• Thriller

Pokoj v duši (2009)

Technicky dobre natočené, ale scenáristicky a dramaturgicky nedotiahnuté.

Oscar (1991)

Nudný a trápny americký remake, ktorý uráža originálnu verziu z roku 1967.

Paganini Horror (1989)

Ja, ako bývalý huslista vyjadrujem spokojnosť.

Syngenor (1990)

„Welcome to my Nightmare!“ Zábavné béčko, ktorému šéfuje skvelý David Gale alias Dr. Carl Hill (Re-Animator). 70%.

Temné patro (2008)

Predstavte si Silent Hill s menej zrozumiteľným scenárom, kulisy malého mestečka vymeňte za nemocničné chodby, zabudnite na hustú atmosféru a zmierte sa s topornými hereckými výkonmi (jediný, kto ma presvedčil bol William Hope). Za relatívne veľa peňazí (4,300,000 €) v tomto prípade dostanete len málo kvalitnej horrorovej muziky... Nebyť však tohto filmu, možno nikdy by som sa nedozvedel o existencii fínskej kapely Lordi. 50%.

Hra na vraha (2009)

Stará známa teória, ktorá je ľahko spochybniteľná.

Valkýra (2008)

They'll Remember You.

Sssssss (1973)

Ssssssspoľahlivá terapia pre všetkých, ktorí trpia ofidiofóbiou. V rámci tzv. zvieracích horrorov nepochybne nadpriemerná záležitosť, rovnako ako aj v rámci kategórie "šialení vedci". 70%.

Skalpy (1983)

Od pol pása hore nahý indiánsky maniak s tvárou v pokročilom štádiu rozkladu (výborná maska! :-)), v modrých rifliach a bielych teniskách, so sekerkou v ruke zrazu odniekadiaľ priskočí a odsekne hlavu zjavne nič netušiacej obeti. Telesné šťavy striekajú prúdom... Už po 40 sekundách filmu mi bolo jasné, že som sa ocitol v plytkých béčkovo-céčkových vodách, voči ktorým mám od istej doby určitú slabosť. Spôsobujú mi potešenie, no v tejto snímke mi k absolútnej spokojnosti chýbalo trochu viac gore efektov a erotiky.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Originál som nevidel. Pri sledovaní tohto filmu (remaku) som sa určite nenudil. Dej má slušný spád, impozantné vizuálne efekty pôsobia dosť kvalitne, casting sa tiež vcelku vydaril a potešila ma aj relatívne krátka metráž filmu. Chcelo by to však trochu iné vyvrcholenie... 70%.