Janega

Janega

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 2.9.2016  21:49

Glenn Close robí česť svojej postave. Je naozaj krute diabolská. Príjemný film nielen pre psíčkarov.

• 3.1.2015  20:36

Western nie je môj žánrový šálok kávy, no mená ako Russell Crowe a Christian Bale u mňa vzbudili záujem dať tomuto filmu šancu. Od kovbojek očakávam samé pif-paf a naháňačky na koňoch a drsných banditov a zase pif-paf. To všetko tam je, len by som to očakával oveľa nápaditejšie spracované, trochu sofistikovanejšie. Boj s indiánmi je dosť odfláknutý, keďže tých indiánov som ani poriadne nevidel, naháňačka cez tunely sa dala ešte viac prepracovať, no a samotné finále je... Viem, že je to film a filmy zväčša neovplývajú veľkou vnútornou logikou, ale aj tak mi počínanie postáv príde dosť absurdné. Nasledujú spoilery: V hotely drží v zajatí Wadea len jeden človek, namiesto toho, aby tam jeho kumpáni vtrhli a oslobodili ho, čakajú vonku, akoby vo vnútri bola celá garda. Celé to vyplnili filozofovaním o ničom. No a záverečná strieľačka, kedy na Evansa a Wadea strieľa celé mesto a nikto ich vôbec netrafí (postrelenie drevenej nohy ani nemôžem brať do úvahy), zatiaľ čo za mušku Evansa by sa nehanbil ani Walker, Texas ranger. No a úplný gól je zmena Wadea. Evans mu trocha zahrá na city a tento nemilosrdný zabijak sa otočí o 180 stupňov a zrazu sa z neho stane dobráčisko, ktorý chce riskovať svoje uväznenie kvôli tomu, aby Evans bol pre svojho syna hrdinom. 10 minút som nechápal, čo sa vlastne udialo. No a namiesto toho, aby vyšiel von a svojim kumpánom povedal:"Serte na to chlapi", nechá po sebe znovu strieľať a bomba je, že nakoniec všetkých svojich kumpánov postrieľa sám. Som jediný, čo mu to príde na hlavu? Celý tento dej zachraňujú práve Russell Crove a Christian Bale svojimi vynikajúcimi hereckými výkonmi.

• 3.3.2012  11:52
    Alf (TV seriál) (1986)

Ak chcete natočiť sitcom o mimozemšťanovi, tak to nesmie byť zelený mužíček s mazľavou kožou, ale najlepšie niečo malé, chlpaté so svojráznou osobnosťou, a tou ALF rozhodne je. Jeho nevšedný pohľad na pozemský život, vyvoláva radu komických situácií, na ktorých sa divák schuti zasmeje. Vynikajúci kultový sitcom, ktorý nikdy neomrzí.

• 9.2.2019  18:14
    Amatéři (2018)

Keďže som mal celú kinosálu len sám pre seba, myslel som si, že môj filmový zážitok neskazia žiadni otravní spoludiváci. No nakoniec ho skazil samotný film. Ak sa nejaký jazyk nikdy nebudem učiť, tak je to švédština, ktorú je ťažko už len počúvať. Je to ako lámanie jazyka o drevo. Hlavnými hrdinkami sú dve lesbické tínedžerky- tlstá nesympatická cigánka a ešte nesympatickejšia švédska Indka, u ktorej som mal do polovice filmu problém odhadnúť pohlavie, až pokým ju vo filme nenazvali dievčaťom (ale aj tak si myslím, že je to hermafrodit). Pokiaľ sa vám americké decká vo filmoch zdajú otravné, tak tieto dve nány ich vo všetkom predčia. Pokiaľ by sa tento film nakrútil ako ľahká úsmevná komédia s propagáciou švédskeho vidieka, kde by šlo len o to kto z koho natočí lepší film, bolo by to ešte fajn. Lenže potom prichádza druhá polovica filmu, kedy sa začína film hrať na filozoficko-sociologickú sondu spoločnosti. Táto stránka filmu je však ťažko uveriteľná a nejde ju brať príliš vážne. Ďalšiu severskú filmovú projekciu odkladám na neurčito.

