Frekvence (2000)

Pozrel som si to z nudy. Veril som, ze pri tom neodspim, kedze cisla to ma fakt dobre. Mal som pocit, ze takyto namet tu uz urcite bol, ze ma to nema cim prekvapit. No scenar sa fakt podaril. Pacilo sa mi ako boli jednotlive zivoty oboch hlavnych akterov predstavovane po malych davkach. Stale sa dej stupnoval, skoda vsak, ze to vyvrcholilo stastnym happyendom. Ja by som skor privital nejaky temnejsi zaver, mozno s nejakou zapletkou, kedze cely dej filmu bol zalozeny na zapletkach po zasahu do minulosti. Treba taktiez spomenut, ze herci v hlavnych ulohach Quaid a Caviezel sa ukazali v paradnom svetle. Fakt sa v tych ulohach nasli. Celkovo mam z toho filmu velmi dobry pocit, aj ked si uvedomujem, ze tie zmeny, ktore sa udiali v minulosti, by sa v buducnosti prejavili mozno uplne inak. Som rad, ze som film videl bez akejkolvek informacie o nom. Maximalne prekvapeny a poteseny.

Projekt X (2012)

Ani zo zaciatku to nebolo nic moc, ale bavil som sa na tom v ramci moznosti celkom kvalitne. Zaver mi vsak potvrdil, ze amici su uplne mimo v zivotnych hodnotach. Chlapci, looseri, spravia party a ich zivoty sa zmenia a su hviezdami, na strednej. Vsetky namotivovane deti stat sa superstar spojte sa. Staci rozbit barak rodicom, prechlastat sa do triezva a mozno este frcnut nejaku slecnu. Strasna kravina.

Prometheus (2012)

Pidam sa k vacsine, tiez by som vyzdvihol hlavne prve 2/3 filmu. Posledna tretina bola uz taka "okukana klasika". Cakal som asi iny zaver. Nieco, co by ma opat donutilo preluskat vsetkych votrelcov rad za radom. To sa nepodarilo, skoda. Vizualne orgazmy su vsak zarucene, film je natoceny velmi efektne. Film som videl v 3D a bolo to slusne divadlo. Za posledny rok ma tak mozno zaujal len film Rise of the Planet of the Apes. Scenar ma trosku sklamal. Kto nas to stvoril? V dvojke snad pochopime viac. Vdaka vsak za Charlize Theron, ktora osviezi kazdy film. Na zaciatku som bol nedovercivy, ale opat zabodovala. Odporucam kazdemu milovnikovi sci-fi filmov, funusikovia Aliena budu sklamani.

Posedlost (2011) (TV film) odpad!

Snad na to uz nikdy nenarazim v TV. Bol som ponocnej, takze otapeny som to zvladal, ale druhy krat by som sa radsej podrezal. Nemam rad taketo typy filmov, lebo su predvidave, ale toto je uplne bez stipky nejakej inovacie a pripadnej inteligencie hlavnej hrdinky. A ten jej byvaly, asi super tajny agent zo CIA. Uz ake vecicky dokazoval, pochodzkar obycajny. Mozno budu ine nazory, no ja som sa fakt bavil na tomto "thrilleri".

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Na rovinu, musim uznat, ze som ockaval ovela horsi film. Ghost Protocol je velmi svizne natoceny, tie dve hodky aj nieco ubelhi velmi rychlo, ani celu flasu vina som nestihol dopit. Jedine co mi vadilo boli dost prepisknute sceny, ktore nebrali ohlad na fyziku (skok do okna v hotely Burj Khalifa, pady v nadzemnej garazi, atd, atd) Ocenujem vsak vsetky tie hracky pre agentov, ktore nam tvorcovia predviedli. V tomto smere urcite jeden z naj filmov, aky som za posledne obdbobie videl. Dokonca ani scenar mi velmi nevadil, aj ked podobynch zapletok sme tu uz mali viacero. Myslim, ze to zachranil Crusie. Bez neho by to nebolo ani z daleka ono. Taktiez Paula Palton mi tam velmi sadla, bola nadherna a jej postava mi bola velmi sympaticka. Dostali ma taktiez sceny s konceptom i8 od BMW. Poriadne promo. A este nieco co by som filmu vytkol, ja osobne by som nevybral Pegga do ulohy agenta. Mam ho rad ako komika, a nie ako komickeho agenta. Ked uz,, tak mozno v nejakej parodii. Tot vse, som zvedavy kolko rokov vydrzi Crusie bez Mission Impossible. Ak bude nieco dalsie, urcite sa budem tesit :).

