KafuR

KafuR

D. V.

okres Zlín

8 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 24.9.2020  08:54

  2,5*. Tak bohužel, ale je jasné, jak to všechno dopadne, komu se něco stane, a komu ne, tak k čemu všemu ty všechny dramatické momenty? Mnozí tu krizitovali předchozí díl, ale ten byl mnohem odvážnější, nebál se pořádných zvratů i ztrát ve vlastních řadách, zatímco tady se na pozadí války o konečný osud galaxie trousí vtípky, hrdinové odboje bez jakéhokoli pořádného plánu létají z planety na planetu, dostávájí se do jakože nebezpečných situací, přestože jde z filmu přímo cítit ta neochota položit byť sebemenší oběť. Zrecyklovaný scénář, který z toho dělá tupou hollywoodskou jízdu bez jakékoli špetky napětí, za to s plnou náloží příběhu, který spoléhá na náhody, klišé se z něj sypou jak na běžícím páse a logika je pro tvůce sprosté slovo. Je škoda, že trikové efekty a výpravu na jedničku prostě nedokázal podpořit scénář, z finální bitvy čiší jakás takás osudovost a je to asi jediná strhující věc na celém filmu. Je ovšem otázkou, jestli to je výsledek práce filmařů, anebo spíše vědomím, že tímto okamžikem je bitva mezi temnou a světlou stranu síly zase aspoň na nějakou dobu rozhodnuta.

  • 27.5.2020  08:08
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  *****

  Ze začátku se to chvíli hledalo a výsledkem byly jednak hluchá místa, občas i celé díly, pak to ale postupně přešlo v příjemný, odpočinkový a pohodový seriál se skvěle vypointovanými scénkami, čemuž pomáhalo i to, že chemie mezi herci fungovala bezvadně. A jak herecké výkony, tak skvělý scénář dopomohly k tomu, že se z tohoto projektu stala kultovní záležitost. Ke konci už sice přibývalo více klišoidních vsuvek a docela laciných berliček, ovšem i tak se seriálku podařilo úspěšně skončit dřív, než by to opravdu začalo vadit.

  • 22.5.2020  08:02
  Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)
  ****

  Celé to stojí hlavně na hereckých výkonech a dobrém scénáři, je vidět, že se na něm podílel někdo se zkušenostmi od policie. Tak trochu jiná kriminálka, kde se pachatelé nehoní jak na Divokém západě, ale která ukazuje, že klíčová pro úspěch je hlavně mravenčí práce kriminalistů. Žádné efektní honičky, ani pořádná akce, ale přesto seriál dokáže zajmout jak autenticitou prostředí, tak dobře vykreslenými charaktery hlavních hrdinů.

  • 24.11.2019  19:16
  Lví král (1994)
  ***

  Rodinný animák cílený především na děti, kterým pak nabízí hudební čísla, humor i poučení, celý ten příběh je ale tak jednoduchý a předvídatelný, že sledování bez potomka může vylepšit leda tak nostalgie z dětství.

  • 7.9.2019  21:31

  Rozhodně to není pro dospělé publikum a vlastně ani pro milovníky původních komisků. Garfield má pár zdařilých hlášek, zábavných scének i dalšího prvoplánovitého humoru, celé se to snaží držet po kupě prosťounký scénář a do cíle to dorazí rychleji, než se zdá. Možná, že to je tak dobře, ale i tak mě to na jedno občasné shlédnutí jako oddechovka neurazí.

  • 28.8.2019  13:25
  Na vlásku (2010)
  ***

  Otřepaný námět o ztracené a (svým způsobem zakleté) princezně a o tom, jak konečně ke štěstí přišla, je naštěstí doplněn o zajímavé a sympatické panoptikum postaviček, které je se jí připletly během filmu do cesty (slídící kůň rulez!). Příjemná oddychovka s nepříjemnými hudebními čísly, která dopadně přesně tak, jak čekáte, přesto se však díky výše uvedenému její sledování nedá nazvat ztrátou času.

  • 28.8.2019  08:19

  V podstatě logické pokračování s přímo se nabízející zápletkou doplněná o masu více či méně dět(in)ského humoru přesně ve stylu jedničky, do které je semtam vložena i nějaká akce. Jako žánrová jednohubka ucházející, příběhově sice nic světoborného, ale animace povedená.