• 9.7.2012  12:13

Priemerný komiksfilm, s klasickou komiksovou koncepciou a so všetkými typickými hrdinskými klišé. Celé to je vsadené do toho primitívneho teenegerovského amerického prostredia. Marc Webb sa ani nesnažil vsadiť do filmu niečo inovatívne, čím by oživil tento žáner alebo aspoň ho odlíšil od predchádzajúcich filmoch o Spidermanovi. Asi nechcel riskovať, a tak radšej stavil na istotu a urobil z toho len ďalšiu popcornovú komikszábavku pre nenáročného diváka. Dej filmu je približne rovnaký ako u predchádzajúceho Spiderfilmu sTobeym. Peter Parker je outsider, ktorého kusne nejaký zvláštny pavúk, získa pavúčie schopnosti, a po smrti svojho strýka (ktorú čiastočne zavinil) sa rozhodol, že svoje superschonosti využije v boji proti zločinu. Film je rovnako ako skoro každý komiksfilm rozdelený na jednotlivé etapy. V prvej pozorujeme obvyklý život superhrdinu a po získaní schopností zase, ako sa s nimi vyrovnáva. Práve tu sa vyskytuje najviac vtipných scénok, takže divák sa aj občas zasmeje. Potom nasleduje zoznámenie sa s hlavným záporákom a tu je práve kameň úrazu celého filmu. Vôbec nevyužili potenciál osobnosti doktora Connorsa a jeho alter-ega Lizarda. Mohli sa viac pohrať s psychikou a zvýrazniť rozdvojenú osobnosť tejto postavy. Rovnako ani zápletka príbehu či motív jeho zloby mi neprišiel dobre spracovaný a ani výzorovo nebol strašidelný. Akčné scény medzi Spidermanom a Lizardom boli skvelo zvládnuté a občas to aj 3D efekt zvýraznil. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Garfield ako nový Spiderman je celkom sympaťák, i keď herecky nejak neexeloval. Ostatné herecké obsadenie nebolo zlé, ale ani oni neboli nejak výrazní, čo je škoda hlavne pri hercovi Ifansovi, ktorí stvárnil dorktora Connorsa, lebo ako som spomenul, tam sa dalo pohrať s tou rozdvojenou osobnosťou. 3D. Tak tu na nás urobili filmári menší podvod, kedže vo filme boli konvertované len niektoré scény (zväčša, kde Spiderman lietal). Takže polovicu filmu sme mali my diváci ako blbci zbytočne na sebe 3D okuiare. Už keď z nás ťahajú viac peňazí kvôli 3D, tak by si mohli dať tú námahu a spracovať film celý v 3D a nerobiť z divákov debilov. Ale aby som bol objektívny, tak zas 3D sekvencie sa dali rozoznať, teda hlavne na konci, kedy skoro Spiderman vyletel z plátna. :D Amazing Spiderman je trochu slabší začiatok novej Spidersezóny, ale je to na dobrej ceste a teším sa na pokračovanie. Ak by som mal na záver ešte porovnať nového Spidermana so starým, tak predošlý prvý film mal prepracovanejší dej.

• 21.4.2015  23:11

Po všetkých stránkach prepracovanejší než prvý film. No aj tak to má svoje muchy, ktoré mohli byť pochytané v pavúčej sieti. Garfield mi príde o čosi sympatickejší, i keď jeho české nadabovanie je čistá úbohosť. Furt znel ako uplakané decko. Komiksy stoja a padajú na záporákoch. Tu sme ich mali dokonca troch, pričom dvaja z nich (pre mňa zaujímavejší než hlavný záporák) paradoxne dostali len cameo role a z ich účasťou sa počítalo do budúcich filmov (o ktorých vieme, že nebudú). Osobnosť hlavného záporáka Elektra mi prišla, ale dosť povrchne spracovaná. Jednalo sa len o nejakého outsidera, ktorý mal komplexy, že nikto neslávil jeho narodeniny, tak sa rozhodol, že celé mesto zničí. Vskutku zaujímavo-úbohá motivácia stať sa zlým. Green goblina nám tu hrá Dane DeHann, ktorý je síce milučký chlapček, no na úhlavného nepriateľa Spider-mana nemá ani za mak charizmy, človek by ho akurát prehol cez koleno a päť a dvadsať na zadok. Každopádne je škoda, že túto pavúčiu sériu stopli, lebo myslím, že finančne to nebolo tak zlé, aby nemohli zainvestovať a ukončiť to trilógiou, najlepšie vo forme filmu Sinister six.

