Policajtka (2001)

Když jsem film viděla poprvé někdy ve svých třinácti, moc se mi líbil. Ale s odstupem času vidím, že je to taková sentimentální hra o ničem. Snad z toho sentimentu zůstávám u 3*.

John Q. (2002)

První dvě třetiny snímku byly celkem dobré a já jsem se až divila, proč má na ČSFD tak nízké hodnocení. Ale s poslední třetinou mi bylo to hodnocení už naprosto jasné. Jiný konec a byly by to hezké 3*, takhle 2,5*.

RoboCop (1987)

Ač se RoboCop zdá být na první pohled pouze akční sci-fi s vymytým mozkem, není tomu tak. Pod touhle slupkou občas vykoukne i zajímavá myšlenka. (Asi nejvíc se mi líbila scéna, kdy robot ED-209 omylem zastřelí zaměstnance firmy OCP na své vlastní předváděčce, a jediné nad čím se všichni podíví je, o kolik to vyjde dráž.) Jen je škoda, že čím více se blíží konec, tím více se z toho stává bezduchá akční střílečka. Ale po právu také akční klasika. To už se, tak jako mnohokrát předtím i potom, nedá říct o pokračováních.

Na dotek (2004)

"Closer" je moc dobrý film a vůbec se nedá říct, že by měl špatný scénář, špatnou režii, herecké výkony či hudbu. Jenže to, co mu chybí jsou emoce, které by u diváka vyvolal. A to je velká škoda, protože příběh takový potencionál měl. Na druhou stranu, Zlaté glóby pro Natalii Portman a zejména pro Clivea Owena jsou zcela na místě.

Metropolis (1927)

Metropolis je dnes oprávněně ta nejklasičtější klasika. Když pominu poněkud utopistický děj (scénář napsala podle své knihy tehdejší Langova manželka. Filosofie jejího literárního počinu odpovídala své době, ale již tehdy byla kritikou naprosto odsouzena.), zůstávají i po téměř osmdesáti letech od svého vzniku vynikající triky. Znám mnohem mladší filmy, jejichž triky dnes působí směšně, v lepším případě nostalgicky. To rozhodně není případ Metropolis, z které čerpá snad každá druhá sci-fi, co kdy byla natočena.

Prohnilí (1984)

Jestli takhle pracuje i naše policie (a ono to tak občas vypadá), tak to potěš Pánbůh. Ale sranda to je...

Krotitelé duchů II (1989)

Druhý díl trošku vykrádá jedničku, ale stále je to hodně dobrá zábava. A cynika Billa Murraye můžu kdykoli.

Shackleton (2002) (TV film)

Ze začátku mě odrazovala nálepka televizní film, ale teď jsem ráda, že jsem se dívala. Shackleton by totiž do kapsy strčil i leckterý "normální" film. Méně bohatou výpravu snadno nahrazuje zdařilý scénář a vynikající Kenneth Branagh.

Alexander Veliký (2004)

Sice to tak moc lidí nevidí, ale tohle je výjimečný film. Konečně totiž nejde v prvé řadě o megabitvy a didaktický výklad historie (Troja, Král Artuš a jim podobné), ale o "rozbor" mysli velké osobnosti. Co hnalo Alexandra k jeho vpravdě božským činům, proč zemřel předčasně na vrcholu své slávy a jaká temná zákoutí vlastně mělo jeho srdce a mysl...Colin Farrell mi opět dokázal, že neumí jen chlastat a hulit, ale i skutečně hrát. To nebyl Farrell, to byl Alexandr. Ale kde by oba byli bez Angeliny Jolie ? Do role lstivé mocichtivé Olympiady se snad nikdo nehodil lépe. Myslím, že by Oidipovský komplex vyvolala u nejednoho muže. Snímek má sice skoro tři hodiny, ale já osobně jsem se nenudila ani minutu. A to nejen díky příběhu a hercům, ale také mistrovsky zvládnuté výpravě (obzvlášť perský kontrast k helénistické Makedonii byl úžasný) a režii Olivera Stonea. Jediné, co mě mrzí je opomenutí gordického uzlu. Byť jde o legendu, ve své době musela mít magický význam.

Gloria (1999)

Totální nuda o ničem. A už ani kvůli Sharon to nestojí za to, protože je asi tak sexy jako máma od pěti dětí.