Během tří měsíců dojde v Praze k vraždám tří taxikářů. Policie rozjíždí detailní vyšetřování, jsou upřesněny a prohledány trasy, kudy vozy jely. Balistické zkoušky potvrdí, že jde o jednoho pachatele. Další stopy však chybí. Tlak médií na policii roste. Veřejnost, a hlavně taxikáři, chtějí odpovědi. Vrah jedná impulzivně, bez zábran, riskuje. Řádí v Praze psychopat? (Česká televize)

fabecc1222

Už od ohlášení jednotlivých případů se očekávalo, že dvojdíl s Taxivrahem bude dost možná ten nejlepší, a jeho první polovina to zatím jasně potvrzuje, a vytahuje dost možná jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Celý díl je hozený do hodně potemnělé, až depresivní atmosféry, doprovozené opět výbornou hudbou, a takovým čirým zoufalstvím Kozáka nad nemohoucností při ohledávání mrtvých těl. Poprvé v této řadě také vidíme soudce v podání Luboše Veselého a tiskovou mluvčí Zuzanu Onufrákovou, které už jsem skoro v této řadě ani nečekal :) Tak uvidíme, jestli se dočkáme i Igora Bareše...Na pozadí případu se také rozjíždí možný konflikt s Martinem, potažmo jeho egem, které zřejmě přerostlo první oddělení a tu týmovou práci, na které si zakládá. ()

K.Vacatko.cs

JÁ - David Virgulák - Chtěl bych opravdu podotknout, že jsem neměl vůbec nikterak v úmyslu reagovat na scénáristický um bývalého vedoucího pražské kriminálky J. Mareše. Ovšem po zhlédnutí nemohu jinak, neboť považuju jeho „kousek“ za vrchol nehoráznosti – tento pán (p. Mareš) by se měl stydět ne jen za v době živé kauzy za odsouzení zcela nevinného člověka, ale především za to, že byť neměl nikdy snahy ve třech řadách Případů prvního oddělení scénáristicky připravit „díl“ o pražském taxivrahovi, tak po protlačení onoho případu jinými dokázal onu „vyšetřenou kauzu taxivrah“ – fušeřinu – scénáristicky ztvárnit, to mu jde k umu. Je potřebné zdůraznit, že zatím se zde vyjadřuji pouze k 6. dílu, který de fakto nebyl o ničem a pouze ve snaze (p.Mareše) úmyslné, neboť on moc dobře ví proč tak činí – činil při tvorbě scénáře, mou osobu více pro veřejnost uvedl v blázna a pomatence co jí listí v parku ze stromu. Umím pochopit, že lidem se narkoman nějak předložit musí. Ale proč by měl JÁ, člověk který se považuje za snad inteligentního, proč bych měl jíst listí. Navíc když i (p. Mareš) moc dobře ví, že v tom parku jsem po propuštění z CPZ pouze z větve keře vyzvedl svůj 1 gram (perníku) přilepený zespodu na listu. Proč tam není toto ve scénáři – pravda ?? Protože proč by vraždil narkoman, který má drogy dost a tedy nepotřebuje „v krizi či co“ provádět loupežnou vraždu. Ano každý si beztak (jako divák) říká a co ta peněženka ?! Prosím veřejnost o porozumění ale vězte, že s peněženkou je to pro celkovou složitost děje v té noci, který jsem té noci prožil a který dnes ze své obnovené paměti znám, že vysvětlení není tak jednoduché, přesto již dnes umím vysvětlit jak je možné, že jsem mohl mít u sebe v den záchytu pro krádeže čokolád doklady zavražděného taxikáře. K tomu pouze sdělím, že věc jsem již oznámil při svém řešení své neblahé situace PČR, ovšem je logické, že není ničí zájem uvést veřejnosti, že VŠE je jinak. Kdy i proto považuju „scénář“ p. Mareše za účelový a to a to taky aby mou osobu uvedl v pomateného blázna, který “teď po letech – byť mluví pravdu“ pro veřejnost a u veřejnosti po zhlédnutí seriálu Případy 1. oddělení jednak vypadal jako blázen a tudíž mu nebylo do budoucna věřeno a aby jeho slova nebyla brána na zřetel. Kdy opět kladu důraz, že dnes za obnovené paměti vím, co bylo té noci a též tři měsíce uvedeno mohu i říci že vím, kdo je vrahem 2. a 3. oběti. Kdy se chci i vyjádřit právě k 6. dílu ve kterém defakto není tři měsíce uvedena práce kriminálky a směru vyšetřování po vraždě 1. oběti – s kým se stýkala 1. oběť, pro koho 1. oběť pracovala, komu dělala bílého koně atd. Proč tedy není i toto ve scénáři. Je až moc jednoduché chtít věřit, že se narkoman (feťák), JÁ David Virgulák v den (v 24.hod) úmrtí 2. a 3. oběti ocitne s doklady jednoho ze zavražděných v peněžence na kriminálce navíc se ztrátou paměti … je jednoduché uvěřit on je vrah. Chci na těchto stránkách říci veřejnosti, že vím, co se té noci stalo (vše jsem i sepsal GIBSu, též jsem se snažil věc řešit s kriminálkou – neúspěšně) je pouze na veřejnosti, zda chce znát opravdovou pravdu a né tu fušeřinu co si p. Mareš ještě ke své drzosti „vlastně v donucení“ scénáristicky upraví pro své medaile a aby nebylo odhaleno, že někteří zaměstnanci z řad 1. oddělení spolupracují s o…... Vězte, že kdybych neměl důkazy, nikdy by mě nenapadlo věc takto zveřejňovat a bojovat s neporazitelnými ( POLICIÍ ČR ). To veřejnost musí žádat o pravdu – já jí rád uvedu, jen mě nikdo neslyší a také se mi pochopitelně nevěří – PROČ ? – proč se donekonečna věří PČR, cožpak tam neexistuje svinstvo a špatnost ??? JÁ DNES JIŽ VÍM JEN TO POTŘEBUJU ŘÍCT VEŘEJNOSTI, KDYŽ STÁTNÍ APARÁT NECHCE RADĚJI VE VĚCI KONAT KROKY. OPĚT MOHU ŘÍCT POCHOPITELNĚ, CHÁPU. JE OTÁZKOU ČI TO TAK CHCE I VEŘEJNOST A CHCE NECHAT VRAHY TŘÍ TAXIKÁŘŮ NA SVOBODĚ !!  PS: byť jsem chtěl zareagovat na 6. díl musím i vlastně přiznat, že neboť se nacházím v situaci ve které se nacházím – přijde mi výstižnější napsat vám veřejnosti pravdu než obhajovat (výtvor p. Mareše) kterému se věří – KLADU DŮRAZ: , že celý případ je složitější než si jen člověk umí představit. A už pro závažnost celé věci by mělo být prioritou a cílem občanů ČR chtít znát pravdu a ne to co se lidem uvádí aby „policie i nadále udržela svou čest“ za i umu scénáristy p. Mareše, který moc dobře ví, čeho se dopustil a snaží se ztvárněním mé osoby v seriálu více mou osobu znevěrohodnit. PRO BUDOUCNO !!! Je to prostě na veřejnosti = cesta za spravedlností je boj a ne jednoduchá. V této době zcela nevinný doživotně odsouzený nikoho nezajímá ! S nadějí – Virgulák David . () (méně) (více)