• 3.9.2015  20:26

Ofajč je pohodová akčná komediálna prkotina. Pobaví, nenudí, prekvapí a človek si to v budúcnosti znovu rád pozrie, no nie je to až tak husté, na aké sa to snaží hrať. Slabou stránkou sú určite herci. Kristen Stewart je strašné poleno, vo všetkých filmoch v ktorých som ju doteraz videl hrať má len jeden ksicht. Rola zhúlenej trosky Jessemu Eisenbergovi sedí, no akčné scény mu akosi neveríte.

• 18.7.2012  09:56
    Amerika (1994)

Príbeh o tajtrlíkovi, ktorý sa vydal do nového sveta, aby si splnil tzv. americký sen. Dej filmu nemá nejakú súvislú líniu, jedná sa skôr o miniepizódky z pobytu v Amerike hlavného hrdinu. Michálek zobrazil Ameriku inom (horšom) svetle, kde vládne sebectvo, pokrytectvo, egoizmus a neľútostné charaktery. K tomu prispôsobil aj kulisy exteriéru Ameriky, ktoré sú dosť ponurné. Herci ma príliš nepresvedčili o svojom hraní.

• 6.2.2012  10:33

Keby som nečítal knihu, tak ani neviem o čom ten film je. Ak točím filmovú adaptáciu, tak sa snažím aspoň zachytiť hlavnú myšlienku, posolstvo knihy, a tou je odveký zápas medzi vedou a náboženstvom. Lenže pri takom hroznom scénari ako má film A a D sa táto myšlienka úplne stratila. Obdivujem človeka, ktorý sa dokázal orientovať v tom filme, lebo napriek tomu, že knihu som dočítal asi hodinu pre uvedením v TV, som sa v deji strácal. Príbeh predlohy vo filme tak zhustili, že som nestíhal vôbec sledovať, čo sa deje. Za 1 minútu v rýchlosti vychŕlia kvantum informácií, pričom človek sa v nich stráca hneď pri prvom slove, podľa ktorých sa dostanú na nejaké miesto, potom nasleduje ďálšie množstvo vysvetlovačiek atď Niektoré hlavné postavy z knihy vyškrtli, niektoré pridali a niektoré oproti knihe prežili, pričom konanie postáv je v niektorých momentoch absolútne nelogické. Kvôli príšernému scénaru nemal Tom Hanks možnosť predviesť svoj herecký talent, keďže jeho postava sa zmohla akurát tak na mudrovanie a pobehovanie hore-dole po Ríme. Oproti predlohe tam boli také zásadné zmeny vo filme, že som chvíľu uvažoval, či som čítal správnu knihu. Oproti Da Vinciho kóde sú A a D sklamaním. Ak poriadne nedokázali natočiť A a D, tak pri Stratenom symbole budú stratení.

• 3.9.2016  23:15
    Angelika (2013)

Ja osobne by som volil formu televízneho seriálu, keďže sága Angeliky je veľmi rozsiahla, takže z dlhodobejšieho hľadiska by to bolo lepšie. I keď už tento film pôsobí dosť televízne. Nora Arnezeder je dostatočne pôvabná a krásna pre rolu Angeliky a túto postavu poňala trochu inak než Michele Mercier. Veľkým krokom vedľa je však herecký predstaviteľ Joffreyeho de Peyraca.

