Zkrat (2011)

Tak tohle se moc nepovedlo. Sice je film plnej hvězd, který hrajou dohromady maximálně 20minut, což je škoda. Možná, kdyby, měly větší prostor, dopadlo by to líp. Celkově film nenabízí vůbec nic, jen pár akčních scén, který nejsou špatný, ale filmu zas tak moc nepomůžou. A pro mě to byla docela ubíjející hodina a půl.

Ranař (2011)

Byl jsem velice mile překvapen tímto nenápadným hokejovým snímkem. Cesta Seanna, který se z vyhazovače stane uznávaný bitkař v nižší hokejové lize, kde se to řeže jako prase a Seann každýmu, kdo se proti němu postaví, rozmlatí držku, i když ten zlomenej kotník byl fakt hnus. Samozřejmě se tu objevily i romantičtější momenty. Neuvěřitelná jízda, fakt jsem se bavil! 4,5*

Faunův labyrint (2006)

Čekal jsem od filmu daleko víc a né jen příběh o holce, která náhodně strčí kameň do sochy a po splnění 3 úkolů se z ní stane princezna. I když se vyskytlo pár zajímavých momentů a nečekaných zvratů, tak jsem se větší část filmu nebavil. Když dám 3*, tak film může být rád, že je rád.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Lucas stvořil něco dokonalého. Film je plný zvratů a ještě k tomu je nabouchanej akčníma scénama, z toho bych vypíchl hlavně boj Obi-Wana s generálem Griveousem, ale většina z nich je naprosto dokonalá. Je velká škoda tolika Jediů, bylo mi jich líto. Anakin je zmrd! I po X tém shlédnutí je to naprosto kule rvoucí jízda a pro mě je to nejlepší film, jaký jsem měl možnost vidět a myslím si, že dlouho nebude překonán. A v Sci-Fi žánru už vůbec ne! To by se někdo musel odvážit natočit další díly ^^ and i want it!

Serenity (2005)

Excelentní zakončení Firefly. Byl jsem zvědavý, jak se autoři vypořádají se "schopností" River a jestli ve filmu bude mít větší prostor. Mé přání se stalo skutečností a River ukázala, jak neskutečná postava to je. Celkově jel film v docela slušným tempu, ale ten závěr mě docela slušně dostal a musím říct, že to byl jeden z nejzajímavějších, co jsem měl možnost v Sci-Fi filmech vidět. Škoda smrti pastora a Washe, a že se už asi nedočkáme nějakého dalšího pokračování. Kdo neviděl seriál, tak tento film nedocení!

Firefly (2002) (seriál)

Od toho seriálu jsem nic nečekal a taky jsem o něm nic nevěděl, jen to, že má vysoké hodnocení. Po pilotním dílu jsem nebyl přesvědčen o kvalitách Firefly. Ale následující díly plné zajímavých událostí posádky lodi v čele s Malem a sympatickou Kaylee mě donutili, věnovat tomuto seriálu víc času, než bych chtěl. Celkově na mě působí seriál velice příjemně, protože mám Sci-Fi rád a propracované postavy mi kompenzují horší technickou stránku. 4,5*

Život Briana (1979)

Lehce nechápu, co na tom všem přijde tak moc vtipné. Pro mě bylo těch 50 zhlédnutých minut docela velké utrpení. Rádoby vtipný humor mi přišel spíš trapný a nudný, ale chápu, že je to u každého jinak. Symbolicky 1*, kdyby se v těch posledních 40 minutách událo něco extra unikátního, co by mému hodnocení mohlo pomoct.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pro mě to je nejlepší seriál, jaký jsem měl možnost vidět. Už první díl mě absolutně vtáhl do děje a během pár dní jsem zčekl celou první sérii. Každý díl obsahoval nějaký strhující moment, leckdy docela nemilý. Závěrečná tečka 1série v podobě scény s draky neměla chybu a nezbývá mi nic jinýho, než se těšit co Daenerys a její draci ukáží. 2.série nezačala vůbec špatně, i když je poměrně dost nahuštěná dialogy, které děj nějak extra neposunují, ale podle herců bude 2 sérii plná válek a krve, takže se můžu těšit na pořádnou fantasy řežbu. Druhá série skončila přesně jako první - nejlíp jak mohla. Teď zase čekat rok než nám přijde pokračování. Var Morghulus bude pán! Po přečteních knížek mi připadá, že seriál začíná ztrácet. Dokonce nemám ani moc chuť se dodívat na poslední díl 3série.

Navždy spolu (2012)

Kvalitní a asi i originální dojemný romantický příběh, který v celkovém vyznění působí velice příjemně a nutí člověka k slzám (citlivé jedince). Ideální film pro zamilované páry.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Dlouho jsem se v kině, tak nebavil a nenasmál. Stifmaister je tu opět největší pán s největšíma hláškama a udává tempo celýho filmu. Jednoznačně nejlepší díl v celé sérii. 4,5*