Garch

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 20.1.2019  18:48

Jako by to bylo včera. Dnes mi K-PAX přišel ještě lepší, než před sedmnácti lety (snad jen, že jsem si víc uvědomil, že psychiatři k ničemu moc nejsou). Úžasně silný příběh. A Kevin Spacey, který tak umí hrát očima, je absolutně přesvědčivý i s černými brýlemi.

• 19.1.2019  16:18
    Mordparta (TV seriál) (2016)

Moc vztahů a málo krimi.

• 19.1.2019  14:13
    Dovolená v Protektorátu (TV pořad) (2015)

Dvě ** za babičku. Tvůrci si teprve zkoušeli, jak na tento formát. ...P.S. až v následující "Éře páry" přitáhli opratě aktérům i mnohem lépe vybírali použitelné záběry.

• 17.1.2019  01:09

OZZY s partičkou ve skvěle natočeném koncertním dokumentu. I po padesáti letech jsou skvělí. Holt, "zřejmě dobrej oddíl". Rád bych ještě finální koncert, 22 songů bez keců. ...P.S.: a těším se na další výroční koncerty. Možná dají aspoň o jeden víc než Stouni. ...PPS: "Wizard" ve studiu je naprostý vrchol.

• 14.1.2019  16:47
    Dovolená v éře páry (TV pořad) (2018)

Skvěle vymyšlená, vypravená a realizovaná historická rekonstrukce. Dvouměsíční dělnický pobyt v období průmyslové revoluce a Národního obrození přelomu 19. století. "Reality show", jaká nemá v TV obdoby. Kamera a střih také na vysoké úrovni. A především: ohromný kvalitativní posun oproti prvotině (z protektorátu). navíc, skutečně hodně přitvrzené životní podmínky: nevíte jak na to, nebudete jíst. Klobouk dolů před "dělníky", kteří si vše opravdu tvrdě odpracovali.

• 14.1.2019  00:45

Zatím není jasné, jestli to bude fajn nebo sračka, jako VIP vraždy. PS: Bartoškův standard, jako vždy skvělý herec s pohledem kobry Karel Dobrý a můj favorit pro budoucí dvacátá léta Jiří Černý . Největší obavu jsem měl z Kotka, ale je umírněný. Zvuk i kamera v pohodě. Uvidí se. Snad nebude pokaždé pachatel tak očividný...

• 14.1.2019  00:00

Jen o rok mladší Velký bazar měl inteligentní námět, vtip i soudržnost. Bažanti jdou do boje musí vystačit jen obdobným obsazením. Je to slátanina infantilních vtípků, snad tak pro menší děti v družině.

• 12.1.2019  19:10

Vlastně, výborný film, ač mi připadl delší a venkoncem je to existenciální depka.

• 31.12.2018  01:16

Kvůli neschopnosti norské policie, ukolébané tím, že se v Norsku nikdy nic neděje, bylo utrpení těch děcek příšerně dlouhé (Trvalo 50 minut, než dostal policejní tým pokyn vyjet na ostrov, 20 minut zabrala jednotce cesta z Osla, 20 minut hledali loď..). Natočeno strašně silně. Bez střihů a hlavně: Bez záběrů z pohledu střelce. Žádná videohra úchylného nácka. Andrea Berntzen je hodinu a půl v záběru (!) respekt. + Aleksander Holmen

• 30.12.2018  23:44

Black Power, White, Power, America First;

• 27.12.2018  20:13
    Saljut-7 (2017)

Překvapivě dobrý film. Slušně natočeno, včetně záběrů z beztíže a mimo loď. Finální stupňované drama posouvá zážitek až k 5*. Velkofilm, který nezastírá ruskou mentalitu ani specifika jejich vesmírného programu: skleněné teploměry, ruská rozhodnutí, vodka i šváb.

• 27.12.2018  02:25

Žádná vyhrábávačka ze starých Spider-Manů. Nápady i vtípky dobré. Triky výborné, vyjma toporné animace, když Spider-Man skáče/běží ve větší vzdálenosti.

• 24.12.2018  17:29

Utrpení vol.2

• 24.12.2018  04:21

herci a neherci v celkem dost vtipném popisu středoškolského lyžáku (nejtrapnější situace zapadají do vzpomínek)

• 24.12.2018  02:43

Hrátky s hloubkou ostrosti na dobrý film nestačí. Jako polodokumentární záznam nehereckého setkání aktérů po 25 letech z toho vyšel polodokumentární záznam nehereckého setkání aktérů po 25 letech, s topornými dialogy, vzpomínkami, odkazy a trapností. Nic navíc.