• 17.12.2018  00:34
    Aquaman (2018)

DC znova týmto filmom potrvdilo, že sa malo začínať so sólovkami a nie tímovkami. Aquaman je meganabitý blockbuster, kde je toho veľa, ale fakt veľa všetkého možného. Nečakajte však nejakú ťažkú filozofiu alá Temný rytier, je to skrátka typická komiksovka, nič viac nič menej. Mnohí Aquamana prirovnávajú marvelovkám, lebo to nemá sépiový filter a o čosi viac sa hláškuje, no Aquaman nie je Batman, ktorý má šichtu v noci v špinavých uliciach, takže v tomto filme by sa "temnota" ani nehodila. Ale keď už porovnávať s Marvelom, tak táto sólovka s Aquamanom sa v kľude vyrovná aj prvým Avengers.

• 10.6.2012  15:42
    Avengers (2012)

Zhrnul by som to jedným súvetím. Po mnohých stránkach vynikajúci komiksový filmtrhák, ktorému však chýba myšlienka či posolstvo, čo by dávala istú pointu tomuto filmu. Komiksáci budú nadšení, no tí, ktorí hľadajú vo filmoch tohto typu niečo hlbšie (Temný rytier) sa nedočkajú.

• 30.4.2015  00:01

Avengers 2 sa drží tradičnej koncepcie pokračovaní. Teda všetkého je tam viac než v predchádzajúcom filme. Viac superhrdinov, viac akcie, viac humoru,... Napriek tomu film nepôsobí preplnene. Plusom filmu je, že narozdiel od predošlého filmu sa venujú viac postavám, takže máme možnosť ich lepšie spoznať aj po psychologickej stránke, i keď je to spracované trocha povrchne. Akcia je super, no miestami je neprehľadná. Niektoré zápletky nadväzujú na sólo filmy jednotlivých hrdinov, takže pokiaľ ich nemáte napozerané, nebudete občas vedieť, čo tam riešia. 3D je fajn, no stále ma to neohúrilo natoľko, aby som si povedal, že sa oplatilo dať o 2 eurá viac za vstupenku. Suma sumárum pokračovanie Avengers, tak ako prvý film, je dobre odvedená popkornová komiksová zábava. P.S. Nechápem prečo Stan Lee musí mať v každom Marvelovskom filme nejaké cameo. Jeho scény totiž pôsobia dosť blbo.

• 28.4.2019  00:07

Filmový svet Marvelu dosiahol svoj vrchol. Film, ktorého potenciál je maximálne využitý do poslednej sekundy. Komiksová udalosť desaťročia. Na toto sa čakalo od prvého Iron Mana. Fanúšikovia budú v extáze ešte niekoľko mesiacov a ostatní diváci si užijú blockbuster, ktorý sa len tak nevidí. Tento film je vo svojom MCU neprekonateľný.

• 2.5.2018  19:05

Keby to bol konečný koniec (zloduch vyhrá a polovica hrdinov zomrie) jednoznačne by som tomu dal 5 hviezdičiek. Lenže vieme, že to koniec nie je a všetci nejak ožijú a bla, bla, bla. Postavy konajú totálne idiotsky. Má to ale skvelú akciu, humor a Marvel záporák číslo jeden.

• 6.1.2017  00:07
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Mal som veľké očakávania, že po otrasných filmových adaptáciách tejto skvostnej detektívky, príde konečne riadne spracovanie. Bohužiaľ! Film má na začiatku všetko na čom môže stavať- skvelú výpravu, výborný casting, úžasne vypracované charaktery, no toto všetko je len pozlátko. Samotnému filmu chýba tempo, znovu sa nepodarilo vybudovať tú skvelú nervy drásajúcu atmosféru ako pri čítaní knihy. Niektoré zmeny oproti predlohe boli na škodu, niektoré dokonca odporovali hlavnej myšlienke knihy. Ale musím pochváliť, že sa vyhli aspoň šťastnému koncu a skončilo to tak ako to malo skončiť.

