Úžasná zemská přitažlivost (2017) (TV film)

To je taková fyzika v praxi, bude se měřit, budou se dělat pokusy. Chcete vědět, jak se přišlo na to, že hodnota gravitačního zrychlení (g) je 9,81xxxxx ? A navíc gravitace má vliv na to, jak plyne čas. A tempo plynutí času produkuje gravitaci. Jablko padá, protože hledá místo, kde čas běží nejpomaleji. Dokument je celkově zajímavý, i když chvílemi tak trochu nudí, když tam mládežníci žvaní, jak je príma datlovat data do aplikace atd. 70%

Zabijáci (2014)

Z dosavadní trilogie je tohle asi ten nejslabší díl, resp. mě tak nějak nejmíň vtahoval do děje, i když tu má kupodivu nejvíc procent. Tady to vypadá, že co se v mládí naučíš... Zkrátka ten, kdo zabíjel tenkrát, zabíjí i teď.

Specialisté (2017) (seriál)

Už i na nově je překriminálkováno, natož k tomu další televize. Pak už je to jedno blbější jak druhé. I když na tohle se dívat celkem dá, ale jednou stačí a to není ani na 3 frčky.

Rapl (2016) (seriál)

Jaká bude druhá série? Ta první má stoupající úroveň s každým dílem, první díly jsou za 3, poslední 2 pak za 5, takže průměr 4. Kromě skvělého Hynka Čermáka mě mile překvapil i Lukáš Příkazký jako mladý kriminalista po dosavadní sérii spíš trotlovských rolí.

Inspektor Taggart - Děsivý záblesk (1999) (epizoda)

Jim Taggart posílá za záhrobí zprávy teď už vrchnímu inspektorovi Michaelu Jardine. A ono tam pak vlastně ani nebylo vysvětleno, jestli je to šméčko nebo ne.

Inspektor Taggart - Cíle spravedlnosti (2010) (epizoda)

Season 27 - Episode 6. Poslední z posledních. Kriminálka už je přestěhovaná do nových prostor a objeví se tu i nějaké vedlejší nové tváře. Inspektor Robbie Ross už tom zase lítá, ale naštěstí má parťačku a šéfa, kteří se ho zastanou.... Škoda přeškoda, že to skončilo. Němci to vydrželi déle, poslední Schimanski byl 2013. Jak už jsem se zmínil dříve, seriál má na poslední sezonu novou předělanou původní píseň. Dál Jackie REid navštívila kadařníka a pořídila si vlny, vypadá to slušně. Celá kriminálka se přestěhovala někam do nových prostor. Vizuální podoba taky doznala změn, začali používat ruční kameru v HD a je to znát.

Inspektor Taggart - Krvavý sport (2010) (epizoda)

Season 27 - Episode 5. Inspektor Robbie Ross je tak trochu dost gambler a sází na tak trochu dost nelegální zápasy, na box v kleci. 69%

Inspektor Taggart - Padlí andělé (2010) (epizoda)

Season 27 - Episode 4. Jackie Reid má z ničeho nic chlapa, kdo to asi je? To se zde nedozvíme. Spousta podezřelých, ale kdo zabil ty děti? Zoufalý otec bez práce si to hodí, jenže má 4 děti a jedno z nich napadne nacpat práškama sebe i ty ostatní a zabít se, on totiž slyšel matku, jak chtěla být kvůli milenci zase volná. Takže podezřelá je nakonec nejvíc matka, kterou k tomu donutí se přiznat jako vražedkyni, ale... Příběh je slabší, ale celá tato série díky ruční kameře je místy i akční a vizuálně velmi dobře vypadající. 55%

Inspektor Taggart - Tichá pravda (2010) (epizoda)

Season 27 - Episode 3. Problematika přistěhovaleckých menšin, nenávisti k nim a do toho drogy, půjčky a výpalné. Trochu moc témat na jeden díl. A ještě k tomu Děti Iráckých přistěhovalců jsou guyové a lesby, takže se jim vracet opravdu nechce. Tak se snaží podnikat a půjčují si peníze jak jinak než od lichvářů. A pak to ještě zamíchá jeden taxikář, veterán z Iráku.

Inspektor Taggart - Zneužití důvěry (2010) (epizoda)

Season 27 - Episode 2. Robbie s to do práce přihasí v novém Audi A5 Cabrio model 2010, aby hned po tom jeho auto schytalo pár šrámů. Šéf odborů je zároveň prznič 9leté holčičky a takové prý v lochu nemají rádi, proto dostane od DCI Burka kulantní nabídku, že si půjde sednout za přiznání k vraždě kolegy odboráře radši než za prznění. Za DCI Mattem Burkem opět ke konci přijde jeho šéfová Campbellová, jestli už hodlá skončit či jestli přejde na revizní oddělení.