Správná posádka (1983)

Důkaz, že 193 minut délky nemusí být ani sekundu nuda! Je to sonda do pionýrských prapočátků kosmických letů, o výběru původní sedmičky astronautů, jejich životě a následné slávě prokládané momenty ze života Chucka Yeaggera, prvního člověka, který překonal rychlost zvuku. Správné posádce nechybí vtip, napětí a skvělé herecké výkony a za to dávám pět hvezd, které si právem zaslouží.

Jurský park (1993)

Přelomový film, kterým Steven Spielberg zase jednou ukázal, jak geniálním je režisérem. Na Jurském parku jsem vyrostl a baví mě i dnes.

Bídníci (2012)

Toto zpracování zdá se mi býti poněkud nešťastné.

Frankie a Johnny (1991)

Film, na který jsem se podíval především kvůli duu Al-Michelle. No a vyplatilo se mi to. Velkou předností je, že není tuctový... narozdíl od jiných romantických filmů zde nevíte, co se stane a to vás drží v napětí, jak to dopadne. A upřímně: Kdo z nás by nefandil Al Pacinovi, ve snaze sbalit Michelle Pfeiffer??

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Úžasný zážitek a hlavně jasný důkaz Morriconeho geniality. Bez jeho hudby bych si film ani představit nedokázal.

Trosečník (2000)

Dodnes jsem nepochopil, že za tuto roli nezískal Tom Hanks Oscara, protože za rok 2000 nikdo lepší nebyl. Na jeho výkonu film stojí a padá a já si užíval každou minutu.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Boj jednoho, který má pochyby, proti 11, kteří jsou svázáni předsudky, či touhou prostě "jít už domů". Je to boj, který se zprvu zdá prohraný, ale nastává zlom, když si všichni v místnosti začínají pomalu uvědomovat, že fakta, jak jim byla podána nemusejí být pravdou, mohou být zkreslená, či přibarvená. A najednou se karta obrací a pod tlaky důkazů, i když nepřímých, porotci ztrácejí své pevné přesvědčení o vinně. Brilantní film, který si vystačí s minimalistickým exteriérem, protože stojí na skvělých výkonech a neméně skvělých dialozích. Dlouho jsem takhle nemohl odtrhnout oči od obrazovky.

Kozoroh 1 (1977)

Netradiční konspirační-scifi, která skončila někde v půlce. Rozhodně by tomu prospěla nějaká výraznější herecká osobnost, která tu takhle chybí. Nebýt nadšenec vesmírných letů, dám jen za tři.

Mí drazí Američané (1996)

Skoro neznámá ale vtipná komedie o nesourodém páru, nuceném spolupracovat: "To jsou zlatý pabědy. Dal mi je sám Gorbačov. Takový mám jen já a Reagan." :D

Čistá duše (2001)

Kdybych měl hodnotit tento film komplexně, pak bych se k tak vysokému hodnocení neuchýlil, především už kvůli klamavému "based on true story". Tento film má společného se skutečným životem J. Nashe jen velmi málo. Protože ale hodnotím řemeslné zpracování, nemám moc co vytknout. Snad jen Akademii, že Russell nedostal za svou roli Oscara, protože by si ho víc než zasloužil...