Sedmý hřích (2001)

Romantické klišé se snahou o kriminální zápletku. Pokud se na to díváte s cynickým nadhledem, u některých scén se i zasmějete. Ale jinak je příběh velmi slabý, předvídatelný, místy poněkud nelogický a jediné na co diváka baví koukat, je ústřední dvojice. Škoda. 30%

Gia (1998) (TV film)

Příběh mladičké a krásné dívky, která neunesla vlastní slávu. Vynikající herecký výkon Angeliny Jolie, která svojí krásou a "opravdovostí" žene celý film kupředu. Vizuální stránka nenechává diváka ani na chvíli v klidu (střídání čb a barvy, dokumentární a filmové kamery, scéna focení gejšy je vizuálně naprosto strhující) a ústřední milostný vztah evokuje spoustu otázek po tom, jaký vliv měla absence matky v jejím dospívání? Na její vztahy s muži? Respektive ženami? Bohužel místy režisérovi chyběla trochu lehčí ruka, s jakou by se dal příběh vyprávět s větším důrazem na emocionální rozpoložení hlavní hrdinky. Dokumentární povahu (výpovědi "kolegů") bych zanechala buď s původními opravdovými osobami, nebo tím film "nezatěžovala". 60%

Fanfán Tulipán (2003)

nezaujme, neurazí...ne příliš povedená předělávka filmu z roku 1952, kde se ztratilo kouzlo a francouzský šarm. Herecké výkony vesměs nepřesvědčivé, vtipy příliš vyčpělé. Takovéto remaky netočit, prosím. 20%

Senna (2010)

Jako fanoušek F1 nemohu dát méně než 4 hvězdy :) příběh Ayrtona Senny byl sice již několikrát předlohou pro filmové zpracování i dokumentární, ale Kapadia měl to štěstí, že ho Bernie pustil do archívů a on tak mohl objevit například zákulisní záznamy z jednání jezdců s vedením závodu, apod. Celkově film nepřínáší nic nového a objevného a opět je natočen z pohledu fanouška-sympatizanta, ale ta auta, emoce, soupeření na trati i mimo ni, velké peníze, slavné týmy...80%

Memento (2000)

Nolan je prostě pan Vypravěč, který si může dovolit natočit detektivku, která začíná koncem a končí začátkem příběhu a přitom se v tom neztratit. Nepředstavitelný svět člověka bez krátkodobé paměti, který se honí za pomstou a který je tak snadno zmanipulovatelný. Poutavý příběh, velmi originální pointa i zpracování a výborné herecké výkony vás prostě ani na minutu nepustí od plátna či obrazovky. Pokud něco vytknout, tak samotný příběh, který není nikterak silný, ale originálním zpracováním dostává šťávu. 80%

Návrat do Modré laguny (1991)

příjemná nenáročná oddychovka, která nenadchne ani neurazí. biblický příběh adama a evy ve velmi nekontroverzním, místy až milém zpracování. Nádherné prostředí, krásná Milla Jovovich a pátrání po nesmrtelnosti brouka a závody se žralokem jako vrchol "akčnosti". Bráno trochu s humorem, 40%.

Sociální síť (2010)

Facebook je fenomén. Točit film o jeho vzniku bylo jistě mistrným komerčním tahem, ale to je asi tak všechno. Příběh, který má několik verzí, podle toho, z kterého pohledu jeho původců se na něj díváte, v sobě skrývá neskutečný filmový potenciál, který bohužel duo Sorkin & Fincher ignorovali a následovali nejjednodušší "hollywoodskou" linii - dívka, společensky neobratný génius, přátelství, peníze, rozkol, soud. Asi mě na tom nejvíc štve, že Fincher nepochopil podstatu, proč facebook vznikl a zaobalil ji tak do toho nejobyčenějšího klišé nešťastné (?) lásky. A to je velká lež. Je pravda, že zachytit ve filmu takového vizionáře jakým je Mark Zuzckerberg, je velká výzva, ale věřím, že se to jednou někomu povede. Mé pocity asi nejlépe vystihuje Finlo Rohrer z BBC - http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-11437873. "They use the growth and the money as background phenomena. They don't begin to understand it's social political and zeitgeist role." Takže v případě, že se na to celé díváte jako na smyšlený příběh, je to poctivá filmařina včetně skvělých hereckých výkonů. Ale i tak mi tady chybí větší psychologická hloubka rozpadu přátelství hlavních představitelů...no prostě se nemůžu ubránit dojmu, že film vznikl ne proto, že by chtěl současné fb generaci něco říct, ale protože Hollywood ucítil šanci jak vydělat velké peníze s minimem úsilí. 50%

Dokonalý trik (2006)

dlouho jsem přemýšlela jestli dát 4 nebo 5 hvězd, protože závěrečné až příliš narativní odkrytí triků obou kouzelníků si mohl Nolan odpustit - tajemství teslova vynálezu bystřejšímu divákovi dojde a rozluštění Bordenova triku bych nechala na divákově fantazii. Nicméně i přes toto závěrečné rozluštění ve vás film zanechá spoustu otázek, které vás budou nutit přehrávat si v hlavě některé scény stále dokola a přemýšlet o tom, co člověka může dohnat k takovým "obětem". Co se asi honí v hlavě člověka, který je pro úspěch schopen obětovat vlastní identitu? Nebo který je pro úspěch schopen zemřít? Celý příběh má naprosto jedinečnou atmosféru, skvělé kostýmy i nejrůznější udělátka mistrně vykreslují psychologické drama dvou nesmiřitelných rivalů. A co nejvíc zaujme je asi způsob vyprávění, které se odehrává v několika vypravěčských rovinách najednou a troufám si říct, že není náhoda, že tento způsob Nolan rozpracoval i v Počátku. 100%

Čtyřicítka na krku (2008) (TV film)

klasická červená knihovna bez větší invence. ale nenudí, ani nepřináší klasické defilé plné klišé a umělých emocí. místy trapné a až příliš neuvěřitelné, ale nijak přehnaně hloupé. 40%

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

klasický tarantinovský motiv i zpracování, ale příběh celkově je velmi slabý. Za pět hvězd je snad jedině hudba, která je stylově retro skvělá, ale poslouchat holčičí klábosení celý film je až moc :) 45%