Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Fakt nečekaně dobrý, zajímavé téma, super akce, prostě milatary film s něčím navíc. Moc fajn.

Život (2017)

Žánr který mám vrytý pod kůži, proto ta čtvrtá hvězda navíc. Námět je moderní pojetí Vetřelce jedničky, celé je to zasazeno do současnosti a vesmírné stanice ISS. Nejednou se mi vybavily záběry z Gravitace, i když ta byla propracovanější. Vlastní děj je pak klasický survival horor z prostředí vesmírné stanice. Téma je jednoduché, zhruba do 2/3 filmu vše jede logicky a dobře, bohužel poslední třetina je dost přehnaná a nesmyslná. Každopádně mají autoři ode mě palec nahoru za poslední scénu která mě moc potěšila :). Jako B-čko je toto ale špička, prototo to vysoké hodnocení.

Učitelka (2016)

Až z toto zamrazí. Hezky natočeno s vhodně vloženými flashbacky. Celé hodně neuvěřitelné navíc když jsem si jako žák ZŠ sám prošel poslední roky totality...

Doktor Strange (2016)

Za mě lepších 70%. Povedená marvelkovka i když jak bývá poslední dobou zvykem až moc přeplácaná za efekty.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Zatím prvních 6 episod ale vypadá to zajímavě, stále se něco děje, postavy se zajímavě vyvíjí a když už si na nějakou postavu začínáte zvykat tak zhebne. Efekty slušné, napětí také, celé to působí sice hodně komerčně, ale je to koukací, je to koukací.

Trpaslík (2017) (seriál)

Je to sranda, je to zajímavý a absurdně zábavný. Já se bavím a těším na každý nový díl.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Pro mě velice příjemné překvapení, natočené jednoduše a jasně, drama vystupňované, efekty parádní a celé mě to silně zaujalo ještě s vědomím že je to dle skutečné události. Rozhodně film který vás chytne a bude držet až do velkého závěru...

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Mám rád dokument Letecké katastrofy kvůli tomu technicky-faktickému poutavému popisu havárie a jejich příčin. Zde nebylo moc co vyprávět z pohledu vlastní havárie a když jsem viděl Clinta a Toma, měl jsem velký strach že z toho bude klasický americký národní patos. Film mě ale poměrně hodně překvapil, poutavě a přehledně odvyprávěl celý příběh kdy se rozumně zkombinoval pohled na havárii (nouzové přistání) s příběhem na pozadí při vyšetřování celého incidentu. Opravdu doporučuji už jen proto, že jde o dost pozitivně naladěný film který vás ke konci i trochu dojme.

Želvy Ninja 2 (2016)

Druhý díl ještě o fous lepší než první, Megan úžasná a celá parta za to opět pořádně vezme. Do toho humor, parádní efekty a zábavná podívaná je na světě.