• 14.8.2011  22:04

Ja by som tú starú zabil! :D

• 26.8.2018  18:45
    Babovřesky (2013)

"Velebnosti, jdu blejt!" Najväčší rozdiel medzi týmto a starým dobrým Slnce, seno,.. je v hereckých výkonoch hercoch. Zatiaľ čo v Slnce, seno,... boli herci i neherci úplne prirodzený až autentický, tak tu je to celé také preafektované. Ďalším problémom je dej, ktorý vlastne ani žiaden nie je. Hlavnou postavou by mal byť nový kňaz okolo ktorého by sa asi mala celá situácia točiť, no je postavená iba na zopár rádoby vtipných skečov. To isté platí aj o postave starostu. Iná (asi) hlavná postava sa ukáže až v polovici filmu. A tie staré strigy sú na nakopnutie. Babovresky pôsobia ešte nekonzistentnejšie než Kameňák.

• 26.8.2018  18:51

Pokrok oproti predchádzajúcemu filmu je vtom, že je tu nejaká dejová zápletka. A keďže v predchádzajúcom filme nebola žiadna, tak tu sú rovno dve (kontrola z ministerstva a dohadzovanie hokejistov). Bohužiaľ obe zápletky, napriek svojmu komediálnemu potenciálu, sú spravené na hovno. Viac k tomu nejde ani napísať.

• 31.8.2018  22:10
    Babovřesky 3 (2015)

Pochopím veľa vecí, ale nikdy nepochopím, ako Troška môže byť spokojný s touto trilógiou. Jediným racionálnym vysvetlením je senilita možno debilita. Film bez deja, bez vtipu, bez nápadu, bez atď. Bohužiaľ musím súhlasiť s jednou recenziou, kde Trošku nazvali "šmejdom z kulturáku".

• 7.1.2012  16:17
    Bathory (2008)

Historické veľkofilmy o významných osobnostiach zvyčajne sledujú len ich jednu etapu života. Ked však mapujú celý ich život od narodenia po smrť začína film byť naťahovaný, učebnicový až nudný. A bohužial, touto cesto sa vydal aj Jakubisko. Jeho film Bathory skôr pripomína dokument než filmový blockbuster, ktorý z neho chcel mať. Jakubisko je známy svojimi poetickými filmami s jednoduchým dejom a tento film bol preňho proste veľké sústo. Film má veľa vedlajších línií, čo spôsobuje, že divák som v ňom občas stráca. Veľké boje s Turkami vyzerajú ako divadielko amatérskych šermiarov. Zato dobové kostými a interiéry sa vydarili. Z hereckého obsadenia najviac exelujú Anna Friel, Karel Roden a Franco Nero, ktorí podali vynikajúce herecké výkony. Naopak za najväčší omyl považujem obsadenie Deany Jakubiskovej, ktorá rolu Darvúlie úplne nezvádla. Tiež Vondráčková by mala zostať pri spievaní a Mádl pre pubertálnych filmoch. Vo flme je zopár úplne zbytočných postáv ako napr. dvaja mnísi. Nakoniec by som ešte dodal, že Slováci sa veľmi hrdili, že taký veľkofilm je z veľkej sčasti slovenský, ale v skutočnosti tam hrá asi 3 a pol slovenských hercov a aj to sú skôr komparz. Po veľkom celoživotnom diele Jakubiska zostala len zaprášená spomienka, veľké dlhy a vlažné recenzie.

• 20.4.2013  18:36
    Batman (1989)

Trvalo niekoľko desaťročí, kým sa niekto rozhodol prezliecť Batmana z elasťákov do namakaného prevleku, prestavať Gotham z vidieckoho mestečka na temné gotické veľkomesto a pretvoriť cirkusového Jokera na šialeného vraždiaceho maniaka z večným úsmevom. Tým niektom je Tim Burton. Jeho batmanovky sú proste kultovky. Možno by si človek vedel predstaviť aj iného predtaviteľa Batmana ako Michael Keaten, no aj tak má niečo do seba. Jack Nicholson ako Joker exeluje aj napriek tomu, že jeho mimika sa obmedzila len na klipkanie očami. A Kim Basinger je príjemná a krásna čerešniška. Tak ako teraz Nolan spôsobil vzostup Batman, takisto sa to podarilo aj Burtonovi, ktorý mal čo robiť, aby sa Batman odpútal od seriálov frašky zo 60. rokoch.

