kluzo

kluzo

Martin Vozka

okres Brno
"Žádné zvíře nikdy nejedná krutě, na to si vyhradili právo jenom ti, co mají mravní smysl." Mark Twain

homepage

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>
    • 23.5.2011  19:39
    Habermannův mlýn (2010)

Nemohu jinak hodnotit. Pachuť lži mi kazila dojem z celého filmu. Možná kdybych byl občan jiné země, byl bych schopen odlišit dokumentární rovinu od té umělecké. Nebo, kdyby si režisér nesnažil zvýšit kredit filmu tím, že je na motivy skutečných událostí a nepoužíval skutečná jména. Takhle opravdu nemohu jinak. Viz článek: http://www.lidovky.cz/habermannuv-lync-a-narodni-sebebicovani-f0a-/ln_noviny.asp?c=A101012_000050_ln_noviny_sko&klic=239364&mes=101012_0

• 23.5.2011  15:57
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Tento sitcom patří zcela jistě k mým nejoblíbenějším, hned vedle Black books, Červeného trpaslíka, Jistě pane ministře (premíére), Moje rodina, Přátelé... Co do stylu humoru se celkem blíží Black Books, nebo Ajťákům. Skvěle vyvážené kontrastní charaktery postav, skvěle napsané dialogy místy hraničící až s verbální ekvilibristikou a skvělý sarkastický humor z "vědeckého prostředí" nadprůměrně inteligentních avšak pro běžný život téměř nepoužitelných sympaťáků... Sheldon a jeho sociální nechápavost spolu s nezaměnitelným klepáním na dveře je pro mne jednička. A Penny? Ta je jedna z nejvíc sexy seriálových postav vůbec. Po odvysílání seriálu v TV jsem se chtěl podívat postupně na několik dílů, ale nakonec jsem jel téměř Non-Stop maraton všech 3 sérií a vypracoval jsem si takovou menší závislost... "Jaká je šance, že bych se mohl tento týden mýlit 2x?", "Nemyslíš, že jsem natolik inteligentní, že kdybych se mýlil, věděl bych to?", "Chovala se divně? Ano. Ó díky bohu, tak jsem se nemýlil.", "Penny, omlouvám se... Dobrá volba zbraní... Ale pamatuj, s velkou mocí přichází velká zodpovědnost."

• 20.5.2011  00:16

Film byl na základě skutečných událostí a jako takový byl i natočen. Tzn., že pokud někdo hledá akci, bude zklamán. Práce špióna ve skutečnosti bude více podobná práci úředníka než vybájeným příběhům o Bondovi či Bourneovi. Ale já se přesto dost bavil.

• 19.5.2011  22:05

Ohraný námět, ohrané gagy, navíc špatně provedené, špatní herci (kupodivu ani Leslie nestíhá)... Film na mě působil ve dvou rovinách - dost špatná bláznivá komedie nebo průměrný rodinný film. Možná kdyby tam necpali "humor" do každé scény za každou cenu, mohl to být aspoň ten průměrný rodinný film, takhle to cítím na slabé 2*

• 19.5.2011  18:53
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Skvělý britcom. Řadím na stejné místo jako Jistě pane ministře nebo Hotýlek. "Jak rychle ta válka běží, když si člověk užívá..." :-) Poprvé jsem viděl seriál s jednomužným polským dabingem někdy začátkem 90.tých let, a pak na ČT jsem nemohl nějak strávit český dabing, ale dá se na to zvyknout.

• 18.5.2011  06:14
    Brouci (TV film) (2003)

Klasické téma natočené osobitým způsobem. Postavy, díky hereckým výkonům, jsou uvěřitelné asi jako Oldřich Nový v roli masového vraha. Hlavní hrdina je ovšem unikátní. Nosí neprůstřelnou vestu a samopal jako nějaký baleťák v Národním. Film vás vtáhne do děje, díky scénáři, napsaným dialogům a koneckonců i režii, stejně jako již zmíněné herecké výkony. Velmi zajímavě a pravdivě vystiženo Phobia ( až na ten vizuálně přitažlivý potenciál hlavního hrdiny :-) )

• 18.5.2011  00:34
    Zredigováno (2007)

Dokud se budou v USA točit takové filmy, budou mít lidi celého světa naději, že jednou USA přestanou být největším teroristickým uskupením světa.

