Cesta do války (2002) (TV film)

Výborný politický thriller o manipulaci a těch nejvyšších kruzích, kde dochází k zásadním rozhodnutím. Film počítá s tím, že jste dobře obeznámeni s historickými fakty války ve Vietnamu. Já jsem však měla občas problém se v nich orientovat, což mi trochu kazilo požitek z filmu.

Hlas moře (2004)

Působivé ! Tenhle film si na nic nehraje a nastavuje tu zrcadlo společnosti a jejím postojům, které jsou ovlivněné tísíci let vývoje. Názor na euthanasii se nevnucuje, ať si divák sám vybere. Můj údiv pak patří zejména herci Javieru Bardemovi, protože jeho herecký výkon je obdivuhodný. Pro herce jistě negativum, že se jeho postava nemůže hýbat, otočil v klad svého hereckého projevu. Rovněž maskérky si daly záležet. Jen se podívejte na jeho civilní fotky (BTW je mu 36 let), na plátně se pak na vás dívá někdo úplně jiný. Film vůbec má mnoho dalších kladů. Uchvátily mě letecké pohledy, z kterých jsem měla až závratě; také hudba byla moc pěkná a poslední monolog Ramóna (Bardem) nutí k zamyšlení. Mám celkem pocit, že španělská a mexická kinematografie zažívá něco jako renesanci. Po Buňuelovi jsou tu takoví velikáni jako Almodovár, Iňárritu, Cuarón a teď Amenábar.

Hvězdná pěchota (1997)

Ač bych to neměla říkat, já tenhle film prostě žeru. Je to až neuvěřitelná parodie na všechny ty akční sci-fi, co se berou tak nemožně vážně. Verhoeven je prostě magor a zatraceně dobrej !

Jerry Maguire (1996)

Tohle je velká škoda. Ze začátku se mi "Jerry" moc líbil, a to zejména díky originálnímu námětu, protože filmů o sportovních agentech a jejich svědomí skutečně nebylo natočeno mnoho. Ale po chvíli sklouzl film k průměrné romantické komedii a nedokázal ničím překvapit. Ke konci jsem se již trochu nudila.

Kousek nebe (2005)

Na český film zajdu do kina málokdy, ne že bych jej neměla ráda, ale prostě mě nikdy jeho námět vyloženě nepřitáhne ke kasám, kde je nutno odevzdat 100 Kč. To ale neplatí pro Kousek nebe (i když svým časovým umístěním není výjimečný), protože tu konečně nemáme ódu na chudáky politické vězně komunistických lágrů padesátých let, ale prostý a dojemný příběh lásky za zdmi lidské krutosti, ale i solidarity. Scénář je skutečně vynikající, herecké výkony taktéž - všechny vedlejší role vězňů jsou nezapomenutelné. Prostě tomu nechybí nic, takže nezbývá než za plných pět...

Ray (2004)

Vím, že už jsem nejmíň sto padesátá první, kdo to opakuje, ale Jamie Foxx všem vytřel zrak (první náznaky přišly již s Collateralem). Na plátně nebyl žádný Foxx, ale Raymond Charles Robinson čili americká jazzová legenda 50-tých a 60-tých let. Jak tak nad tím přemýšlím, líbí se mi tenhle snímek čím dál tím víc. Třeba věčná Rayova osamělost (i když je stále mezi lidmi) nebo způsob, jakým režisér Taylor Hackford zobrazil léčení se z drogové závislosti. Ray je prostě úžasné dílo, přece jen mu však malinký kousíček k dokonalosti chybí (přílišná životopisnost). P.S. Ještě se musím zmínit k hudbě - o jazz (ale i další Charlesovy hudební styly) jsem se nikdy nijak extrémně nezajímala, ale tady mě nadchnul tak, že už se těším na soundtrack. Ten prostě musí být bombastický, to si pište !

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Prvních pár dílů ještě celkem ušlo, pak seriál sklouzl jako mnoho jemu podobných do podprůměru toho nejtěžšího kalibru. Jako by být teenager automaticky znamenalo být tím nejtupějším blbcem pod sluncem. To si asi autoři (a zejména producenti) myslí, neboť jinak by tenhle seriál snad ani nemohl vzniknout.

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Já si nemůžu pomoct, ale Ranč je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů zejména díky nesmrtelné babičce v podání skvělé Jany Štěpánkové. I když druhá série zaostává za tou první, pořád ještě je to sranda.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Hlášky typu "Tak popojedem" už dávno zlidověly a roztržitá Calista "Ally" Flockhart se na chvíli stala obletovanou hollywoodskou hvězdou. Jednoznačný seriálový úspěch ! A taky skutečně povedený a hodně zábavný...