vtipných/absurdních dialozích a lidských nebo profesních stereotypech (což se bohužel začíná stávát standardem českých celovečeráků), ale staví na dobrém scénáři, lidských hereckých výkonech a hlavně na tom, co současné tuzemské tvorbě chybi - uvěřitelnosti.

Temné lesy (2003)

Byl jsem dost zvědavý, jak se seveřané poperou s žánrem, který by jim teoreticky měl být dost blízký. Odpovím si sám: bídně. Filmová historie ukázala,že se ze starého srubu uprostřed lesa dá vytěžit opravdu hodně. Tady však funguje pouze hudba upevňující jistou sklíčenost z místa děje filmu. Jinak je to ale nuda + různé variace nesmyslů (kterými je bohužel tento žánr prolezlý): "Někdo tu vraždí-rozdělme se.." + naprosto stupidní závěr (s překvapením: o-můj-bože!!).

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Jediné co zamrzí je absence dalších 3000 řad a neschopnost realizace avizovaného celovečerního filmu.