  • 4.8.2019  15:09

  Škoda že to špičkování mezi zeťáky nevydrželo déle, protože těch úvodních deset minut plné lehce xenofobní konfrontace čtyř nátur u jednoho stolu patří k vrcholu filmu. Bohužel to ale moc rychle skončí a po vzájemném (velmi) rychlém udobření, které nepůsobí zrovna moc věrohodně, se je jedná již jen o lehce nadprůměrnou vztahovku, kde se ti čtvrtí do páru řeší zbytečně až moc na úkor již spřátelného zbytku rodiny. A že ti teda ještě potenciál měli! Proto jsem většinu filmu doufal, že alespoň jednomu z nich ještě aspoň jednou saze bouchnou, aby z toho ta multi-kulti rodinka nevyšla tak lacino.

  • 7.5.2019  09:50

  Šlo by rozebrat každou ze tří částí filmu, od zkratkovitého úvodu ála a bylo po všem, po druhou část ve stylu paralelní vesmírné a časové road movie, až po závěrečnou část, která nabízí opravdu velkolepou bitvu se všemi, na koho si vzpomenete. Škoda jen toho, že ačkoli šlo v závěru hlavně o osud Země a lidstva samotného, v bitvě samotné po normálním člověku a jeho zbraních nebylo ani vidu ani slechu. Jako by se už jednalo o čistokrevnou fantasy, ve které už pro normálního člověka není místo. A to přesto, že se odehrává na jeho domovské planetě.

  • 6.5.2019  13:10

  Žánrová jednohubka, u které se ale nesmí moc přemýšlet. Největší devízou tohoto bijáku je pohled do poměrně netradiční subkultury městských pouličních cykloposlíčků, k tomu odpovídající tempo a zběsilý střih, díky kterému je to záležitost, která nenudí. Alespoň napoprvé.

  • 27.3.2019  09:40
  Máš ji! (2018)
  ***

  Námět rozhodně potenciál má a herecké obsazení také dost zdařilé, ale ačkoliv se nejedná o typickou trapnou americkou komedii, rozhodně jí škodí to, že je po americku zpracovaná. Po některých držkopádech by některé z těch kámošů odnesli ne na nosítkách, ale rovnou na márách, a to, že z Jerryho udělali ultrageniálního neporazitelného bojovníka, působí dost nevyváženě vzhledem ke zbytku party. A právě ten stylový konec dokazuje to, že pokud by se z toho posledního neporaženého stal na chvíli normální člověk, mohla by to být teprve zábava hodna skvělého námětu.

  • 21.3.2019  09:30

  3,5*. Má to tempo, má to vtip a klasická tisíckrát prošlapaná cestička za stvořením dalšího superhrdiny je v tomto případě přece jen dostatečně klikatá na to, aby tu dvouhodinovou stopáž zvádla. Škoda jen, že má divák na konci pocit, že na očekávaného Thanose stačí postavit tady toto monstrum a ostatní Avengers budou tak maximálně hrát křoví. Ale kdoví, možná, že se u ní nějaká slabina ještě objeví. A navíc, scénky s Furym a Flerkenem opravdu nečekaná zábava.

  • 19.3.2019  10:01

  Potřebovalo by to zkrátit stopáž, protože tempo je unylé a příběh bez výraznější zápletky nedokáže strhnout tak, aby to dokázalo udržet nepřetržitě pozornost. Vzhledem k pikantnímu tématu se také jedná o příliš středněproudý a nekontroverzní snímek, který nedokáže plně využít rebelského charakteru hlavní postavy.

  • 17.3.2019  23:03

  Snímek jako samostatný článek neobstojí, protože i z celkového vyznění příběhu a toho, že spousta věcí zůstala spíš otevřena než co jiného, je jasné, že se pojede dál. Konkrétně tady v podobě seriálu. Animace průměrná, stejně jako příběh, který nenabízí nic vyložené strhujícího a komediální stránka je cílena přednostně pro nejmenší. Dílo má tak tendenci zapadnout do šedivých hlubin průměru a zajímavý bude pouze pro diváky zmíněného seriálu.

  • 9.3.2019  16:45
  Tvář vody (2017)
  ***

  Skvěle zahrané, poetické a povedená výprava, která dýchá atmosférou 60. let se vším všudy. Jednoduchý, dá se říct až prosťounký, příběh o lehce bizarní romanci, jejíž neortodoxní sledování nemusí ale být také každému po chuti. Právě díky přímočarosti příběhu by neškodilo zkrátit stopáž, protože pomalé tempo umožňuje kochat se Del Torovým rukopisem, ale na dvě hodiny je to trochu málo.