• 11.8.2012  17:27
    Batman (1966)

My, čo sme vyrastali na Burtonovkách a Nolanovkách berieme tento film s véééééééľkym nadhľadom, lebo inak pre tento Batfilm (alebo skôr Badfilm?) ani neexistuje dostačujúce hodnotenie. Pozeráme sa na to ako na nešťastnú paródiu, no až mám zimomriavky, keď´si pomyslím, že toto mohli v tom čase brať aj vážne, keďže nemali možnosť porovnáť s inými filmami o Batmanovi. Tomuto filmu nič nie je (ako hovorí Robin) "sväté".

• 18.5.2012  17:28

Schumacher týmto filmom zobral Batmanovi aj ten kúsok dôstojnosti, ktorá mu zostala po tiež nemotorne natočenom Batman navždy. To všetko, čo Burton vybudoval, Schumacher bez mihnutia oka a s úsmevom na tvári zničil. Ale ako rodinná komiksová oddychovka pre deti do 5 rokov sa to dá pozerať, samozrejme ak nie ste Batmanovským fanúšikom, lebo tých asi trafil šľak. Je to komediálna komisková fraška. Clooney ako Batman? Nikdy. Schwarzenegger alias Mr. Freeze? Na smiech. Thurman v roli Poison Ivy? Nesexi mrcha, ktorá často prehráva. A postava Batgirl úplne zbytočná. Nedá mi nespomenúť ešte také prkotinky ako vystrelovacie zimné korčule či batmnanovská kreditka, ktoré hádam predčia aj batmanovské vynálezy z filmu Batman 1966. Schumacher uspal šípkového Batmana na dlhé roky až raz prišiel krásny princ menom Nolan a... Ale to už je iný príbeh.

• 29.5.2015  00:04

Ja na tomto filme neviem nájsť jediné pozitívum. Nepáči sa mi herecké obsadenie od necharizmatického Kilmera cez otravného Carreyho po vykopávku Jonesa. Nepáči sa mi vykreslenie zloduchov Hádankára a Two-face, ktorí sú charakterovo úplne mimo. Nepáči sa mi neónový Gotham so Sochou slobody (wtf). Nepáči sa mi zápletka, lebo aj napriek tomu, že som film videl viackrát, nikdy som nepochopil ten mixér na hlave. Vlastne jedno pozitívum to má, a to že sme oveľa viac docenili Burtonové filmy. Je škoda, že Burton nepokračoval, lebo v jeho podaní duo Hádankár a Two-face mohlo byť masaker.

• 20.4.2013  15:31

Spolu s prvým Batmanom je to jednoducho komiksová kultovka, ktorú nezatieni ani Nolanov Batman. Ťažko porovnávať "Batman sa vracia" s "Batman", pretože oba filmy sú podobné a zároveň rozdielne. Film sa viac zameriava na záporné postavy, dokonale vykresľuje ich charaktery a motívy. Ukazuje ich dve stránky, Tučniaka jednak ako ukrivdené stvorenie, ktorého vám je na začiatku možno aj ľúto, no zároveň sa navonok derie jeho dravý živočíšny pud a zrazu by ste pri nemohli stáť zo starchu, aby vám nezakusol do nosa. Z ťarbavej Seliny sa lusknutím prsta stáva sexi mrcha s bičíkom, ktorá v nej driemala, len jej k tomu musela dopomôcť tlupa pouličných mačiek. Nech by tieto postavy, boli akokoľvek dobre napísané, nebyť skvelých hereckých výkonov či už DeVita alebo Pfeiffer, vyšli by do stratena. Len škoda, že Batman/ Bruce Wayne bol potlačený do ústrania, lebo na jeho charaktere by sa dalo ešte viac popracovať. Samotná zápletka je v podstate absurdná, i keď všetky tie okolnosti do seba parádne zapadajú. Atmosféra už ani nemôže byť temnejšia, aj keď niektoré momenty pôsobia komicky ako napr. Tučniakova jazda na megagumennej kačke. Druhý Batman sa proste Burtonovi vydaril, ale bohužial tretieho takéhoto skvostu sme sa už nedočkali. Burtonove batmanovky človek dostatočne ocení až po rokoch. "Záleží len na tom, kto má dáždnik."

