Rozhněvaný muž (2021)

Mám rád Stathama, mám rád Richieho... A tady jich bylo plno.  Akce místy málo uvěřitelná, ale skvěle podaná. Žádné myšlení, žádné poučení (pokud nebereme hlavní linku filmu "neplést se Stathamovi do cesty"), prostě skvěle, trošku jinak (po Richieovsku), podaný 100x natočený námět.

Rozlučka (2021) odpad!

Tento film je v mém Top ten sraček.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Mám rád houpání, ale od camcať po camcať. Po první honičce jsem to chtěl vypnout. Kdybych se chtěl dívat na animovaný film, pustím si ovečku Shaun, tam jde aspoň o inteligentní humor. Scénář na úrovni Sharkonado, akorát, že to si dělalo srandu samo ze sebe, tady je ta trapnost nechtěná. 1* navíc za skvělý humor při Space shuttle dvou potápěčů a za Stathama. Bohužel jedna scénka a scénka v titulcích celý film nezachrání. A když to tak shrnu, celkem mě mrzí, že jsem to po té úvodní honičce nevypnul.

Svědectví: Pravda, která měla zůstat skryta (2021)

Všichni lidé ještě mentálně nedospěli k tomu, aby žili jen z rostlinné stravy. Ale jednou to tak bude. Jsem 11. rok na veganské stravě a zdravotně jsem na tom, vzhledem k věku lépe než většina mých vrstevníků. Film jsem zatím nedokázal dodívat do konce. I proto zvířata nejím. Každý, kdo nemá koule na to, aby tento dokument dodíval do konce, nemá právo jíst zvířata a produkty z nich. Ti ostatní by se měli nad sebou zamyslet.

Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021)

První díl docela dobrý... Ale proč tohle. Takové za každou cenu. Nevtipné a nudné. Na závěr Bollywood, asi abychom věděli, kde čerpají tvůrci náměty a um.

Švindlíř (2021)

Slovy divadla sklep: to je tak dlouhý, že i kdyby to bylo o polovinu kratší, bude to pořád dlouhý... Zajímavý námět a nevyužitý potenciál. Atmosféra 80%, herecké výkony 100%, kamera 90%, režie 80%, zábava 20%... Na film se dívám kvůli zábavy ne kvůli umění.

Teuner (2021) (studentský film)

Velké téma na malém prostoru, kdy po shlédnutí ve vašich hlavách vlastně ještě probíhá další děj vzbuzený spoustou otázek, které tohle téma otevírá.  Řemeslně je tohle komorní drama, vzhledem k tomu, že se vlastně jedná o absolventský snímek, zvládnuto až s neuvěřitelnou rutinou. Výborné herecké výkony pod citlivou taktovkou režiséra jsou asi základem, ale osobně bych vyzdvihl i precizní střih a nevtíravou kameru a zvuk, které na tomto malém prostoru dobře zarámovaly sondu do charakteru jednoho člověka v kontroverzní době. Skvělé zrcadlo nastavené dnešku, ale vlastně i každé době, kdy jedni odsuzují něco pro to, co vlastně sami svým chováním a neuváženými názory umožňují znovu, jak jinak, než pod záminkou dobra, budovat.

The Gardener (2021)

Mohl by to být vcelku průměrný ničím nevybočující vyvražďovací film. Bohužel trapná režie a neskutečně blbý střihač spolu s množstvím nelogických hloupostí to poslalo do hlubokého podprůměru.

Ubal a zmiz (2021)

Dobrá hudba. Vtipná krimi komedie... Místy hluchá místa, ale ne moc. Dost bavila dvojka policajtů... Hoffmanovi ta role fakt sedla a vypadalo, že si ji užil.