Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Vela postav, vela deja, vela suvislosti, vela informacii, vela fotiek - a za tym vsetkym vela nicoho. Fincher zjavne tápe, berie cudzie predlohy, síce si podrzi svoju uroven tradicne vybornymi prestrihmi a presnym vyberom velmi zaujimavych hercov, ale vysledok je posledne roky vzdy sporny. Tento dynamickejsi a temnejsi Zodiac je vyprazdnenym povzdychom za starym ujom Davidom, ktory to kedysi vedel. Na Fight Club dvojku cakame asi zbytocne...

Slepičí úlet (2000)

za upozornenie dakujem panu premierovi Cameronovi, no uz menej mozem podakovat tvorcom, chybalo troska viac humorneho korenie do tejto milej, slepacej plasteliny

Nedotknutelní (2011)

Ten rozdiel je v Omarovi a okrem ineho aj v jeho smiechu v opere na po nemecky spievajucom mužovi prezlečenom za strom

Den zrady (2011)

vhodne nacasovana aj ked trosku obtiazna tematika, no o to lepsia osveta o zakernom politickom boji v priamo v utrobach Majaku svetovej demokracie. Styri za dialogy a hercov

Vymítač ďábla (1973)

Apel na najnizsi pud primarneho strachu a vydesenia je uz prezity, akokolvek su pozy slecny posadnutej posobive. Kde ostala psychologizacia a pokus o utok na druhu signalnu sustavu mi ostava zahadou. Voci takymto snaham o vystrasenie su imunni aj ziaci na druhom stupni ´ludovej´ skoly. To ked vymetal diabla Mulder so svojimi novymi rumunskymi kamaratmi tak som dva dni svietil v celom byte

J. Edgar (2011)

Pochmurne ladeny pribeh o smutnom, malom cloveku, ktory si liecil svoje komplexy na sfanatizovanej americkej spolocnosti. Nevyuzity potencial a Mdloba sama, napriek tomu to na tri byt moze

Umělec (2011)

Hudba je naozaj tym najlepsim sposobom vyjadrenia EMOcii, no tak ako zivot i hudba si do dokonalosti pyta slovo, vyraz, text. Inak nie je co vytknut

Kult hákového kříže (1998)

taak urcitee, Edo ide jak píla, vytahuje swastikovu vlajku, siri uprimnu nenavist, aby nakoniec zistil, ze kto seje vietor, žne burku

12 opic (1995)

Hladal som onu kultovost, ale okrem famozne utrhnuteho Brada som nenasiel nic, ani zvysky

Crazy Heart (2009)

Jeff to opat rozbalil, hra sam seba a robi tak dokonalo. Az tak, ze uz nie je pre mna iba vecnym Dudeom ale uz i Badom, ktory na zaver ukaze, co sa v nom skutocne este skryva.