• 10.8.2016  14:02

Vyjsť tento film pred 10 rokmi bola by z toho bombastická bomba. Avšak dnešný filmový svet je už tak presýtený komiksovými filmami, že dnešní diváci už nie sú schopní tolerovať u nových komiksoviek ani prd. Filmová spoločnosť urobila sama sebe medvediu službu, keď robila okolo tohto filmu takú megakampaň. Nespočetné trailery ukázali snáď to najlepšie z filmu a divákom zostala na pozeranie v kine len tá prvá dosť statická časť. Film som si musel pozrieť viackrát, aby som pochopil počínanie postáv a niektoré vedľajšie dejové línie. Herci sú super, Ben Afflack snáď prekonal aj Christiana Balea, Jeremy Irons (ktorého moc nemusím) je v roli Alfréda úžasný, len Hanry Cavill je taký nemastný-neslaný. Ja osobne ho považujem za najlepšieho predstaviteľa Supermana, avšak jeho postava v tomto filme je dosť zle napísaná. Chýba mu také odľahčenie. Celý film má Superman len jeden výraz - mokrého šteňaťa. Jesse Eisenberg ma v roli Luthora bavil, tešil som na scény s ním. Síce je to také zakomplexované decko, ktorému keby ste strelili za ucho, šiel by sa do detskej izby vyplakať, ale rolu psychomaniaka zahral dobre. Boj Supermana a Batmana je zvládnutý na jednotku, aspoň sme videli, že je možné poraziť aj neporaziteľného. No a potom prichádza toľko kritizovaný zvrat alá "Marta". Pravdupovediac neviem, čo mám na to povedať. A tak ako ma bavila záverečná akcia v Muži z ocele, tak ma to bavilo aj tu. Skrátka u komiksoviek také akčné scény očakávam a patrí to k tomu. Film ma zas tak neohúril ako som čakal podľa trailerov (asi preto, že pred filmom ukázali viac než mali), ale nejak to moc neriešim, takže preto som dal 4 hviezdičky.

• 21.5.2015  22:53

Na rozdiel od dobrej rozbehnutej prvej časti je druhá časť značne nekonzistentná. Batman je absolútne odtrhnutý z reťaze. Občas mi nedávalo zmysel prečo robí, to čo robí. Súboj a smrť Jokera zaostáva značne za očakávaniami. Myslím, že posledný súboj s Batmanovým najväčším nepriateľom si zaslúži väčší part. Superman začal byť pre mňa zaujímavý akurát vo chvíli, keď stratil všetku silu. No stačilo mu len dotyk kvetinky a už bol zasa fit. Taktiež od súboja Batman vs. Superman som očakával väčšiu epickosť. Aspoňže záver mal pointu.

• 15.5.2015  22:35

Odporúčam ako ochutnávku pred blížiacim sa filmom Suicide squad (2016), určite vás to ešte viac navnadí. Jedná sa o klasicky výborný DC animák plný napätia, akcie a humoru. Za negatívum považujem, že tvorcovia sa spoliehajú na to, že perfektne ovládate komiksový svet, takže žiadne bližšie predstavenie hlavných anti-hrdinov nečakajte. Je to na škodu, keďže sa jedná o zaujímavé charaktery. Taktiež ani nevysvetľujú niektoré motívy, ako napr. prečo Harley Quinn nenávidí Jokera, či v akej veci podrazil Riddler Wallerovú. Vyznať sa v tom budú len komiksový fandovia. A zápletka s Jokerovou bombou by pokojne mohla byť námetom na celý film.

• 16.5.2015  23:11

Základným problémom je Batmanov syn Damian. Príliš mladý, príliš malý. Myslím, že aj na komiksový svet je boj tohto zasrana a jedného z najobávanejších bojovníkov Deathstroka absurdný.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12