• Krátkometrážní

Vyfouknutí (2019) (pořad)

Zajímavá soutěž, který láme vaz doslova příšerný výběr poroty a hlavně (v 1. sérii) děsivej tlak na gender politiku. Výsledkem je vítězství nejhoršího soutěžícího. Druhá série pořád s příšernou porotou, ovšem aspoň už tentokrát nevyhrál ten největší kokot.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Tuhle sérku lze lacině odsoudit už jen za to, jakej námět vytěžuje. Ale ruku na srdce, (nejen) díky týhle sociologický sondě si jeden uvědomí, proč je tahle země v takovejch sračkách a proč nejspíš budeme ještě hodně dlouho vzhlížet za hranice a čekat zázrak. A ne, komunisti za tohle opravdu nemůžou. Podnikatelský baroko ale určitě.

Vypečená partička (2021) (pořad)

Prostě nádhera. A má to celý skvěle pozitivní flow.

Wallander (2008) (seriál)

Nejlepší. A tím myslím i lepší než Sherlock a Luther.

Zátah: Vykoupení (2011)

Pušky, mačety, nože, pěsti, chodidla. Zběsilá jízda bez nejmenšího zaváhání a pro mě osobně třetí nejlepší práce s ruční zbraní po Muži odnikud a Oldboyovi.

Zbav nás od zlého (2009)

temná, audivozuálně dokonalá, nekompromisní a absolutně citlivě podaná severská buranština. až takhle výbornej film jsem rozhodně nečekal.

Země kůlů (2010)

Tři a půl. Škoda, herecký výkony a nejen hudba vykrádající The Road to pohřbily. Nebejt atmosféry a vizuálu celkově, tak nevím nevím.

Zlatovláska (1973) (TV film)

jiny meritka, nez klasicky filmy, takze za pet. nejlepsi.

Zlo (2012)

Sympatické. A vůbec ne laciné.