I dva jsou rodina (2016)

Tak nějak mi uniká smysl točit stejné filmy znovu (viz Bez návodu), ale je to stejně dobré, tak budiž.

Přísně tajné premiéry (1967)

Výborná komedie se zajímavým scénářem. Akorát ten konec mi připadalo, že nevěděli jak udělat, tak to vyznělo docela naivně až hloupě. Podobné jsou konce pilotních filmů k seriálům, což ale není tento případ. Ale jinak celý film zábava a Sovákův koncert.

Bitva v Ardenách (1965)

Stupidní propagandistická historicky falešná slátanina. Pattona vydávat za Tigera II je silná káva. A mnoho dalších historických nepřesností dělá z toho snímku jedno z nejhorších valecnych dramat vůbec. Horší snad už byl jen Fury.

Svět podle Putina (2017) (seriál)

V dnešní době propagandou USA (ČT a různých iDěsů) a připosraných učitelů, kteří se ve strachu před prozrazením své angažovanosti v bývalém režimu o to víc horují dnešním "vzorům", vymytých mozků je dobře, že se tady objeví objektivní pohled na tu "největší hrozbu" pro svět. Bohužel někteří již jsou tak vymytí, že už nevěří ani vlastním očím a rozumu. Velké plus Primě za to, že tento dokument odvysílala.

Saturnin (1994)

Tento film je pohlazením po duši podobně jako například Postřižiny. Málo kdy se povede filmu téměř dosáhnout ducha psané předlohy, ale tento toho dosáhl skvěle. Výborná režie, vynikající herecké výkony vcelku dobrá kamera dělá z tohoto filmu špičku české kinematografie. Na celkovém pozitivním hodnocení se u mně podílí i vynikající obsazení postav. Trošku jsem zpočátku měl problém s se.Vlachem a Miloušem i sl. Kateřinu bych si dovedl představit jinak obsazenou, ale ostatní postavy byly obsazeny výborně a nakonec jsem si zvykl i na výše uvedené.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Příjemné překvapení... Pro mne místy vtipné, místy smutné. Krásný film.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak jako Sověti měli skutečného Opravdového člověka, tak si amíci vymysleli svého Alexeje Petroviče Maresjeva, tady Hugha Glasse. Film je to vcelku napínavý, vystupňovaný, ale že bych si nemohl odskočit uvařit kafe, to teda ne. Caprio je pro mne neherec, ale nemyslím to v tom pozitivním smyslu. Oscara za tuto roli dostal asi že na něj přišla řada. No opožděně teda gratuluji. Nijak moc nápaditý příběh zasazený do opravdu nádherných scenérií podtržených umnou kamerou a místy uvěřitelně tvrdých klimatických podmínek je vkusně podbarvený opravdu pěknou hudbou. Režijně zvládnutý na Oscara. Souboj s matkou medvídků byl natočený pro mne za 1-, tedy hodně dobře. A právě v této souvislosti nechápu scénu s bizony (buvoly?) na planině. Jestli už došly peníze, nebo to natáčeli narychlo? Bizoni (buvoli?) se totiž pohybovali téměř na úrovni prehistorických ještěrů Zemanovy Cesty do pravěku. Takový trošku úlet z jinak rutinně zvládnuté techniky, naštěstí nijak dlouhý. K herectví jsem se už zmínil u Capria, ale ostatní herci taky příliš neoslnili, snad až na druhou hlavní roli Toma Hardyho. Ale herecké výkony nebyly vcelku nijak rušivé. Určitě bych neměl problém se na film mrknout ještě jednou, ale když se tak nestane, nebude mi to vadit, ostatně jako všech ostatních Capriových filmů..

Běženky a kapři (2016) (TV film)

Těmi 5* si dělám stejnou srandu jako si tvůrci tím filmem dělají srandu z diváků. Béčkové porno má lepší scénář, režii i herecké výkony... :-D Pokud někdo hledá nelogičnosti scénářů, tak tady je to jedna velká nelogičnost za druhou. Vážně jsem se u toho dost nasmál, ale je to i intelektuální film, protože mě donutil k zamyšlení. Celou dobu jsem si kladl otázky jako např. Jsme skutečně ty nejinteligentnější bytosti na této planetě?

Příchozí (2016)

Byl jsem naměkko. Velmi realistický film. Aspoň v té rovině, že bez UFOunů se prostě nesjednotíme (kur*a, kdy už přiletí?!) Amy Adams mě velmi mile překvapila. Při přečtení některých komentářů si nejsem jistý, že to všichni pochopili, přesto, že tomu dávají vysoké hodnocení. A při přečtení některých si zas nejsem jistý, zda je píší kvůli ohodnocení filmu nebo spíše kvůli onanií nad sebou samým. No teda, spíše si jsem jistý, že za B je správně.