Garch

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 5.6.2020  15:56
    Párty Hárd (2019)

Takové "na první dobrou" amatérské. Vlastně, ZNK. Pohl je zatím mnohem, mnohem lepší ve zkratce - brutální kreslené "Mártyho frky", založené na totální doslovnosti nebo krutá nekorektnost klipů (a posledních pěti alb), kde účtuje Řezník s běsy svými i společnosti. PS Kdo tvrdí že nemá vůbec žádnou deviaci, na toho bych si dával největší pozor.

• 27.5.2020  05:58
    Kon-Tiki (2012)

Norům velmi záleželo na udržení autentičnosti i divákovy pozornosti. S nesnadným dvojím úkolem se vypořádali se ctí. ...PS Mořeplavec Thor Heyerdahl neuměl plavat a záchranné vesty si výprava na vor nevzala. PPS realističnost animací zvířat je dechberoucí.

• 26.5.2020  15:02

"Cmrndnul jsem vám tam kapku Nietzscheho"

• 25.5.2020  23:20

Odd. Q řeší třetí případ. Jussi Adler-Olsen zde staví Jehovisty před čiré zlo. V roli záporáka ďábelský Nor Pål Sverre Hagen.

• 25.5.2020  12:55

Nezdá se mi to finále (tolik kanystrů...?)

• 24.5.2020  16:23
    Složka 64 (2018)

Zatím poslední Oddělení Q také střídá přechody mezi současností a minulostí. Téma Složky 64 je silné a uvěřitelné. klasicky výborná dvojka Nikolaj Lie Kaas a Fares Fares. Zpracování je pro mě asi nejlepší z dosavadních čtyř adaptací knih Jussi Adler-Olsena. PS Dobrá postava asistentky. PPS Zajímavá klinika (ostré úhly a rudá).

• 20.5.2020  10:07
    25. hodina (2002)

Zajímavý a jiný film, než bych čekal. Spike Lee dobře vybral herce, jakoby hráli tak trochu sebe. Dva protikladné monology, v koupelně a na konci, také posunují 25. hodinu výš.

• 16.5.2020  22:04
    Luther - Série 1 (série) (2010)

Produkce BBC, netuctové případy, Luther Ok, výborná hudba. zatím 3-4* Zvláštní pojetí, zatím mě to úplně nevtáhne, občas krutost kterou nechci (01/05).

• 14.5.2020  10:13

Ujeté, nečekaně hodně. Škoda spojlerů v popisu a vlastně i českém názvu.

• 13.5.2020  08:04

Konečně díl, kde se "nikomu nic nestalo". I když se hodně událo. To je fajn.

• 13.5.2020  03:28

"Bez toho se to neobejde. Ten popis by byl soudem." (Honza).

• 13.5.2020  01:44

Helena Třeštíková dokáže úžasně jednat s lidmi. Jejich otevřenost je pak v časosběrech to nejcennější. Střihem dokumentu dává více či méně najevo svůj názor na vztah dvojic. Každopádně, ty pětatřicetiletky jsou i úžasný záznam doby.

• 10.5.2020  22:45

Tahle trilogie vysává z člověka energii. Těžký na dívání. Natož k žití.

• 9.5.2020  20:36

Scénárista thrilleru si notně pomáhal tupostí policie. Škoda.

• 7.5.2020  21:56
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Od druhého dílu mě začal víc zajímat. Příběh se bravurně pohybuje na hraně, kdy někdo může věřit a jiný si ještě dokáže logicky obhájit události precizním spiknutím. ...Víra a manipulace. Každý pastýř chce větší stádo ovcí.

• 7.5.2020  04:08

Úspěšná snaha o maximální věrnost. Jen Wahlbergova postava je fiktivní. Reálie, vyšetřování i spojení dokumentárních záběrů s filmem je silná rekonstrukce událostí.

