Ledviny bez viny (2022) (TV film)

Švihnout to v neděli ve 20 na ČT1 bylo tedy dost odvážné. Očekávání jsem žádná neměl, ale vyloženě zklamán taky nejsem. Je to takové přímočaře naivní, možná velmi zlehka úsměvné, komedií bych to asi úplně nenazýval a příběhem ze života s těží. 5/10

Rozhněvaný muž (2021)

Film, který mi nedal úplnou odpověď, kdo vlastně byl, proč měl jinou identitu a co tedy bylo jeho úkolem, proč ho poslali dělat do agentury. Jde tu o to, že vojáci z Avgánu, co nemůžou doma zavadit o pořádnou práci, se rozhodnout přepadat auta agentury převážející hotovost. Jak vidno obstarat si profi výbavu není problém. Celkově je tu spousta postav, jak z agentury, tak ti loupežníci a taky hlavně Jásonova parta a taky tajemný Andy Garcia. Takže krom pár trhlin v ději se mi to líbili, má to hezkou kameru, neotravnou hudbu.

Dobré světlo (1985)

Film, na který se v osmdesátkách chodilo do kina. No jo cca 37letá Jana Šulcová a cca 23letá Ivana Chýlková tu tehdá ukazály ty svoje čudlíčky a obřího bobra. Podobně jako v pozdějším Kam, pánové, kam jdete? (1987) se tu čtyřicátník Karel Heřmánek jako architekt Viktor Průcha hledá a chce vystoupit ze zajetých kolejí. Karel fotí na NIKON F + 50/2. Ta trocha hudby Angelo Michajlov, skoro stejná jako u Lucie, postrach ulice či Chobotnice z II. patra.

Vůně srbské kuchyně s Miroslavem Donutilem (2022) (seriál)

No jo tak kucí už byli na Krétě, v Athenách, na Kypru, pak se rozjeli do Albánie a teď do Srbska. Opět to není cestopis čistě o místní gastronomii, pozornost tu dostává i kde jaký místní malíř či jiný umělec. A to mě zase tak neba, takže celkově 5/10.

Osm dní, které utvořily Řím (2017) (seriál)

Celkem velmi podrobně pro ty, co nedávali ve škole pozor, pokud jim to tedy říkali. Ale i pro ty, co pozor dávali, ale unikly jim všechny ty podrobnosti. Musím říct, že Bettany Hughes je velmi poutavě vypráví.

Případy 1. oddělení - Taxivrah (2022) (epizoda)

Příběh, který ještě bude pokračovat, smažka střílí taxikáře. A vedlo toho to na pozadí mezi Kozákem a Pražákem začne nějak jiskřit, Pražák si myslí, že má na víc a chtěl by dělat nějakého vedoucího. Tyhle díly, kde se řeší osobní vztahy, mě obzvlášť baví.

13. komnata - 13. komnata Aleše Cibulky (2022) (epizoda)

Aleš teplomet Cibulka se zhroutil. To má z toho, že krom rozhlasu ještě moderuje všechny ty kraviny na Soukupově Barrandově a kde co k tomu ještě. Ale abych nebyl tak přísný, vyhořením jsem si prošel taky, takže vím, o čem mluví. Z toho se člověk postupně dostane, potřebuje podporu atd., ale že si uhnal následně ještě zánět tlustého střeva, slepák a kýlu v jednom, to z toho vlastně bylo závažnější?

Záchvěv strachu (1984)

Příběh ze druhé poloviny 19. století se zrovna tak mol odehrát i o 100 let později. Barikádník, pak politický mukl, po propuštění se chtěl dát na samizdat, ale pod nátlakem, že ho znovu zavřou, podepsal spolupráci. A to všechno ve státě plném fízlů, o těch 100 let později to bylo vlastně to stejné.