Temná legenda 3 (2005)

Nevtipný, nezajímavý a hloupý scénář. Hrozně naivní herecké výkony. Dost špatný střih. A režie tam snad ani nebyla... Myslím, že kdejaký filmový student by natočil něco podobného.

Tunel smrti (2005)

Když jsem viděl ukázky, celkem jsem se těšil. Takže zklamání bylo velké. Tvůrci si představuji, že horor se dělá jen "strašidelnými" zvuky, rychlými střihy a ošklivými záběry. Když ty zvuky a záběry poskládáte bez ladu a skladu, dostanete Tunel smrti.

Válka světů (2005)

H. G. Wells,Spielberg, Cruise, Robbins... Wow!!! Asi bych si sedl na zadek už jen z titulků. Bohužel jsem ale film viděl, takže zůstávám na nohou. Tak strašně jsem se těšil a dostal jsem zkratkovitě natočený film, bez nějaké pointy, vystavený na nelogickém základě, ale zato s klasicky spielbergovsky dobrou atmosférou a triky. I když mne osobně oslovují spíše náznaky á la Blízká setkání třetího druhu. H.G.Wells napsal Válku světů v roce 1898 (mimochodem byl jen o 38 let mladší než Verne), v době, kdy o takových technologiích nebylo ani potuchy a byl tudíž velice vizionářský, jenže dnes jsme už jinde. Pokud by byl film natočen jako retrospektiva, nic proti (Verneho díla se tak točí stále), ale film je evidentně natočen dnešníma očima a jako takový je jen těžko uvěřitelný. _______Pozor!!! Spoiler!!! _______"Před miliony let, ještě před prvním člověkem zahrabali mimozemšťané pod zem stroje, které po těch milionech let osadili na blesku posádkou". To ti vyspělejší mimozemšťani těch milion let spali na vavřínech a nevyvíjeli technologie, aby museli milion let staré veterány vyhrabávat ze země? A proč vůbec tady před prvým člověkem dávali nějaké stroje, a proč se tu prostě neusadili, či co vůbec chtěli? Že by kvůli lidské krvi? Nebo si tady 1.000.000 let pěstovali safari? No nevím, tak nějak je to pro mne celé postavené na vodě. Mimozemšťani se tady bez skafandrů prohánějí po zemi, nesmyslně likvidují vše živé i mrtvé, aby nakonec zhynuli na virovou nákazu. Divím se, že s takovou inteligencí k nám vůbec doletěli. Chtělo to mnohem více přizpůsobit dnešnímu poznání, takhle je to trošku fraška. ...a to mám sci-fi rád.

Čarovná země (2004)

Nádherný film s pravdivým poselstvím pro život, které dokáží ocenit až lidi, kteří už o životě něco vědí. Bohužel na tento film se asi převážně dívají děti, které nedokáží tyto myšlenky ocenit. Nemám fantasy rád, respektive, málokteré mě osloví, ale tohle mě fakt pohltilo. Ne triky, ne atmosférou, ale myšlenkou. Fajn kluk, krásná holka a sympatický děda udělali z filmu nadprůměr a výborný scénář pěkně orámovali.

Eurotrip (2004)

Já se bavil. Chuligáni v Londýně mně fakt dostali :-) Užijte si Bratislavu. Je fajn, že jste přijeli v létě. V zimě je to tady hrozně depresivní :-)

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Pohled na sektářství v nejbrutálnější podobě. Pohrdání životem na základě zvrácené filozofie a ovládání lidí jedním psychopatickým maniakem...Vcelku dobře pojato a ztvárněno. Kladu si otázku, co asi vede lidi takového magora obdivovat? A nemyslím tím zdaleka jen lidi z Manson's Family...

Království míru (2004)

Ten film není o farmě, která bere pod svou ochranu polomrtvá zvířátka z odpadů velkochovů, ten film není o bývalých výrobcích jídla (farmářích), kteří pochopili, ten film není o někom jiném z jiné země. Ten film je hodně silný a zároveň něžný film o nás, o tom, jak nás nezajímá odkud je naše jídlo. O tom, že když se k tomu připočte obžerství spojené s touto dobou, je toho důsledkem nutnost velkochovů, ve kterých se se zvířaty zachází tak, jak je uvedeno ve filmu (a mám potvrzeno, že stejně se děje i u nás v ČR). Film je i o tom, jak je velká většina lidí sobecká a bezcitná a nechtějí se ani zajímat o to, čím si ten jejich steak prošel, než se dostal na jejich talíř, nechtějí vidět, že ten jejich steak je vlastně kus svalu ze zvířete, které celý svůj krátký život trpělo a nastřádalo tak ve svém těle množství stresových hormonů. Ten film je o tom, jak jsou lidi hloupě schopni přemýšlet nad tím, že ta jejich rakovina a infarkt jsou ze stresu (za který oni přeci nemohou, to přeci ta doba) a přitom do sebe ládují maso ze stresovaných zvířat, kterým navíc ten stres způsobují oni sami svým přístupem k životu. Dovolím si pár citátů: „V dnešní době jsou zvířata řemeslně vražděna v ovzduší hrůzy, vzpoury a nevýslovného utrpení. Důsledkem toho je, že dnešní lidé nestravují jen maso, ale zároveň i vztek, vzpouru a vlastní zvířeckost.“ Herve d´Encausse (lékař), "Osvětim začíná tam, kde člověk stojí na jatkách a pomyslí si - vždyť jsou to jen zvířata." Theodor Wiesengrund Adorno, "Masožravost je pozůstatek nejprimitivnějšího barbarství..." L. N. Tolstoj, "Vegetariánství je kritériem, podle něhož poznáme, jestli je něčí snaha o morální dokonalost pravdivá a upřímná" L. N. Tolstoj, "V mládí jsem se zřekl jedení masa a přijde ještě den, že lidé mně podobní se budou na zabíjení zvířat dívat tak, jako se dnes dívají na zabíjení lidí." Leonardo da Vinci. Dobrou chuť!

Smrt na dálnici (2004)

To je hodně naivní, slabý a děravý scénář... Režie tomu moc nepomohla a atmosféra vše zachránit nemůže.

Únos (2004)

POMO to tentokrát pro mne vystihl dokonale a nemám, co bych dodal.