• 17.5.2011  23:20

Zdánlivě nelogické uvažování, neústupnost v trapných politických názorech a iritující provokace hlavního hrdiny... Nelogické? Nereálné? Ano, nejradši byste ho zabili, ale stačí si přečíst pár diskusí pod politickými články na internetovém zpravodajství, abyste pochopili, že se tak děje stále a v míře větší, než byste byli ochotni připustit. Je to prostě arogance mládí, pramenící z frustrace z neuznání jejich "jedině správných" názorů, a které i když dostává životem přes hubu, odmítá si to přiznat a na místo boje s životem bojují s názory těch, kteří už pochopili. Hádek je dobře vybraný pro svou roli. Po technické stránce je film skvělý, ale umění, neumění, já se místy dost nudil (pro mne nezajímavé téma), a to u mě rozhoduje.

• 2.5.2011  22:18
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Četnické humoresky navazují jak námětem, tak kvalitou na takové seriály jako byli Hříšní lidé a Panoptikum města pražského. Kvalitní režie, kvalitní scénář podpořený skvělými hereckými výkony většiny herců. Pan Moskalyk byl v tomto ohledu geniální podobně jako Jiří Sequens. Celé zasazeno do doby kdy nebe bylo modřejší, sníh bělejší, peníze byly kryty zlatem a láska ještě hory přenášela :)

• 28.4.2011  20:54

Tak nevím... Asi nejrozporuplnější pocity z filmu, jaké jsem kdy měl. Docela kravina, ale zas dobré hlášky. Místy trapné, místy geniální. Místy jsem se až styděl, že se bavím. Dr Zloduch a jeho Makarena, pro mne geniálně zatančená :D Chlape zatlač, ukaž svému hovnu, kdo je tu šéf :D Pěknej vohoz, seš šašek? No vlastně jsem Angličan. Tak promiň :D Nakonec jsem potlačil stud a dal 4* Zajímavé komentáře: choze, Malarkey, Djkoma

• 28.4.2011  05:22

Pokud se člověk podívá na pár dalších filmů (např. o skupině Bilderberg), přečte si pár článků např. o tom kdo zaplatil válku v Iráku, začnou puzzle zapadat... Myslím, že v to, že události 11.9.2001 se staly tak, jak popisují oficiální místa, může věřit už jen zaslepený, A jak se říká v dokumentu: "kdyby se prokázalo, že lhali byť jen v jedné události, je jasné, že lžou i v ostatních". Pro mne je minimálně jasné, že do Pentagonu žádné letadlo nevrazilo a ostatní nárazy jsou opředeny spoustou pochybností..

• 27.4.2011  20:53

Na mých prvních dvou místech oblíbených filmů mám filmy vzniklé spoluprací Franka Darabonta a Stephena Kinga. První Zelená míle a druhý tenhle snímek. Náhoda? Nemyslím, oba umělci jsou mistry svého oboru a na obou filmech to je vidět. V lecčems by se mohly shodovat i mé komentáře k těmto filmům. Síla příběhu Vykoupení je hlavně v síle zobrazeného přátelství a v neposlední řadě v happyendu, který zde nepůsobí ale nijak lacině. Vykoupení je proti Zelené míli o celých 40' kratší, což mne v tomto případě mrzelo. Člověk by chtěl, aby krásné zážitky trvaly věčně, ale krom přátelství se Sovětským svazem, netrvá věčně nic :-).

• 27.4.2011  20:30

Neuvěřitelně lidský film z prostředí kde by to jeden nečekal. Film o zvrácenosti lidského odpadu, který nutně nemusí být jen na vnitřní straně mříží. Film o bourání předsudků. Film o nezištnosti dobra v podobě v jaké byste ho jen těžko hledali. Film o bezradnosti a beznaději toto dobro ochránit. Film odehrávající se velkou část 188' stopáže na tak malém prostoru, že máte pocit, že jste rovněž zavření v cele. Film, který mne dokázal připoutat k židli a místy i zapomenout zavřít pusu. Otevřená ústa a vlhké oči jsem měl ještě chvíli po závěrečných titulcích. Prostě je to film, který mne dostal a můžu jej vidět znovu a znovu. A jistě nemalou měrou k tomu přispěl i scénárista, kterým v tomto případě není nikdo jiný, než sám režisér Frank Darabont, který jej napsal na motivy románu mistra oboru Stephena Kinga.