  • 27.2.2019  10:37

  V žádném případě ne vyloženě špatné, ale takové nemastné neslané. A navíc něco podobného už tu je nějakou tu dobu zahnízděno v sousedním Marvelu, takže srovnávání se člověk těžko ubrání. Obsazení protagonistů povedené tu více (Aquaman), tu méně (Batman), a hlavní záporák dost plochý a nepropracovaný. Každopádně ale jako nenáročná týmovka na jedno zhlédnutí ani o píď horší, než co je k mání u podobných bezpohlavních klišoidních monstrozit.

  • 25.2.2019  14:49

  Další verze legendy o Kongovi, které ale dělá čest to, že se od svých předchozích filmových variant dost odbře odlišuje. Příběh je sice přímočarý, ale mytologie kolem Konga a jeho neotřelé role v rámci udržení křehké rovnováhy na misce vah mezi dvěma světy je zajímavá, stejně jako rozdělení skupiny a jejich cesta za záchranou z této divočiny. Závěr jasný a předvídatelný, ale působí přirozeně jako opona za divadlem, které se už otvírat nebude.

  • 15.2.2019  14:36

  3,5*. Žádnou uchechtanou zábavu nečekejte, komediální stránka je odsunuta na vedlejší kolej, přestože některé alegorické zvtárnění ducha města (lenochodi) pobaví jako máloco jiného. Ono to vlastně ani tak není na škodu, protože prim tady hraje detektivní linie, která, s ač do jisté míry předvídatelným záporákem, nabízí překvapivě komplikovanou a výživnou honičku s několika falešnými rozuzleními a sympatickým ústředním duem. A to, že se u toho člověk ještě zasměje, je pouze třešničkou na dortu.

  • 13.2.2019  16:33

  Prvoplánovitý a sexistický humor je bohužel u českých komedií standardem, a na této sázce na jistotu se málokterý český tvůrce odváží nestavět. Druhou sázkou na jistotu byly šablonovité charaktery hlavních postav, největší jejich škodou je ale to, že se jim nikdo nepokusil přidat nový rozměr čímkoliv originálním či neotřelým a v tomto provedení představují pouze vyčpělé stereotypy lidí, které se celý život (film) honí pouze za jedním snem a řeší furt ten samý (a jediný) problém. Je to tak trochu škoda, protože herecké obsazení je příjemné a sportovní nádech dává celému filmu potenciál probudit zájem u poměrně širokého publika.

  • 31.1.2019  12:27
  Složka 64 (2018)
  ****

  Zajímavé, vtahující a s několika silnými scénami, to vše již v klasickém schématu oddělení Q, kdy nějaký starý případ dostává výrazný (tentokrát sociální) přesah do současnosti. Na hlavním detektivním duu se naštěstí nic nezměnilo, pozadí případu má příjemně znepokojivý nádech, takže možná jenom škoda toho až příliš jednoduchého rozbití skupiny v závěru a zbytečně sentimentálního konce, který mohl kratší a údernější.

  • 28.1.2019  10:33
  Počátek (2010)
  ****

  3,5*. Námět beze sporu originální, ovšem ne pro každého dostatečně strhující na to, aby vyrazil dech a udržel bezvýhradnou pozornost. Nolan každopádně tohoto námětu využil beze zbytku, protože mu dal podklad pro jeho tolik oblíbené komplikované vyprávění s několika dějovými liniemi a vícevrstevnou "realitou". Člověk každopádně musí dávat pozor, aby alespoň pochopil, jak to autor myslel, pastvou pro oči ale nadále zůstává vizuální stránka filmu, která děj podrží tam, kde je to třeba.

  • 27.1.2019  20:57

  Tesla se zas musel v hrobě otáčet jak vrtule, jako by těch konspirací na jeho účet nebylo i tak dost. Jinak ale Nolanové na pozadí rivality dvou (tentokráte) kouzelníků vystavěli důmyslný příběh, který ladně stírá rozdíly mezi triky jednoduše geniálními a triky, které by i v současné době patřily spíše do žánrových vod Matrixu, a dokážou je všechny prodat takovým způsobem, že si člověk vlastně až do poslední chvíle není jistý, na jakou strunu se tady hraje. Polopatické vysvětlení na konci pomůže při prvním shlednutí, na ty další už je to spíše věc navíc a škoda toho zmíněného laciného zneužití Tesly, jinak totiž scénaristicky promyšlené.