• 23.12.2018  23:27

Boží. K tomu není co dodat. PS Žena se mnou nikdy nedokouká, dá to jen před "dršťkovou na půlnoc". Slavnosti sněženek jsou holt síla.

• 22.12.2018  23:36
    Upgrade (2018)

Upgrade má skvělý námět: Co kdyby vám něco/někdo řídil pohyby a napovídal v myšlenkách. Kdo bude rozhodovat? To je oč tu kráčí. Ohromně inovativní sci-fi. ..PS Hlavní role by dokonale padla Tomu Hardymu, nicméně, Logan Marshall-Green je vynikající. Jeden z TOP filmových zážitků 2018. ..PPS hodně vychytaných věcí, které nestály milióny. Klobouk dolů.

• 21.12.2018  20:36
    Venom (2018)

Nejdřív se mi zdálo, že stejný herec hraje v jednom roce v podobném filmu(Upgrade). Proč ne, že, ale je tu Tom Hardy a ten je vždycky fajn, bez něj by to nebyla ani popcornovka. PS jeho přítelkyně (Anne Michelle Williams), mi fakt nesedí.

• 21.12.2018  20:31
    Venom (2005)

B horor s televizně lacinou výpravou.

• 21.12.2018  19:08
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Čtvrtá hvězda je za Ivana Trojana v 9. epizodě a několik situací s kvalitou té z 1. části - sáčku s trenérem na stole. .....P.S. ..."To né, co blbneš, voní ví že sou na jídlo, né? ..Nejsou blbí."

• 20.12.2018  20:57

Doplnění seriálu Okresní přebor příběhem téměř westernového hrdiny tvrdého pohledu se povedlo na výbornou. Krom životní role Miroslava Krobota potěšil i Luděk Sobota v nekomediální roli i mnozí další. Poslední zápas Pepíka Hnátka je výborný film z těch několika "českých", které léty a každým dalším shlédnutím budou ještě lepší. PS: Viděno před seriálem, takže jsem naštěstí nečekal situační komedii, ale "Krobota", kterého se mi dostalo akorát.

• 19.12.2018  20:01
    Zmrzlá zem (2013)

Hm, těžko hodnotit: Thriller podle reálného pátrání. Aljašské nesvětlo připomíná úžasnou Insomnii, to je ok, častá pseudodokumentární cukavá ruční kamera je v pár momentech fajn (Cindy Paulsonová na ulici), jindy otravně zbytečná (u Jacka Halcombeho doma). Postupně se kvalita zvyšuje. Obsazeno dost dobrých herců, ale většinou nemají moc co hrát. Nicolas Cage je průměrný, jak je v posledních mnoha letech, bohužel, jeho standard.

• 17.12.2018  22:08
    Hlad (2008)

Syrové tak, až se na to skoro nedá dívat. Artové ztvárnění hnusu, utrpení a sebeničení odsouzenců z řad IRA, kteří šli v odporu až na doraz.

• 17.12.2018  19:55
    Muž v pozadí (TV seriál) (1995)

Famózní František Němec, ale i vynikající Václav Postránecký, jako Napoleon.

• 17.12.2018  00:39

Dobrá kamera a tupé dialogy. Heat, ani náhodou.

• 17.12.2018  00:02

Mamma Mia! byl fajn muzikál. Mamma Mia! Here We Go Again je bohužel ubohost.

• 10.12.2018  23:35
    Kyselý dech (amatérský film) (2016)

sračka

• 3.12.2018  23:57
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Fincher rozmělněn. Hodně umluvené. P.S. Úvodní tituky jsou psychicky nekoukatelné.

• 3.12.2018  22:56
    Ikarie XB 1 (1963)

Československé psycho-Sci-Fi, které předběhlo Kubricka i Lucase.

• 3.12.2018  11:24
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Co k tomu říci? Pasáž "trable s krabicí" má v sobě všechny paradoxy. Doktor Jack Kevorkian (další Al Pacinův majstrštyk) věnoval svůj život, majetek i svobodu pomoci bezmocným k věčnému klidu. Rozhodování šlo pokaždé těžce, aby pečlivě určil, zda není lépe odmítnout. Byl tak pravým opakem lékařů s "božím syndromem" jako Harold Shipman. ...P.S. ..."Ale já mám boha. Jmenuje se Johan sebastian Bach. ..Alespoň není smyšlený."

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35