Legenda o slavném návratu (2000)

Obvykle zacinam hodnotenim filmu, ale teraz by som ako prve vyzdvihol vykon rezisera. Redforda mam rad aj ako herca, no nemozem si pomoct, reziser je este lepsi :). Film ma podla mna dost dlhu stopaz, ked si zoberieme, ze sa tam toho neriesi az tak vela. Je vsak velmi prijemne sledovat aj dvoj hodinovy herecky koncert Smitha, Damona, Theronovej, ked ostatni zucastneni hraju v tej istej lige. Velmi zaujimavy a trefny vyber hercov. Filmy z prostredia golfu mam celkom rad, aj ked samotnu hru neoblubujem a najviac sa o golfe dozviem z "frajera na zaver" v sportovych novinach. Nastastie, podobne filmy nie su o samotnom sporte ale o hereckych vykonoch a temach z okolia tohto sportu gentlemanov. Neda mi, aby som na zaver nevyzdvihol talent Willa Smitha. PAN HEREC, viac pisat asi nie je nutne...

The Divide (2011)

Film, ktory vo mne zanechal poriadnu stopu. Niecoho podobneho by som sa nechcel dozit, lebo verim tomu, ze presne takto by to skoncilo s tymi poslednymi, ktory by prezili. Film ma len par nedostatkov, ale pri tom su tak vyrazne. Velka skoda. Hovorim hlavne o plynuti casu. Az prakticky pri jednom z poslednych zaberov zistime, ze film sa odohraval v ramci dlhsieho casoveho useku. Urcite by som pocas filmu ocenil aspon strohe info o dobe stravenej v bunkry. Niekedy to bolo dost bez logiky. Neporozumel som vyletu z bunkru. O co slo? Co sa dozvedeli? Kto boli "ti druhi"? Preco vzali dieta? Aj napriek tymto nedostatkom som rozmyslal o 5*, lebo Biehn hral svoju rolu uzasne a film ma prinutil zamysliet sa. Kazdy film po ktorom premyslame o niecom vyssom si zasluzi vyssie hodnotenie. Nemozem vsak prehliadnut spominane nedostatky, takze 4*.

Odsouzeni zemřít (2006)

Videl som poslednych 30 minut filmu a mozem povedat, ze aj to lutujem :) "Zabil" ma hlavne zaver, kde mamicka dokazala takmer bez problemov vyliezt po trupe lodi za pomoci jedneho muza. O com bol teda film vobec netusim, to sa ani raz nepokusili vyliezt hore? Posledna otazka, kde skoncila panicka ktora sa kratko pred koncom vybrala hladat pomoc? Ta plava asi dodnes po otvorenom mori. Pri vsetkej ucte, tych 45% si to fakt nezasluzi.

Moneyball (2011)

Fantasticke. Bal som sa, ze to bude len o baseballe. Ani nie tak kvoli tomu, ze by som tento sport nemal rad, ale hlavne kvoli tomu, ze ho nepoznam, nepoznam pravidla, nepoznam hracov a historia tohto sportu mi je ukradnuta. Film ma vsak uplne ocaril a neviem ci som za posledne roky videl lepsi film so sportovou tematikou. Urcite nie. A prosim vas pekne, ten Brat Pitt co zahral? Prakticky kvoli jemu vykonu som dal 5*. Cital som uz par komentarov k tomuto filmu a som rad, ze jednu vec si na Pittovi vsimlo viacero ludi. Dospel na takeho novodobeho Redforda. Neviem to opisat slovami psychoanalyzy ako poniektori moji "spolukomentatori", ale ten chlap ma proste charizmu. Klobuk dole pred scenaristom, film ma podla mna "dusu", emociu, napatie. Este raz, "Smekam panove".