• 27.4.2011  19:31
    Casino (1995)

2'50'' není obvyklá stopáž filmu, který by mne po celou tu dobu dokázal připoutat a vtáhnout do děje. Tento film je v tomto ohledu čestná výjimka. Scorsese si evidentně libuje v realistickém zobrazení. Místy téměř jako dokument, hlavně brutální scény. Drtit hlavu svěrákem, nebo na závěr baseballkama rozmlátit chlapa na pytel rosolu??? To je prostě síla, v každém jiném filmu by to působilo lacině, ale tady je to ve skvělém souznění s celým příběhem a myšlenkou a právě ty brutální scény zvýrazňují zvrácenost mafiánského způsobu chápání cti a tradic. Niro, Stone, Pesci - geniální herci, myslím všichni skvěle vystihli své postavy. Dabing super.

• 27.4.2011  18:24
    Moje rodina (TV seriál) (2000)

Tento styl humoru je mi blízký a je to vždy příjemně strávená půl hodinka. Humor tohoto seriálu je tak nějak blíž realitě a postavy nejsou vyhnány až někam k hranicím absurdna na rozdíl např. od amerického Ženatý se závazky. Obě hlavy rodiny navíc v tomto seriálu ztvárnili velice sympatičtí herci, kteří se skvěle doplňují a dialogy jsou, jak je to u sitcomu možné, napsány celkem dobře. Není to Jistě pane ministře a premiére, ale vždy se těším na další díl.

• 27.4.2011  14:39
    Tajemství (2006)

Pozitivní myšlení přitahuje pozitivní události... Dle mého naprostá pravda hlásána "podivíny" a bohužel nevyslyšena už celá tisíciletí... Není to, a ani nemůže být, hlavní myšlenkový proud jakékoli společnosti, neboť lidi se lépe ovládají, když mají strach. Proto jsou lidi drženi v neustálé obavě a strachu. Kdo chce, vezme si z filmu to dobré. Kdo chce, vidí kolem sebe i příklady. Kdo nechce, budiž, jeho volba. Bohužel je film natočen dost naivním způsobem pro Evropana, žijícího pod tvrdou slupkou svého ega nazývané líbivě konzervatismus, těžko stravitelným. Knížka je o dost lepší. I přes tu naivní formu nemohu k vůli hlavní myšlenky hlasovat jinak.

• 27.4.2011  14:17

Tento film je pro někoho psychologické drama a pro někoho psychologické sci-fi drama. V každém případě je to film mistrně zvládnutý, plný skvělých dialogů, a se spoustou pro mne skvělých důvodů k zamyšlení, hlavně nad vztahy mezi lidmi a také nad vztahem a přístupem člověka k životu. Kevin Spacey a Jeff Bridges v tomto filmu herecky excelují a jejich postavy jsou hlavně kvůli nim uvěřitelné. Dějově se mi film taky líbil, a nemůžu souhlasit s tvrzením, že "závěr je vyústěním námětu, který v podstatě nikdy nezačal" (POMO promiň). Já tu námětovou linku viděl od začátku až do konce, a dost možná i proto, že jsem prostě uvěřit chtěl. Takže já mám za celý film poskládaných dost důkazů pro své vysvětlení :). Ale snad o to i tvůrcům šlo, naznačit možnosti, a ať v tom každý spatří co jeho srdci bližší jest. Ale jak píšu, já v tom mám naprosto jasno :).

• 26.4.2011  19:59
    Avatar (2009)

Film jsem viděl na DVD na menší obrazovce, to jen na vysvětlenou, že jsem nebyl ovlivněn 3D, HD a jiným xyD efekty. Film se mi líbil jako takový sestavením i fungováním příběhu, myšlenkou, rozvinutím charakterů hlavních postav, kamerou, střihem i hudebním doprovodem. Pro mne jedno z nejlepších Cameronových děl. Filmový příběh je sice předvídatelný, ale co už. Ono natočit předvídatelný příběh tak, aby člověka bavil od začátku do konce je taky velké umění. A já se ve výsledku skvěle bavil.

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>