  • 6.1.2019  20:30

  3,5 *. Být ve filmu více pasáží, jako je ta skvostná paralelní duo eskapáda s Beckym a kyblíkem a Hankem a kočárkem, hodnocení by bylo určitě vyšší. Hledá se Dory má vtipné momenty, zajímavé postavy i potenciál, ale zároveň trpí nekonzistentním příběhem a až příliš okaté sázky na jistotu v podobě převzetí formy předchozího Hledá se Nemo, přestože se tvůrci snažili tomu dát nový rozměr právě prostředím Podmořského akvária a novými postavami. Oproti jedničce se zde také více sází na náhodu a vodní kreatury si až příliš hrají na lidi (auto), což pobaví nejmenší, ale nic víc.

  • 6.1.2019  20:09

  3,5*. Příjemná oddychovka, kde spousta věcí je sice zjednodušena až na samou hranici únosnosti, ale pro potřeby filmu, který má za úkol jenom pobavit, je to dostačující. Pohodový, nenáročný film, který se může opřít o hlavní herecký kvartet a který také nenabízí prvoplánový laciný konec, který se chtě nechtě nabízet musel. To ale také neznamená, že i ten druhý není zbytečně patetický.

  • 2.1.2019  10:37

  Přesně jak Jiří Strach avizoval: co fungovalo i v předchozím díle (nebeský humor), to bylo přidáno, a co potřebovalo vylepšit (výprava), zlepšeno bylo. Proto je s podivem, že se také s druhým dílem nezlepšil příběh. Dějová linie tentokrát vyznívá do ztracena snad ještě více než v díle původním a celému tomu vlastně chybí pořádná zápletka. Duo Trojan-Dvořák to sice celé odběhají a odskákají poctivě, bez pořádného scénáře ale ta jejich snaha vyznívá dost naprázdno. A navíc, to finální zatočení s Košťálem popírá až doposud budovanou nebeskou filozofii o bezzásahovosti do života lidí, to bylo dost laciné.

  • 2.1.2019  10:24

  Pohodová letní verze o Honzovi, který není až tak hloupý, jak se zdá, jen má občas smůlu. Občas vtipná, často zábavná klasika Vanočních svátků, které ani příliš nevadí absence jakéhokoli napětí, protože tady se prostě hraje na komediání notu.

  • 2.1.2019  10:17

  Přinejmenším body navíc za to, že se tato pohádka po vzoru klasických pohádek nebojí i postrašit. Rozhodně by neškodilo přivést toho neohroženého Mikeše trochu víc na pokraj sil, aby to nevypadalo, že má vše tak na háku. V kontextu s koncem, který nemá potřebu nějak ždímat emoce, se ale jedná o film, který se dá pouštět (s určitými přestávkami) opakovaně.

  • 2.1.2019  10:04
  Popelka (2015)
  **

  Pobavil výkon Cate Blanchett, ta ženská opravdu umí být mrcha, když chce. Absence jakéhokoli momentu překvapení a vykalkulovaná kýčovitá kravinka bez přidané hodnoty s plochými, černobílými postavami a otřepaným námětem, na který je nabaleno vše, co už prokazatelně fungovalo jinde. Prostě romantika pro široké masy.

  • 30.12.2018  23:40
  Tři bratři (2014)
  ***

  Chválit by se dalo za neotřelé zpracování, absurdní až bizarní - prostě nezapomenutelné - vyznění (pedofilní Karkulka?!) některých vyprávění, či dokonce povedené atmosférické scény u Dvanácti Měsíčků. Ale.. Je to sice vyloženě dětská pohádka, přesto by však dospělejší publikum asi ocenilo, kdyby ty bratry ty jejich ženušky i něco stály, a ne jen z toho dělat pohodové tajtrlíkování po světě bez špetky napětí. A vlka s krysím rypákem budou milovníci tohoto zvířete rozdýchávat také asi dost dlouho.

  • 21.12.2018  10:12
  Milénium (TV seriál) (1996)
  ****

  1.řada Velmi temný a sugestivní seriál s často dost bizarními případy, a některé z nich jsou dokonalé hororové majstrštyky. Postava Lance dává seriálu i svou vlastní tvář, jen tempo je občas dost rozkolísané a některé případy jsou až na hraně uvěřitelnosti.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14