Wayne (Robert Redford) a Eileen (Helen Mirren) Hayesovi prožívají pravý americký sen. Vychovali dvě děti a od základů vybudovali úspěšnou společnost. Na své úspěšné životní pouti ale museli mnohé obětovat. Když ve všech ohledech průměrný gauner Arnold Mack (Willem Dafoe) Waynea unese a požaduje za něj výkupné, obrátí se život celé rodiny vzhůru nohama. Zatímco Wayne vede nejdůležitější jednání svého života, snaží se Eileen ve spolupráci s agenty FBI zajistit jeho záchranu. Zatímco oba manželé bojují o Wayneův život, jejich vztah prochází zásadní zkouškou, která bude oběma velmi prospěšná. Pokud ji Wayne přežije. (oficiální text distributora)

Janek

Scénář za moc nestojí, ono šokovat je snadné, ale ne vždy to funguje (myslím ten konec), docela to třeba fungovalo v Miluj bližního svého, ten film měl kostru a jeho konec vám potom v paměti utkvěl...tady to vzejde úplně naprázdno, naprosto zbytečný film, který akorát promrhal energii, čas a talent takovým osobnostem jakými jsou Redfort a Dafoe ()

genetique

Žiadny bezduchý výkrik do tmy sa nekonal. Naopak, tento komorný thriller so zameraním na dramatickú líniu ma prekvapil. Na začiatku som sa pripravil na pomalé tempo, no pribúdaním minút som sa ho až do konca nedočkal. Prepínanie medzi scénami s únoscom a súčasne prebiehajúcou domácou drámou začne byť po čase monotónne a záver mohol byť pestrejší, no inak sa nemám na čo sťažovať. Primitívna zápletka, no vypointovaná je celkom slušne, herci to zvládli na výbornú a pár jemných zvratov len pozdvihuje dojem z tohto nezávislý dojem budiaceho snímku. Analýza psychológie postáv kolísala, zväčša však ku kladnejším hodnotám, v scenári však bola určite nulová a na danej úrovni je určite len vďaka hercom. Rád by som si niečo podobné pozrel na vyššej úrovni. A Dafoe by nemusel chýbať. 75%. ()

Niles

Veľmi nudný únos. Keď už sa tak veľmi odpútava od nejakej akcie a úplne mu chýba napätie, mohol sa aspoň viac zamerať na city, no tento film neponúka nič, nevyvoláva vôbec žiadne emócie. Nielenže je únosca so svojou obeťou v tej prírode ako na výlete, ale tie ich rozhovory ma ani trochu nezaujali. Aj keď uznávam, že taký koniec som nečakal. Tých troch dobrých hercov je do takéhoto slabého filmu veľká škoda. ()

gogo76

Veľmi dobre obsadený thriller, normálne mi R.Redford chýbal a som rád, že sa aspoň raz za čas objaví. Pomaly plynúci film na nič netlačí, príbeh nemá mnoho postáv a aj preto dostala psychológia postáv slušný priestor. Čakal som iba trošku silnejší záver, napriek tomu sa prikláňam k štyrom hviezdičkám. Film 70%. ()

Anderton

Takto nejak si predstavujem psychologickú drámu HBO, kde neodmietnu účinkovať megahviezdy, aj keď vedia, že ich film sa nedostane do kín. Film išiel v kinách, kde prepadol. Tomu sa vôbec nedivím, napriek tomu, že je kvalitný. Na prvý pohľad prevarený námet sa snaží vyhýbať klišé a na konci priniesť originálnu myšlienku. Únos mi aj napriek tomu prišiel akosi málo výživný. ()

• Natáčení probíhalo v okolí Asheville v Severní Karolíně. (Terva)
  • Jedním z čísel uvedených v horní části výkupného je 814-949-9207. Jedná o číslo faxu do Lakemont parku v Altooně v Pennsylvánii. (Kritiq)
  • Film je volně inspirován skutečným únosem Gerrita Jana Heijna, který se odehrál v Nizozemsku roku 1988. (Terva)