• Thriller

V temném lese (2006)

Netypický buranský príbeh z prostredia španielskych lesov s netypickými postavami. Gary Oldman ako vždy výborný a ako bonus veľmi poteší aj Álex "páter Cura" Angulo (El día de la bestia). :-) 70%.

Orphan (2009)

Budete mať možno pocit, že ste niečo podobné už viackrát videli, ale tvorcovia vám v závere ukážu, že originálnym pointám ešte tak úplne neodzvonilo. Je to celkom príjemné, keď na konci filmu dostane predchádzajúci dej úplne nový a príťažlivejší zmysel až rozmer. Celú snímku som sa snažil prísť na to, "kde je pes zakopaný" (zahrávanie sa s divákom tu funguje výborne) a musím priznať, že takéto vyvrcholenie, resp. pointa by ma asi ani vo sne nenapadla. Naviac ma potešilo, že mi ju prezradil práve Karel Roden v telefonickom rozhovore s hlavnou hrdinkou príbehu...

Stáhni mě do pekla (2009)

Vynikajúci chuťový zážitok! Sam Raimi hlási triumfálny návrat do temných a zároveň zábavných horrorových vôd. Pre fanúšikov trilógie Evil Dead nutnosť vidieť!

Poslední premiéra (2008)

Vzhľadom na fakt, že sa jedná o režisérsky debut, dovolím si film trochu nadhodnotiť. Už úvod, v rámci ktorého spoznáme deti s vydlabanými očami a ich „náhradnú mamičku“ je veľmi slušne natočený a vrcholí peknou scénkou obesenia... Sukdapisitovi sa chvíľami dokonca darí navodzovať príjemne mrazivú, resp. horrorovú atmosféru a pri viacerých momentoch som sa naozaj bál. Kde hľadal pre svoju snímku inšpiráciu, je zrejmé. Coming Soon by sa dal charakterizovať napríklad aj ako vzdialený príbuzný The Grudge. Má však veľa spoločného aj s filmom Midnight Movie, ktorý vznikol v tom istom roku a pri ktorom som sa viac zabával ako pociťoval strach. 70%.

Neviditelné zlo (2006)

"Why is this whore still alive?" :-) Svižná jednohubka so zaujímavým záporákom.

Kripozoidi (1987)

Parádny súboj so zmutovaným novorodencom a následné uškrtenie nezbedníka pupočnou šnúrou... to sa len tak niekde nevidí. V neposlednom rade však poteší aj plyšová nehybná krysa. :-)

Luck of the Draw (2000)

Nenáročné a zábavné krimi béčko á la 80. roky so zaujímavým hereckým obsadením. Patrick Kilpatrick je fakt neodolateľný nájomný vrah! :-)