Vesmír mezi námi (2017)

Rodinné sci-fi o čem víc, o cestě na Mars, o pobytu na Marsu x let, o prvním Marťanovi, co se nakonec dostane na Zemi aby tu hledal svého fotříka? Prostě nuda a nuda by to byla asi i pro děcka.

Švéd v žigulíku (2017)

Petr Horký se opět trefil. Skvělá ukázka takové té opravdu ruské identity národa. Oni jsou opravdu stále zaostalá země, když opomenu Moskvu, Petrohrad a jiná turistická centra, tak tam stále převládá ten názor, totéž co v Česku začátkem devadesátých let, že by chtěli socialisticky pracovat, ale kapitalisticky žít. A když se začne propouštět, aby se zachovala aspoň nějaká pracovní místa, tak pro jistotu začnou všichni stávkovat. Pro Inge Anderssona prohra a možná vítězství, tam se seznámil s českou blond buchtou, která tam přišla s kolegy ze Škodovky, teď s ní žije snad spokojeně tady v Česku.

Stoletá válka (2013) (seriál)

Dokumentem provází malá oplácané a celkem uvěřitelná buchta s velkýma očima Dr Janina Ramirez (1980), historička umění. 300 let se na anglickém dvoře mluvilo francouzsky. Angličané byli vždy ti chudší oproti Francouzům a dělali si vždy nároky na území ve Francii. U nás se toho ve školách moc neučí, aspoň za mě to tak bylo, v této válce bojoval mimo jiné i náš král Jan Lucemburský i mladý Karel IV v bitvě i Kresčaku. Válka byla tak dlouhá, že u nás zájem o ni převálcovalo v první polovině 15. století husitské hnutí. Ale snad všichni známe legendu o Johance z pArku.

Tajemství křišťálových lebek (2009) (TV film)

K lebkám nic nového, obvyklé argumenty pro a proti. Jedno je jisté, Mayové ani Aztékové je nevytvořili, natož pak ručně broušením pískem po generace. Dokud někdo nevyreze lebky diamantem a laserem a neporovna je nejmodernějšími mikroskopy, budou to pořád jen dohady. A co na tom, že jsou z křišťálu z Madagaskaru?

Agatha Christie's Poirot - Schůzka se smrtí (2008) (epizoda)

Píše se rok 1937 a v Sýrii se vesele a radostně vykopávají památky. Manželku šéfa vykopávek je třeba zabít a kde jinde než přímo na místě.

Velkolepé konstrukce (2016) (seriál)

Je to jako listovat Guinessovou knihou rekordů, kdyby byla ve 3D. Největší, nejšílenější, nejrychlejší auta, nejdelší vlaky, nejsilnější lokomotivy, jezdí po nejdelších trasách, nejdelších a nejtišších mostech, nejhlubších a nejdelších tunelech... Největší, nejrychlejší letadla... Nejdelší, nejrychlejší, nejvyšší lanovky... Nejvyšší, nejrozsáhlejší stavby, největší přehrady, největší kanály... Je to prostě takový přehled toho nej, co člověk vytvořil a to nejen za posledních 100 let. Na Australany krásná práce.

Zulu (2013)

Ali (Forest) Zulu je velkej černoch, kterému v dětství ukousnul pes koule. A jeho parťák Brian (Orlando) je tu v celkem netypické roli vochlasty a vošousta první ligy. Plno scén se odehrává po tmě, ale ty denní nám představí úplně úžasné exteriéry v okolí Kapského města. A jak už to tak je, plno mladých lidí ničí nová droga, po které doslova ztrácí všechny zábrany a mají sklony k sebevraždě i vraždě. Drogy berou i děti, které se pak "ztrácí" ale kdo by zrovna tam pohřešoval nějaké malé bubáky. Ty drogy jsou z Namibie a proto je nejlepší tam to hnízdo rovnou celé vystřílet. A je konec filmu, zrovna v tom nejlepším.

Přání k mání (2017)

Pro děcka na ČT:D někdy odpoledne ano, ale v neděli do printime na ČT1? Za co? Jitka byla krásná zpěvačka hudební scény, před 15i lety, tady už vypadá v zástěře jako kojná.

Mladý papež (2016) (seriál)

Rád bych se dočkal další řady. Jude Law byl zcela excelentní. Můj postoj je asi takový, když to šlo v televízi, tak jsem se doslova těšil na každý další díl. Čekal jsem vytahování špíny, intriky jak od Francise Underwooda a v podstatě nic takového jsem nedostal. Je to spíš taková směsice jednotlivých příběhů postav, které byly papeži nejbližší a které se kolem něj pohybují. Nad všemi pak vyčnívá příběh malého chlapce, který celý život touží po tom, že se setká se svými rodiči, což je i příčinou, že děj ke konci trochu vadne. Mě spíš fascinuje, jak to celé mohlo vzniknout, ty interiéry a kostýmy jsou naprosto uchvacující. Co se točilo ve studiu a umožnil něco Vatikán natáčet přímo v prostorách, kam mají přístup jen vyvolení?

Hledání Země Nezemě (2004)

Je zvláštní, jak po 15i letech některé filmy ztratí to svoje pozlátko, toto je právě jeden z nich. Peter Pan je téma, které mě moc nebere a navíc si po pár letech skoro ani nevzpomenu, o čem že to vlastně bylo. Honzík Depka byl na vrcholu, tehdy měl čerstvě za sebou první piráty, Kate, Dustin, prostě hodně solidní obsazení, ale co dál? První hodina je opravdu strašná nuda. Jenže ona je taková i ta druhá. To znamená jen jedno, příště už ne.