Solomon Kane (2009)

Lidé nazývají takovéto počiny brakem, ale klišovitým blockbusterům s chabým scénářem dávají s jásotem 5 hvězd. Ach jo.

Fargo (2014) (seriál)

První řada 100%.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

100 %, hodnotím pouze první řady, časem kvalita klesá.

Rick a Morty (2013) (seriál)

První 2 řady 100%, zbytek je už bohužel klasická korektně-nekorektní propaganda.

Ztraceni (2004) (seriál)

100% za první řadu, zbytek nehodnotím.

Temný případ (2014) (seriál)

100% za první řadu, zbytek nehodnotím.

Chuck (2007) (seriál)

Srdcovka z dětství.

Firefly (2002) (seriál)

Nejlepší sci-fi seriál.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Dvě největší očekávání a dvě největší zklamání. Po Endgame jsem s obrovským hypem čekal na největší bitvu GOT. Výsledek mě opravdu nemile překvapil. Vše točené ve tmě, nepřehledné, kamera roztřesená (taktiky nekvalitních režisérů, zakrytí nedostatků). Taktika lidské armády byla doslova legrační. Nechápal jsem, co dělají. Dothrakové byli asi nejvtipnější. Nesmrtelnost hlavních postav - neuvěřitelné.. Je toto vůbec GOT? Dříve jsem se bál o každou postavu, tady bylo tolik trapných zachránění na poslední chvíli, že jsem nevěřil vlastním očím. V jednu chvíli horda nemrtvých sežere profesionální armádu bojovníků během několika okamžiků, následně není schopná v přesile 100 ku 1 zabít ani jednu hlavní postavu? Ani Sama, který na nich doslova ležel?!! A co proboha dělali Daenerys a Snow s draky, to jsem šel do kolen. Nemrtvý drak v jednu chvíli zničí modrým plamenem celou hradbu a v druhé chvíli ani nehne s kamenem, za kterým stojí Snow? No a na konec to nejhorší. Konec Night Kinga. To je vtip? Největší a nejtajemnější hrozba skončí jedním píchnutím pidi kudličky? Všechna ta příprava a vše končí v jedné bitvě a ne nějakou epickou bitkou, ale naprosto prapodivným assasin čímsi (v jednu chvíli - proti Theonovy - má NK reflexy jako bůh a v další chvíli nechytne padající nůž?). Takže další 3 díly budou středověké pletichy o to, které z těch 2 nesnesitelných pipek usedne na trůn? White walkers se ani nedostali do boje a jen tak rádoby coolově postávali? Můj hype je pryč. Ale lidé jásají. Nejdříve Endgame, teď toto. Bojím se, že kvalita scénářů bude více a více upadat. A proč by ne, když stačí naservírovat brak a lidé jásají.

Avengers: Endgame (2019) odpad!

Po skvělém Infinity war nemohl být můj hype větší. Nemohl jsem ani dospat. Autoři slibovali děj, který nikdo nemá šanci uhádnout. Nakonec jsme dostali děj, který uhodla už snad první fanouškovská teorie. Naprosto předvídatelný scénář, obětování postavy, která už nepodepsala smlouvu na další solovku (všichni ostatní zůstávají na nekonečné dojení peněz z dalších solovek), cestování časem (poslední záchrana zoufalého scénáristy), 2 hodiny patetického tahání emocí, i když bylo jasné, že vrátí všechny zpět (viz. trailer na nového Spidermana, kde se potvrdilo, že děj se odehrává po Endgame). Absence nějakých šokujících zvratů, absence nějakého překvapení, nelogičnosti v cestování čase, nelogický Thanos (v jedno chvíli mu nakopou se všemi kameny nekonečna, v druhou chvíli je doslova prakticky neporazitelný bez nich. Konec záporáka stejně nemastný a neslaný jako konec Night kinga - nevyužitý potenciál jednoho z nejlepších záporáků historie filmu. A nějak jsem nepochopil zařazení Captain Marvel do filmu, byla tam skoro až uměle naroubovaná + její síla proti někomu, kdo drží nejmocnější předměty vesmíru - WTF? Čekalo se nějaké zapojení Adama Warlocka, Dormammu, nebo kohokoliv jiného, dostali jsme trapné cestování časem a předvídatelné zvrácení všeho. Dnes lidé asi chtějí jen CGI a happy end.