Al Pacino - hvězda proti své vůli (2020) (TV film)

Al Pičíno je u mě někde těsně za hranou top10 oblíbených herců. Samozřejmě jsem se s ním setkal až v devadesátkách a to ve filmech, ve kterých tehdy zrovna hrál, třeba Ďáblův advokát, v devadesátkách jsem pak až viděl kmotra, tak jako všichni. Až po miléniu jsem pak viděl můj oblíbený film Zjizvená tvář. Ale co dělal vlastně na začátku kariéry v těch sedmdesátkách a osmdesátkách, to jsem v podstatě nevěděl a o tom ten dokument taky mimo jiné je.

Smrt talentovaného ševce (1982)

To co by dnes hledali potapěči, Jirka Kodet skočil do řeky jen tam v bílých slipech a našel to. Údržbář na zámku, talentovaný švec a taky talentovaný malíř právě v tom malování překonal svého učitele a to se neodpouští, tak dostal 2 sekerou zezadu. A taky mladá Jana Boušková tu podlehne šarmu Jiřího Kodeta.

Česká detektivka (2022) (seriál)

Ondra je můj oblíbený herec, ale je to lepší herec než vypravěč nebo uvaděč. První díly jsou trochu nuda, ale s dalšími díly, jak to už člověk zná, tak je to zajímavější.

Vynálezy Leonarda da Vinciho (2019) (TV film)

Zajímavé hlavně je, jak se v hlavě jednoho muže mohly zrodit myšlenky na vynálezy, které předběhly svou dobu o několik set let. Na to dokument tak úplně neodpoví, ale i tak je to zajímavé.

Toulky Českem budoucnosti (2021) (pořad)

U druhé řady už je to spíš zklamání. Obsah je pořád velmi zajímavý, ne snad že by totéž nebylo už vidět i někde jinde v pořadech ČT, ale prostě nejvíc mi vadí moderátorská dvojice Iveta Toušlová a Josef Maršál. Jako hvězdy zpravodajství už dávno pohasly. Maršál už začal nějak šišlat a oba tam stojí a uvádějí to, jako kdyby snad stáli po pás v ho*nech. 5/10

Toulavá kamera (2003) (pořad)

Ze začátku velmi pěkný pořad, ale po všech těch letech se z toho stala nuda, šeď, šeď, nuda. Moderátorská dvojice Toušlová, Maršál jakoby byla snad odlitá z vosku.

13. komnata - 13. komnata Kláry Cibulkové (2022) (epizoda)

Já měl jako děcko taky skoliózu páteře, ale zdaleka ne tak dramatickou. Cvičit, cvičit, cvičit, to je to, oč tu běží. Tenhle díl se mi velmi líbil.