• 7.5.2020  00:22
    King Skate (2018)

Sk8

• 5.5.2020  17:13

Profi natočený áčkový akčňák s dobrou hudbou. pocitově trochu dlouhé.

• 5.5.2020  00:21

Ach jo, kde jsou časy vtipného Baldýnského. Ale s těmi kostkami to vychytali ;-)

• 1.5.2020  10:31

Willisovo dno? Nudní herci i dialogy.

• 23.4.2020  08:23
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Působí trochu jako snímek pro varování švédské mládeže. Ale natočeno autenticky, bez kulturního přikrášlování. Bezmoc rodičů nebo stres Pervin jsou jen některé z tísnivých linek příběhu manipulace s nejistými a zlu bez výčitek.

• 21.4.2020  15:39
    Čtyři lvi (2010)

Christopher Morris účtuje s tupou blbostí islámského terorismu britským stylem gervaisovské trapnosti a odkazem na M.P.F.C., který asi nikdy nebyl mrazivější.

• 13.4.2020  23:54
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

První řada skvělá: Napínavé jak kšandy. Hodně nápadů, které jen tak nevymyslíš. Skvělá režie a vynikající kamera (od kameramanů, kteří toho zase až tolik dobrého nenatočili (?)) . ...PS Většina záběrů má tak skvělou obrazovou kompozici, že by mohla na dobrý plakát. Casting se taky povedl. PS Fakt se snažím fandit těm správným, ale je to namícháno ďábelsky dobře. Pěkně si diváka vodí. 5*/5*................................................................................................. Druhá řada: Tragicky béčkový motorko-přestřelkový závěr S02E04 sráží vybudovanou kvalitu. Pak už to jde dole kopcom. Začíná se to měnit v akční telenovelu. Proboha, proč? 2*/5*...Finální hodinu sledovat pouze po lobotomii.

• 13.4.2020  23:33

Ty Dalího masky nejsou úplně stejné stejné. mají pro každého z lupičů určitý detail, se mi zdá. ... A co asi ty nové? .....PS Proč si nenechali lékařské kufříky? mohly by se hodit.

• 13.4.2020  22:55

Vynikající epizoda, až na to dlouhé vysvětlování pojmu Trojský kůň. ...Moniko, Lauro.

• 12.4.2020  23:36

Hm.

• 12.4.2020  01:34
    Randall a Hopkirk (TV seriál) (1969)

Dodnes originální detektivní seriál, kterému sluší slovo kultovní, jako málokterému. Anglický humor, výborný nápad, sympatická ústřední trojice i nezapomenutelná hudba. Nestárne, snad kvůli čisté jednoduchosti zpracování a nadhledu. Dá se vidět každých deset let ;-) ..Oddechovka s výborným dabingem.

• 9.4.2020  20:25
    Do temnoty (TV seriál) (2018)

Hodně, hodně nezvyklé. Koukám na třetí epizodu (POOKA) a zatím byla každá úplně, úplně jiná. Mají společné jen to, že začátek každé je takový nijaký a postupně přidávají na síle. A také vždy výborné obsazení herci, kteří nepatří k nejznámějším.

• 8.4.2020  02:09
    Blunt Talk - Plané řeči (TV seriál) (2015)

Plané a nudné řeči. Tak si představují anglický humor pro US?

• 6.4.2020  14:24
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Taušovina. Včetně neustálých kamerových tanečků, brutálně drtících vnímání.. A znovu se dočkáme lokací se zajímavou architekturou. Chytře se pracuje s hudbou (od nepříjemných útoků, seknutých při změně scény po navždy neměnnou Marii u titulků nebo A.Dvořáka) Ve všem jde o směs skvělého s těžko snesitelným. Přes všechny ujetosti, nebo snad právě pro tu nekompromisnost, musím prominout některé scény, které se asi nechtělo natočit na druhou dobrou. Prostě, takových podivností není v současné TV tvorbě ani ve světě moc, jsou-li jaké.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43