milwaukee

Ten feťák to zahrál dost dobře. Tenhle díl byl fakt hustej, jako hrachová kaše od Pohlreicha. Ta atmosféra by se dala krájet. Pražák je trochu víc nervní, Kozák jede to svoje a Korejs by mohl vytáhnout zase nějaký kalendář. Dnes tam žádnou srdcovku neměl. A já budu hodně napnutý do dalšího pondělka. ()

flanker.27

Perfektní práce. A mám pocit, že je nám naznačeno, že Korejs poté, co si připravil půdu svým dosud bezvadným chováním, začne využívat rozporů mezi členy oddělení a lehce je proti sobě poštvávat. A znovu si vychutnávám ty malé detaily dotvářející charaktery, vztahy a atmosféru typu Korejs podává kus jablka nabodnutý na noži Víťovi. "33 let, 20krát trestaný," aneb kdo žije mezi námi. ()

Cesty timem

Tak to byla fakt špica. Ještě lepší než o vietnamce v luftu. Na pondělky na ČT se po x letech fakt těším, když ještě potom jako bonus dávají Legendy kriminalistiky III. v kterých jsou také ty největší chuťovky... Ten feťák je hustej, ale že by zvládl tohle v rauši nebo mezi nima? Jsem zvědav komu řeknou "tak si vrah"... Ano pro mne bylo docela překvapením, že vrahem by měl být ten feťák a stále se mi tomu nechce věřit. Co mne zaujalo na předloze (skutečném případu) z webu byl zápis soudního procesu s tím feťákem (taxivrahem). Jako pro člověka mimo tento jeho svět jako pro mne fakt síla https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/432040/taxivrazdy-u-soudu-online-masakr-si-zapsal-do-deniku.html ()

• Podezřelý se podrobil vyšetření na tzv. detektoru lži, odborně se mu říká polygraf. Detektor se používá u České policie od roku 2011. Fyziodetekce se provádí pouze se souhlasem dané osoby. Využívají se dva přístroje. Digitální polygraf (detektor lži) snímá a zaznamenává čtyři fyziologické hodnoty – dechové mechanismy, kožní odpor, tlak krve a tepovou frekvenci. Druhým přístrojem je hlasový analyzátor, který snímá a zaznamenává výskyt stresu v hlasu vyšetřované osoby. Výstupy z obou přístrojů jsou grafické záznamy, které se vyhodnocují nezávisle na sobě. (sator)
  • Skutečným pachatelem byl David Virgulák (*1981) obviněný z vražd tří pražských taxikářů. I přes nepřímé důkazy ho soud v roce 2016 poslal do vězení na doživotí. (sator)
  • Nález těl dvou zavražděných taxikářů se natáčel na místě zvaném rozcestí U tří kamenů nedaleko Uhříněvsi. Ve skutečnosti se těla taxikářů našla v dubnu 2014 cca 2 km od tohoto místa směrem na Královice. (Matlas64)